Niksar Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Niksar sonuçlarında AK Parti %48,9 ile birinci, CHP %25,4 ile ikinci; fark 23,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%40,7) 8,3 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,7 (+3,3 puan). 130 mahalle ve köy arasından 94'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Mahmudiye Köyü (%94,4); CHP en güçlü Mezraa Köyü (%99,0). Katılım %83,2 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Niksar Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Niksar, Tokat, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Niksar | Tokat | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 18.279 | %48,9 | %51,6 | %40,7 | +8,3 |
| CHP | 9.505 | %25,4 | %20,8 | %25,1 | +0,3 |
| MHP | 7.378 | %19,7 | %22,0 | %16,5 | +3,3 |
| Saadet | 975 | %2,6 | %2,9 | %2,1 | +0,5 |
| HDP | 504 | %1,3 | %1,3 | %13,0 | −11,6 |
| HAK-PAR | 169 | %0,5 | %0,3 | %0,1 | +0,3 |
| Vatan Partisi | 83 | %0,2 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| DSP | 75 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| BTP | 75 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| DP | 73 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| HKP | 61 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| LDP | 50 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Millet | 48 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Anadolu Partisi | 26 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | +0,0 |
| MEP | 23 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Yurt-p | 20 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Hap | 17 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Kp | 6 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Niksar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 194 | 45.991 | 38.274 | %83,2 | 37.367 | 907 |
Niksar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| 50.yıl Mahallesi | AK Parti | %51,9 | %23,8 | %83,7 | 1.346 |
| Akgüney Köyü | CHP | %0,0 | %97,1 | %96,3 | 108 |
| Akıncı Köyü | AK Parti | %64,4 | %22,1 | %80,8 | 130 |
| Akpınar Mahallesi | AK Parti | %51,8 | %27,7 | %81,1 | 244 |
| Araköy | CHP | %18,2 | %75,0 | %104,8 | 42 |
| Ardıçlı Köyü | AK Parti | %63,9 | %6,8 | %90,7 | 151 |
| Arıpınar Köyü | AK Parti | %67,2 | %0,9 | %83,4 | 145 |
| Arpaören Köyü | AK Parti | %77,9 | %1,1 | %85,9 | 319 |
| Asar Köyü | AK Parti | %70,3 | %16,2 | %94,9 | 39 |
| Aydınlıkevler Mahallesi | AK Parti | %60,9 | %15,3 | %87,9 | 323 |
| Ayvalı Köyü | CHP | %28,9 | %65,8 | %92,9 | 42 |
| Ayvaz Mahallesi | AK Parti | %46,7 | %29,8 | %84,4 | 538 |
| Bağlar Mahallesi | CHP | %36,9 | %40,0 | %83,3 | 1.673 |
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %52,9 | %14,9 | %85,4 | 2.180 |
| Bayraktepe Köyü | AK Parti | %66,1 | %8,9 | %79,5 | 73 |
| Bengiler Mahallesi | AK Parti | %44,6 | %19,0 | %83,1 | 1.127 |
| Beyçayırı Köyü | AK Parti | %69,9 | %0,0 | %84,5 | 161 |
| Bilgili Köyü | AK Parti | %86,5 | %4,7 | %85,0 | 206 |
| Boğazbaşı Köyü | CHP | %1,9 | %91,2 | %90,2 | 419 |
| Boyluca Köyü | AK Parti | %60,5 | %7,0 | %89,7 | 97 |
| Bozcaarmut Köyü | MHP | %28,6 | %14,3 | %100,0 | 29 |
| Budaklı Köyü | AK Parti | %89,2 | %4,5 | %91,9 | 173 |
| Buz Köyü | AK Parti | %83,2 | %3,8 | %92,3 | 260 |
| Büyükyurt Köyü | AK Parti | %83,5 | %5,1 | %88,2 | 203 |
| Camidere Köyü | AK Parti | %88,4 | %2,7 | %91,8 | 122 |
| Cedit Mahallesi | AK Parti | %48,0 | %10,0 | %87,8 | 1.315 |
| Cepnibey Mahallesi | AK Parti | %37,3 | %28,2 | %83,3 | 317 |
| Cerköy | CHP | %0,9 | %94,8 | %89,0 | 245 |
| Çalca Köyü | AK Parti | %76,3 | %5,8 | %73,5 | 359 |
| Çatak Köyü | CHP | %2,5 | %90,4 | %95,4 | 173 |
| Çayköy | CHP | %4,9 | %89,0 | %88,5 | 96 |
| Çengelli Mahallesi | CHP | %37,1 | %43,4 | %87,9 | 182 |
| Çiçekli Köyü | AK Parti | %82,6 | %2,2 | %92,3 | 300 |
| Çimenözü Köyü | MHP | %37,2 | %20,2 | %85,5 | 152 |
| Dalkaya Köyü | AK Parti | %70,4 | %3,7 | %108,0 | 25 |
| Derindere Köyü | AK Parti | %69,6 | %2,2 | %90,4 | 52 |
| Direkli Köyü | AK Parti | %64,6 | %9,4 | %90,8 | 109 |
| Edilli Köyü | AK Parti | %66,7 | %9,1 | %97,2 | 36 |
| Eryaba Köyü | AK Parti | %64,0 | %13,0 | %90,9 | 110 |
| Esence Köyü | CHP | %2,3 | %93,1 | %94,6 | 92 |
| Eyneağzı Köyü | CHP | %3,6 | %92,0 | %91,3 | 127 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %58,3 | %14,6 | %82,8 | 1.789 |
| G.osmanpaşa Mahallesi | AK Parti | %44,6 | %17,3 | %84,0 | 1.829 |
| Gaziahmet Mahallesi | AK Parti | %53,1 | %11,9 | %82,5 | 497 |
| Geritköyü | CHP | %14,5 | %76,8 | %97,2 | 72 |
| Geyikgölü Köyü | CHP | %2,6 | %59,0 | %89,1 | 46 |
| Gökçeli-Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %45,2 | %8,3 | %82,8 | 274 |
| Gökçeli-Ballıca Mahallesi | AK Parti | %53,2 | %19,1 | %85,3 | 116 |
| Gökçeli-Gözpınar Mahallesi | AK Parti | %56,6 | %12,9 | %76,9 | 429 |
| Gökçeli-Yakınca Mahallesi | AK Parti | %75,2 | %1,9 | %81,4 | 338 |
| Gökçeli-Yeni Mahallesi | AK Parti | %45,6 | %9,2 | %78,4 | 370 |
| Gökçeoluk Köyü | CHP | %0,4 | %93,9 | %92,9 | 254 |
| Güdüklü Köyü | AK Parti | %72,4 | %1,3 | %86,7 | 90 |
| Gülbayır Köyü | CHP | %2,0 | %94,3 | %97,0 | 366 |
| Gülebi Köyü | CHP | %32,9 | %48,2 | %95,7 | 92 |
| Gültepe Köyü | AK Parti | %71,6 | %8,6 | %86,7 | 98 |
| Günebakan Köyü | AK Parti | %78,5 | %3,5 | %86,3 | 758 |
| Günlüce Köyü | AK Parti | %53,3 | %9,6 | %93,5 | 217 |
| Gürçeşme-Eskidir Mahallesi | AK Parti | %58,8 | %19,5 | %75,7 | 503 |
| Gürçeşme-Gazi Osman Paşa Mahallesi | AK Parti | %42,1 | %12,8 | %71,1 | 461 |
| Gürçeşme-Yapraklı Mahallesi | AK Parti | %51,9 | %16,3 | %73,5 | 359 |
| Güvenli Köyü | CHP | %2,9 | %88,0 | %92,3 | 350 |
| Güzelyayla Köyü | CHP | %4,0 | %84,0 | %85,8 | 148 |
| Hacılı Köyü | AK Parti | %57,4 | %6,5 | %89,5 | 124 |
| Hamidiye Mahallesi | AK Parti | %68,1 | %21,2 | %86,3 | 131 |
| Hanyeri Köyü | AK Parti | %86,0 | %2,8 | %74,5 | 153 |
| Haydarbey Köyü | CHP | %8,6 | %84,0 | %86,6 | 298 |
| Hüseyingazi Köyü | AK Parti | %68,2 | %4,5 | %91,7 | 169 |
| Işıklı Köyü | AK Parti | %77,3 | %0,7 | %87,8 | 172 |
| İsmetpaşa Mahallesi | AK Parti | %58,9 | %12,0 | %82,5 | 2.321 |
| Kapıağzı Köyü | AK Parti | %91,2 | %1,3 | %85,5 | 282 |
| Karabodur Köyü | AK Parti | %34,5 | %10,3 | %100,0 | 29 |
| Karakaş Köyü | AK Parti | %62,3 | %14,3 | %93,3 | 90 |
| Kaşıkçı Köyü | CHP | %38,9 | %48,1 | %78,3 | 69 |
| Kayapaşa Mahallesi | AK Parti | %45,2 | %15,9 | %75,3 | 1.779 |
| Kılıçarslan Mahallesi | AK Parti | %42,9 | %14,5 | %84,9 | 470 |
| Kırkkızlar Mahallesi | AK Parti | %50,8 | %11,7 | %87,4 | 1.209 |
| Kiracı Köyü | AK Parti | %65,7 | %6,0 | %92,6 | 149 |
| Korulu Köyü | CHP | %8,0 | %73,5 | %91,6 | 275 |
| Köklüce Köyü | AK Parti | %71,8 | %3,8 | %92,4 | 171 |
| Kumçiftlik Köyü | AK Parti | %75,7 | %6,3 | %90,1 | 161 |
| Kuyucak Köyü | CHP | %2,9 | %93,0 | %88,0 | 401 |
| Kültür Mahallesi | AK Parti | %42,5 | %32,5 | %83,8 | 1.888 |
| Kümbetli Köyü | AK Parti | %55,5 | %3,8 | %90,9 | 276 |
| Mahmudiye Köyü | AK Parti | %94,4 | %1,2 | %92,0 | 665 |
| Melikgazi Mahallesi | AK Parti | %55,2 | %12,4 | %83,9 | 967 |
| Mercimekdüzü Köyü | AK Parti | %83,8 | %2,7 | %105,6 | 36 |
| Mezraa Köyü | CHP | %1,0 | %99,0 | %93,5 | 108 |
| Muhtardüzü Köyü | AK Parti | %71,4 | %7,1 | %140,0 | 10 |
| Musapınarı Köyü | AK Parti | %55,6 | %3,7 | %96,6 | 29 |
| Mutluca Köyü | CHP | %1,6 | %92,1 | %100,0 | 63 |
| Oluklu Köyü | AK Parti | %88,0 | %2,0 | %102,0 | 50 |
| Ormancık Köyü | CHP | %2,6 | %67,5 | %91,0 | 377 |
| Osmaniye Köyü | AK Parti | %77,4 | %6,5 | %103,3 | 30 |
| Örenler Köyü | AK Parti | %88,6 | %2,9 | %100,0 | 35 |
| Özalan Köyü | CHP | %6,6 | %85,5 | %61,6 | 580 |
| Özveren Köyü | CHP | %3,1 | %91,3 | %80,6 | 201 |
| Pelitlik Köyü | CHP | %9,6 | %80,8 | %96,4 | 56 |
| Sarıyazı Köyü | AK Parti | %69,8 | %2,0 | %85,6 | 180 |
| Serenli-Ayvaköy Mahallesi | AK Parti | %62,2 | %3,6 | %78,9 | 294 |
| Serenli-Beyazıt Mahallesi | AK Parti | %50,6 | %11,9 | %52,1 | 334 |
| Serenli-Fatih Mahallesi | AK Parti | %53,3 | %10,3 | %68,2 | 443 |
| Serenli-Gazi Osman Paşa Mahallesi | AK Parti | %54,6 | %16,2 | %63,3 | 357 |
| Serenli-Tamlar Mahallesi | AK Parti | %72,4 | %2,3 | %69,8 | 126 |
| Sorkun Köyü | AK Parti | %87,5 | %1,2 | %88,8 | 196 |
| Sulugöl Köyü | AK Parti | %74,1 | %5,4 | %79,7 | 143 |
| Şahinli Köyü | AK Parti | %65,6 | %10,4 | %83,1 | 272 |
| Şair Emrah Mahallesi | AK Parti | %49,8 | %11,0 | %86,0 | 1.160 |
| Şeyhler Köyü | CHP | %3,7 | %85,4 | %92,2 | 180 |
| Tahtalı Köyü | AK Parti | %83,9 | %9,7 | %100,0 | 33 |
| Teknealan Köyü | AK Parti | %74,4 | %3,3 | %95,9 | 97 |
| Tepeyatak Köyü | AK Parti | %78,0 | %8,0 | %100,0 | 50 |
| Terzioğlu Köyü | CHP | %7,9 | %88,2 | %101,3 | 76 |
| Umurlu Köyü | AK Parti | %76,5 | %2,9 | %81,0 | 42 |
| Ustahasan Köyü | AK Parti | %69,7 | %6,1 | %110,0 | 30 |
| Yalıköy | AK Parti | %81,0 | %5,8 | %64,7 | 190 |
| Yarbaşı Köyü | AK Parti | %68,7 | %1,5 | %94,4 | 71 |
| Yazıcık-Kültür Mahallesi | CHP | %2,0 | %92,2 | %74,8 | 556 |
| Yazıcık-Şafak Mahallesi | CHP | %1,0 | %93,1 | %74,5 | 271 |
| Yazıcık-Yeni Mahallesi | CHP | %1,4 | %95,0 | %66,5 | 337 |
| Yazıcık-Yeşilçam Mahallesi | CHP | %3,6 | %92,9 | %90,3 | 62 |
| Yeşilhisar Köyü | AK Parti | %68,9 | %10,6 | %81,3 | 225 |
| Yeşilkaya Köyü | AK Parti | %66,1 | %0,5 | %85,6 | 236 |
| Yeşilköy | AK Parti | %41,7 | %15,0 | %89,7 | 68 |
| Yeşilyurt Köyü | AK Parti | %85,7 | %2,0 | %87,5 | 56 |
| Yolkonak-Hasyer Mahallesi | AK Parti | %81,3 | %3,6 | %86,3 | 488 |
| Yolkonak-Katipgölü Mahallesi | AK Parti | %51,4 | %30,6 | %69,4 | 330 |
| Yolkonak-Merkez Mahallesi | AK Parti | %61,9 | %4,8 | %68,9 | 540 |
| Yolkonak-Yeşilyurt Mahallesi | AK Parti | %67,8 | %21,6 | %71,8 | 682 |
| Yusufşah Mahallesi | AK Parti | %41,6 | %29,1 | %84,0 | 746 |
İlgili sonuçlar