Eşme Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Eşme sonuçlarında CHP %36,5 ile birinci, AK Parti %33,4 ile ikinci; fark 3,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,1) 11,4 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %25,9 (+9,4 puan). 68 mahalle ve köy arasından 40'ında CHP önde. CHP en güçlü Katrancılar Köyü (%81,6); AK Parti en güçlü Eşmetaş Köyü (%71,5). Katılım %89,6 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Eşme Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Eşme, Uşak, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Eşme | Uşak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 8.943 | %36,5 | %28,4 | %25,1 | +11,4 |
| AK Parti | 8.173 | %33,4 | %38,0 | %40,7 | −7,3 |
| MHP | 6.337 | %25,9 | %27,9 | %16,5 | +9,4 |
| HDP | 434 | %1,8 | %2,4 | %13,0 | −11,2 |
| Saadet | 183 | %0,7 | %1,8 | %2,1 | −1,3 |
| HKP | 85 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| DSP | 76 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 44 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
| DP | 40 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| BTP | 37 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | −0,1 |
| MEP | 26 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Millet | 24 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| DYP | 23 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Hap | 20 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| Yurt-p | 14 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Anadolu Partisi | 11 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Kp | 5 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Bağımsızlar | 3 | %0,0 | %0,0 | %1,1 | −1,1 |
Eşme seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 122 | 27.949 | 25.049 | %89,6 | 24.478 | 571 |
Eşme mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağabey Köyü | AK Parti | %28,4 | %48,1 | %87,4 | 760 |
| Ahmetler Köyü | MHP | %7,7 | %44,8 | %90,3 | 921 |
| Akçaköy | CHP | %44,2 | %38,5 | %91,7 | 60 |
| Alahabalı Köyü | AK Parti | %17,3 | %54,3 | %92,1 | 178 |
| Alıçlı Köyü | AK Parti | %28,7 | %41,5 | %89,6 | 106 |
| Araplar Köyü | CHP | %47,6 | %23,8 | %94,3 | 175 |
| Armutlu Köyü | CHP | %49,2 | %34,7 | %88,4 | 689 |
| Aydınlı Köyü | CHP | %66,1 | %11,9 | %89,4 | 66 |
| Balabancı Köyü | CHP | %41,4 | %27,3 | %94,0 | 216 |
| Bekişli Köyü | CHP | %78,3 | %12,4 | %97,0 | 166 |
| Bozlar Köyü | AK Parti | %28,9 | %43,2 | %93,3 | 210 |
| Caberler Köyü | CHP | %45,0 | %25,0 | %97,7 | 44 |
| Camili Köyü | AK Parti | %31,7 | %51,2 | %95,3 | 43 |
| Cemalçavuş Köyü | CHP | %48,1 | %27,3 | %84,8 | 92 |
| Cevizli Köyü | CHP | %69,5 | %15,9 | %90,1 | 91 |
| Çalıkhasan Köyü | CHP | %34,5 | %30,9 | %95,0 | 60 |
| Çaykışla Köyü | AK Parti | %11,8 | %52,4 | %91,6 | 273 |
| Davutlar Köyü | AK Parti | %17,1 | %42,3 | %86,8 | 129 |
| Delibaşlı Köyü | AK Parti | %22,4 | %39,4 | %95,6 | 180 |
| Dereköy | AK Parti | %10,8 | %56,3 | %92,0 | 375 |
| Dereli Köyü | AK Parti | %15,7 | %56,2 | %93,5 | 201 |
| Dervişli Köyü | AK Parti | %23,0 | %49,2 | %92,6 | 445 |
| Elvanlar Mahallesi | CHP | %36,5 | %29,8 | %88,2 | 1.811 |
| Emirli Köyü | AK Parti | %9,7 | %69,4 | %98,4 | 63 |
| Eşmeli Köyü | AK Parti | %27,2 | %44,1 | %89,0 | 227 |
| Eşmetaş Köyü | AK Parti | %14,0 | %71,5 | %87,0 | 247 |
| Gökçukur Köyü | CHP | %70,8 | %4,2 | %96,0 | 25 |
| Güllü Köyü | CHP | %45,9 | %26,4 | %88,3 | 795 |
| Güllübağ Köyü | CHP | %54,4 | %19,6 | %93,5 | 417 |
| Güney Köyü | CHP | %50,0 | %27,9 | %94,5 | 110 |
| Günyaka Köyü | AK Parti | %13,2 | %46,3 | %92,5 | 133 |
| Hamamdere Köyü | AK Parti | %27,7 | %46,8 | %93,5 | 153 |
| Hardallı Köyü | CHP | %73,3 | %24,4 | %90,0 | 50 |
| İsalar Köyü | CHP | %58,2 | %19,0 | %97,6 | 83 |
| İstasyon Mahallesi | CHP | %35,3 | %27,5 | %86,8 | 2.832 |
| Kandemirler Köyü | CHP | %46,8 | %27,8 | %82,8 | 157 |
| Karaahmetli Köyü | CHP | %42,5 | %33,6 | %93,3 | 930 |
| Karabacaklı Köyü | CHP | %52,9 | %14,6 | %92,6 | 175 |
| Karacaömerli Köyü | AK Parti | %14,6 | %46,3 | %88,7 | 97 |
| Katrancılar Köyü | CHP | %81,6 | %8,2 | %100,0 | 52 |
| Kayalı Köyü | AK Parti | %31,8 | %46,4 | %92,1 | 568 |
| Kayapınar Köyü | CHP | %66,0 | %18,4 | %93,1 | 419 |
| Kazaklar Köyü | CHP | %75,0 | %12,5 | %89,9 | 119 |
| Keklikli Köyü | CHP | %47,2 | %23,8 | %89,7 | 282 |
| Kemer Mahallesi | AK Parti | %20,4 | %47,1 | %89,1 | 274 |
| Kıranköy | CHP | %40,3 | %35,9 | %92,6 | 514 |
| Kocabey Köyü | AK Parti | %13,2 | %61,8 | %93,5 | 77 |
| Kolankaya Köyü | MHP | %22,8 | %29,2 | %93,2 | 221 |
| Konak Köyü | AK Parti | %6,1 | %64,6 | %88,9 | 207 |
| Köseler Köyü | AK Parti | %21,9 | %44,8 | %90,1 | 121 |
| Köylüoğlu Köyü | CHP | %53,6 | %25,9 | %92,4 | 263 |
| Manavlı Köyü | CHP | %59,6 | %22,8 | %90,6 | 64 |
| Narıncalı Köyü | CHP | %42,9 | %14,3 | %94,9 | 59 |
| Narlı Köyü | CHP | %59,5 | %25,5 | %88,6 | 176 |
| Oymalı Köyü | AK Parti | %6,0 | %64,1 | %89,8 | 196 |
| Puslu Köyü | CHP | %54,4 | %15,1 | %87,7 | 317 |
| Saraycık Köyü | CHP | %40,2 | %34,4 | %87,7 | 805 |
| Şehitalibey Mahallesi | CHP | %36,5 | %28,2 | %86,6 | 4.019 |
| Şehitli Köyü | CHP | %62,9 | %14,5 | %92,7 | 177 |
| Takmak Köyü | AK Parti | %33,7 | %39,1 | %91,2 | 453 |
| Uluyayla Köyü | AK Parti | %13,3 | %60,0 | %94,8 | 388 |
| Üçeylül Mahallesi | CHP | %35,7 | %30,1 | %89,8 | 1.652 |
| Yaylaköy | CHP | %39,1 | %23,9 | %96,1 | 51 |
| Yeleğen-Hürriyet Mahallesi | CHP | %59,6 | %22,6 | %94,4 | 1.028 |
| Yeleğen-İstiklal Mahallesi | MHP | %21,2 | %36,5 | %89,0 | 683 |
| Yeleğen-Yıldırımlar Mahallesi | CHP | %41,0 | %29,5 | %78,6 | 182 |
| Yeniköy | CHP | %58,8 | %24,4 | %83,3 | 144 |
| Yeşilkavak Köyü | CHP | %41,8 | %31,5 | %89,4 | 653 |
İlgili sonuçlar