Ulubey Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Ulubey sonuçlarında CHP %37,3 ile birinci, AK Parti %35,1 ile ikinci; fark 2,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,1) 12,1 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %23,6 (+7,2 puan). 33 mahalle ve köy arasından 14'ünde CHP önde. CHP en güçlü İshaklar Köyü (%70,2); AK Parti en güçlü Kıran Köyü (%57,2). Katılım %90,9 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ulubey Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Ulubey, Uşak, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Ulubey | Uşak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 3.702 | %37,3 | %28,4 | %25,1 | +12,1 |
| AK Parti | 3.492 | %35,1 | %38,0 | %40,7 | −5,5 |
| MHP | 2.348 | %23,6 | %27,9 | %16,5 | +7,2 |
| Saadet | 154 | %1,6 | %1,8 | %2,1 | −0,5 |
| HDP | 79 | %0,8 | %2,4 | %13,0 | −12,2 |
| HKP | 30 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| BTP | 23 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | +0,0 |
| DSP | 23 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 22 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| DP | 19 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| Millet | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| DYP | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| MEP | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Hap | 6 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Anadolu Partisi | 4 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Kp | 4 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Yurt-p | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Bağımsızlar | 1 | %0,0 | %0,0 | %1,1 | −1,1 |
Ulubey seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 51 | 11.172 | 10.151 | %90,9 | 9.935 | 216 |
Ulubey mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akkeçili Köyü | CHP | %59,6 | %18,0 | %93,9 | 99 |
| Aksaz Köyü | CHP | %43,3 | %19,1 | %93,1 | 173 |
| Aşağı Mahallesi | AK Parti | %31,4 | %40,7 | %90,3 | 1.302 |
| Avgan Köyü | CHP | %50,4 | %25,2 | %89,8 | 1.446 |
| Bekdemir Köyü | CHP | %40,3 | %38,7 | %88,7 | 71 |
| Büyükkayalı Köyü | CHP | %57,6 | %29,3 | %90,8 | 447 |
| Camikebir Mahallesi | AK Parti | %22,3 | %43,4 | %89,3 | 318 |
| Çamdere Köyü | AK Parti | %29,8 | %34,5 | %90,5 | 95 |
| Çamlıbel Köyü | AK Parti | %30,1 | %35,0 | %94,3 | 244 |
| Çardak Köyü | AK Parti | %18,0 | %39,1 | %91,3 | 149 |
| Çırpıcılar Köyü | MHP | %41,7 | %8,3 | %109,1 | 22 |
| Dilaver Mahallesi | AK Parti | %22,0 | %48,4 | %89,4 | 736 |
| Dutluca Köyü | CHP | %61,9 | %16,4 | %90,4 | 301 |
| Emirler Mahallesi | AK Parti | %28,3 | %44,2 | %87,2 | 329 |
| Gedikler Köyü | AK Parti | %30,1 | %42,6 | %89,8 | 294 |
| Gölbaşı Mahallesi | AK Parti | %28,0 | %41,1 | %89,6 | 395 |
| Gümüşkol Köyü | CHP | %49,3 | %31,9 | %93,8 | 305 |
| Hanyeri Köyü | CHP | %49,5 | %26,7 | %94,0 | 116 |
| Hasköy | CHP | %37,9 | %37,3 | %91,0 | 421 |
| İnay Köyü | CHP | %54,4 | %22,7 | %91,4 | 626 |
| İshaklar Köyü | CHP | %70,2 | %17,3 | %94,1 | 119 |
| Karacaahmet Köyü | MHP | %26,9 | %17,4 | %88,2 | 229 |
| Kıran Köyü | AK Parti | %14,5 | %57,2 | %94,5 | 165 |
| Kışla Köyü | CHP | %43,4 | %34,5 | %91,9 | 595 |
| Köseler Köyü | AK Parti | %24,0 | %55,0 | %93,0 | 186 |
| Kurudere Köyü | AK Parti | %32,3 | %50,0 | %87,2 | 148 |
| Küçükilyaslı Köyü | AK Parti | %20,6 | %52,9 | %100,0 | 36 |
| Küçükkayalı Köyü | AK Parti | %32,8 | %43,6 | %86,3 | 299 |
| Külçen Köyü | CHP | %60,5 | %26,3 | %95,0 | 80 |
| Omurca Köyü | MHP | %28,8 | %27,8 | %95,0 | 458 |
| Söğütlü Köyü | MHP | %20,0 | %32,5 | %90,9 | 44 |
| Sülümenli Köyü | CHP | %41,5 | %27,9 | %92,0 | 163 |
| Üyükbaşı Mahallesi | AK Parti | %21,7 | %46,2 | %91,3 | 761 |
İlgili sonuçlar