Turhal Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Turhal sonuçlarında AK Parti %47,7 ile birinci, CHP %25,0 ile ikinci; fark 22,7 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%40,7) 7,0 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %21,6 (+5,2 puan). 86 mahalle ve köy arasından 58'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kamalı Köyü (%86,7); CHP en güçlü Çaylı Köyü (%96,0). Katılım %86,4 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Turhal Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Turhal, Tokat, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Turhal | Tokat | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 24.035 | %47,7 | %51,6 | %40,7 | +7,0 |
| CHP | 12.592 | %25,0 | %20,8 | %25,1 | −0,1 |
| MHP | 10.891 | %21,6 | %22,0 | %16,5 | +5,2 |
| Saadet | 1.480 | %2,9 | %2,9 | %2,1 | +0,9 |
| HDP | 803 | %1,6 | %1,3 | %13,0 | −11,4 |
| DP | 144 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| HAK-PAR | 83 | %0,2 | %0,3 | %0,1 | +0,0 |
| DSP | 82 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| Vatan Partisi | 60 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| BTP | 52 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| HKP | 47 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 30 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Millet | 22 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Hap | 17 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Anadolu Partisi | 14 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| MEP | 13 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Yurt-p | 10 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Kp | 7 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Turhal seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 208 | 59.390 | 51.292 | %86,4 | 50.382 | 910 |
Turhal mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağcaşar Köyü | CHP | %2,3 | %91,9 | %88,7 | 97 |
| Akbuğday Köyü | AK Parti | %76,3 | %3,4 | %98,3 | 60 |
| Akçatarla Köyü | CHP | %3,3 | %90,6 | %92,9 | 198 |
| Arapören Köyü | AK Parti | %83,9 | %3,2 | %93,2 | 133 |
| Arzupınarı Köyü | AK Parti | %69,4 | %1,7 | %86,8 | 144 |
| Ataköy | AK Parti | %82,3 | %2,5 | %96,4 | 83 |
| Ayranpınar Köyü | CHP | %2,6 | %92,9 | %96,3 | 163 |
| Bağlarpınarı Köyü | AK Parti | %58,3 | %2,8 | %80,0 | 45 |
| Bahar Mahallesi | CHP | %33,0 | %50,7 | %91,8 | 770 |
| Bahçebaşı Köyü | AK Parti | %68,7 | %2,2 | %83,6 | 165 |
| Borsa Mahallesi | CHP | %19,9 | %62,9 | %85,7 | 442 |
| Boyacılar Mahallesi | AK Parti | %60,4 | %13,9 | %87,6 | 1.337 |
| Buzluk Köyü | AK Parti | %54,5 | %3,0 | %97,1 | 34 |
| Camikebir Mahallesi | AK Parti | %37,3 | %23,4 | %83,5 | 382 |
| Celal Mahallesi | AK Parti | %47,3 | %14,0 | %83,3 | 1.032 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %43,5 | %17,8 | %83,8 | 10.419 |
| Çamlıca Köyü | AK Parti | %80,5 | %0,7 | %93,4 | 334 |
| Çarıksız Köyü | AK Parti | %67,0 | %2,1 | %101,1 | 93 |
| Çayıraltı Köyü | AK Parti | %52,4 | %25,4 | %79,7 | 79 |
| Çaylı Köyü | CHP | %2,5 | %96,0 | %92,4 | 790 |
| Çivril Köyü | AK Parti | %75,1 | %2,2 | %94,7 | 531 |
| Dazya Köyü | AK Parti | %71,0 | %8,3 | %88,5 | 192 |
| Derbentçi Köyü | CHP | %9,3 | %84,5 | %93,6 | 141 |
| Dökmetepe Köyü | AK Parti | %48,9 | %10,5 | %90,4 | 354 |
| Elalmış Köyü | AK Parti | %48,1 | %7,6 | %102,6 | 78 |
| Emek Mahallesi | AK Parti | %58,0 | %11,4 | %89,9 | 1.055 |
| Erenli Köyü | CHP | %7,8 | %92,2 | %91,1 | 56 |
| Eriklitekke Köyü | CHP | %9,9 | %84,5 | %91,0 | 78 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %38,1 | %40,0 | %89,0 | 1.031 |
| Gazi Osman Paşa Mahallesi | AK Parti | %70,9 | %4,5 | %87,2 | 1.074 |
| Gökdere Köyü | AK Parti | %73,3 | %1,6 | %75,4 | 329 |
| Gündoğdu Mahallesi | CHP | %9,3 | %84,3 | %87,4 | 461 |
| Güneş Mahallesi | CHP | %28,8 | %58,1 | %93,2 | 385 |
| Gürsel Mahallesi | CHP | %24,2 | %59,1 | %86,9 | 704 |
| Hacılar Mahallesi | AK Parti | %76,6 | %5,7 | %88,6 | 589 |
| Hamam Mahallesi | CHP | %25,8 | %49,9 | %87,7 | 2.840 |
| Hamide Köyü | AK Parti | %84,5 | %1,7 | %96,7 | 60 |
| Hasanlı Köyü | CHP | %13,4 | %67,1 | %87,2 | 94 |
| Kalaycık Köyü | AK Parti | %48,8 | %4,0 | %92,6 | 326 |
| Kamalı Köyü | AK Parti | %86,7 | %2,9 | %73,2 | 149 |
| Kargın Köyü | CHP | %17,0 | %66,0 | %93,3 | 60 |
| Kat Köyü | AK Parti | %67,0 | %1,7 | %90,0 | 1.165 |
| Kayacık Mahallesi | AK Parti | %58,3 | %6,1 | %84,2 | 865 |
| Kazancı Köyü | AK Parti | %63,2 | %4,4 | %95,9 | 74 |
| Kazım Karabekir Mahallesi | AK Parti | %70,5 | %3,8 | %86,8 | 2.035 |
| Kızkayası Köyü | AK Parti | %77,7 | %2,6 | %92,5 | 332 |
| Koruluk Köyü | AK Parti | %78,7 | %0,6 | %88,6 | 193 |
| Kova Mahallesi | AK Parti | %43,0 | %29,2 | %86,2 | 855 |
| Kuşoturağı Köyü | AK Parti | %78,0 | %1,8 | %100,5 | 217 |
| Kuytul Köyü | CHP | %0,0 | %94,2 | %96,9 | 160 |
| Kuzalan Köyü | AK Parti | %85,7 | %7,1 | %107,7 | 13 |
| Maraşal Fevzi Çakmak Mahallesi | AK Parti | %37,5 | %23,6 | %83,3 | 1.463 |
| Mevlana Mahallesi | AK Parti | %59,4 | %10,6 | %83,3 | 1.566 |
| Meydan Mahallesi | AK Parti | %43,1 | %34,4 | %85,3 | 1.017 |
| Mimar Sinan Mahallesi | AK Parti | %49,8 | %15,6 | %84,3 | 3.593 |
| Müftü Mahallesi | AK Parti | %62,3 | %5,2 | %86,8 | 2.056 |
| Necipköy | AK Parti | %83,7 | %1,5 | %92,8 | 582 |
| Nurkavak Mahallesi | AK Parti | %37,8 | %27,3 | %84,1 | 661 |
| Ormanözü Köyü | CHP | %7,0 | %83,9 | %88,5 | 165 |
| Osmangazi Mahallesi | AK Parti | %43,7 | %20,9 | %85,0 | 572 |
| Pazar Mahallesi | AK Parti | %53,7 | %13,5 | %86,0 | 872 |
| Ray Mahallesi | CHP | %8,0 | %83,3 | %91,0 | 1.271 |
| Samurçay Köyü | CHP | %6,2 | %86,4 | %91,0 | 89 |
| Sarıçiçek Köyü | AK Parti | %85,3 | %0,0 | %91,9 | 37 |
| Sarıkaya Köyü | AK Parti | %64,0 | %3,2 | %80,1 | 402 |
| Sütlüce Köyü | AK Parti | %31,5 | %27,2 | %90,5 | 105 |
| Şatıroba Köyü | AK Parti | %79,9 | %2,2 | %89,6 | 201 |
| Şenyurt-Asarcık Mahallesi | AK Parti | %58,6 | %2,0 | %89,0 | 453 |
| Şenyurt-Karaevli Mahallesi | AK Parti | %77,3 | %2,2 | %82,3 | 277 |
| Şenyurt-Ortaköy Mahallesi | AK Parti | %80,8 | %0,9 | %84,3 | 408 |
| Şenyurt-Üçgözen Mahallesi | AK Parti | %75,5 | %3,1 | %84,7 | 426 |
| Taşlıhüyük Köyü | AK Parti | %53,8 | %5,8 | %84,4 | 64 |
| Tatlıcak Köyü | AK Parti | %72,8 | %1,2 | %83,8 | 493 |
| Uluöz Köyü | AK Parti | %76,9 | %1,0 | %77,2 | 136 |
| Ulutepe Köyü | CHP | %1,9 | %94,4 | %85,6 | 443 |
| Üçyol Köyü | AK Parti | %85,4 | %1,1 | %76,0 | 634 |
| Varvara Mahallesi | CHP | %37,9 | %39,7 | %85,9 | 884 |
| Yağlıalan Köyü | CHP | %43,3 | %46,3 | %87,0 | 193 |
| Yavuz Selim Mahallesi | AK Parti | %44,3 | %26,0 | %83,8 | 2.314 |
| Yazıtepe Köyü | AK Parti | %77,1 | %1,3 | %91,3 | 767 |
| Yeniceler Köyü | CHP | %3,7 | %92,5 | %92,6 | 175 |
| Yeniköy | CHP | %23,0 | %47,5 | %91,0 | 222 |
| Yenisu Köyü | CHP | %3,0 | %92,6 | %83,5 | 938 |
| Yeşilalan Köyü | CHP | %0,0 | %92,0 | %96,2 | 52 |
| Yeşilırmak Mahallesi | CHP | %33,1 | %51,2 | %84,9 | 684 |
| Yunus Emre Mahallesi | AK Parti | %65,7 | %7,4 | %87,9 | 1.879 |
İlgili sonuçlar