Kalkandere Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Kalkandere sonuçlarında AK Parti %72,4 ile birinci, CHP %14,8 ile ikinci; fark 57,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%40,7) 31,7 puan üstünde. 34 mahalle ve köy arasından 34'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kayabaşı Köyü (%92,6); CHP en güçlü Yukarı Tatlısu Mahallesi (%31,3). Katılım %83,7 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kalkandere Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Kalkandere, Rize, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kalkandere | Rize | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.386 | %72,4 | %66,8 | %40,7 | +31,7 |
| CHP | 1.103 | %14,8 | %18,9 | %25,1 | −10,3 |
| MHP | 487 | %6,5 | %8,1 | %16,5 | −9,9 |
| Saadet | 272 | %3,7 | %3,5 | %2,1 | +1,6 |
| HDP | 67 | %0,9 | %1,1 | %13,0 | −12,1 |
| Turk Parti | 41 | %0,6 | %0,3 | %0,2 | +0,4 |
| DSP | 19 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 17 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| HAK-PAR | 15 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| DP | 14 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| HKP | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| DYP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| BTP | 4 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,2 |
| LDP | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| Anadolu Partisi | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| Hap | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Kalkandere seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 44 | 9.074 | 7.597 | %83,7 | 7.441 | 156 |
Kalkandere mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adalar Mahallesi | AK Parti | %69,0 | %11,3 | %87,1 | 85 |
| Aksu Mahallesi | AK Parti | %51,8 | %17,6 | %85,7 | 540 |
| Aşağı Tatlısu Mahallesi | AK Parti | %70,5 | %20,1 | %81,5 | 443 |
| Cevizlik Mahallesi | AK Parti | %61,7 | %31,1 | %77,1 | 293 |
| Çağlayan Köyü | AK Parti | %75,5 | %11,9 | %83,9 | 378 |
| Çayırlı Köyü | AK Parti | %92,2 | %1,8 | %75,3 | 380 |
| Dağdibi Mahallesi | AK Parti | %66,1 | %20,9 | %81,3 | 300 |
| Dülgerli Köyü | AK Parti | %81,9 | %8,7 | %86,9 | 298 |
| Esendere Köyü | AK Parti | %82,0 | %13,1 | %67,0 | 91 |
| Esentepe Köyü | AK Parti | %91,7 | %0,0 | %82,8 | 29 |
| Fındıklı Köyü | AK Parti | %65,6 | %28,0 | %77,0 | 248 |
| Geçitli Köyü | AK Parti | %78,6 | %5,4 | %84,8 | 66 |
| Hurmalık Köyü | AK Parti | %88,5 | %2,3 | %83,5 | 158 |
| Hüseyinhoca Köyü | AK Parti | %74,6 | %12,7 | %77,5 | 258 |
| İnciköy | AK Parti | %70,6 | %20,4 | %87,0 | 231 |
| Kayabaşı Köyü | AK Parti | %92,6 | %2,8 | %84,0 | 131 |
| Kızıltoprak Mahallesi | AK Parti | %77,0 | %8,4 | %87,4 | 500 |
| Kuruköy Mahallesi | AK Parti | %75,4 | %13,8 | %76,0 | 570 |
| Medrese Mahallesi | AK Parti | %66,5 | %18,8 | %86,8 | 584 |
| Ormanlı Köyü | AK Parti | %74,6 | %8,0 | %98,2 | 706 |
| Pınarköy | AK Parti | %85,6 | %5,9 | %86,1 | 180 |
| Seyrantepe Köyü | AK Parti | %72,4 | %17,2 | %88,9 | 99 |
| Soğuksu Köyü | AK Parti | %72,1 | %9,3 | %86,3 | 51 |
| Soğuksu Mahallesi | AK Parti | %65,8 | %17,8 | %83,0 | 276 |
| Taşçılar Mahallesi | AK Parti | %62,3 | %29,1 | %81,4 | 188 |
| Ünalan Köyü | AK Parti | %86,6 | %8,2 | %90,6 | 149 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %69,0 | %18,3 | %85,0 | 167 |
| Yenigeçitli Köyü | AK Parti | %60,0 | %10,0 | %96,2 | 52 |
| Yeniköy | AK Parti | %78,6 | %7,1 | %86,4 | 81 |
| Yeşilköy | AK Parti | %88,3 | %4,4 | %72,9 | 188 |
| Yokuşlu Köyü | AK Parti | %57,0 | %27,3 | %81,0 | 205 |
| Yolbaşı Köyü | AK Parti | %75,4 | %16,4 | %84,4 | 763 |
| Yukarı Tatlısu Mahallesi | AK Parti | %53,7 | %31,3 | %76,4 | 271 |
| Yumurtatepe Köyü | AK Parti | %80,0 | %11,0 | %88,7 | 115 |
İlgili sonuçlar