Gölbaşı Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Gölbaşı sonuçlarında AK Parti %58,1 ile birinci, CHP %25,1 ile ikinci; fark 33,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,3) 8,8 puan üstünde. 46 mahalle ve köy arasından 39'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Aşağıkarakuyu Köyü (%93,2); CHP en güçlü Yeniköy (%69,6). Katılım %84,2 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gölbaşı Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Gölbaşı, Adıyaman, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Gölbaşı | Adıyaman | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 15.725 | %58,1 | %69,5 | %49,3 | +8,8 |
| CHP | 6.795 | %25,1 | %11,2 | %25,6 | −0,4 |
| MHP | 2.174 | %8,0 | %3,0 | %12,0 | −4,0 |
| HDP | 1.620 | %6,0 | %14,2 | %10,6 | −4,6 |
| BBP | 170 | %0,6 | %0,6 | %0,5 | +0,1 |
| HAK-PAR | 141 | %0,5 | %0,2 | %0,2 | +0,3 |
| Saadet | 122 | %0,5 | %0,6 | %0,7 | −0,2 |
| HKP | 76 | %0,3 | %0,1 | %0,2 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 59 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
| Kp | 46 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| DP | 42 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| LDP | 23 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| BTP | 21 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| DSP | 19 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | +0,0 |
| DYP | 13 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Millet | 11 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Gölbaşı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 109 | 32.750 | 27.565 | %84,2 | 27.057 | 508 |
Gölbaşı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçabel Köyü | AK Parti | %73,5 | %12,6 | %79,3 | 474 |
| Akçakaya Köyü | AK Parti | %70,2 | %13,8 | %93,2 | 103 |
| Aktoprak Köyü | CHP | %29,4 | %58,8 | %76,9 | 134 |
| Asfalt Mahallesi | AK Parti | %43,3 | %37,6 | %84,2 | 1.936 |
| Aşağıazaplı Köyü | AK Parti | %86,4 | %5,3 | %91,7 | 290 |
| Aşağıkarakuyu Köyü | AK Parti | %93,2 | %0,0 | %91,0 | 234 |
| Aşağınasırlı Köyü | AK Parti | %81,6 | %13,6 | %86,7 | 270 |
| Bağlarbaşı Köyü | AK Parti | %60,3 | %30,8 | %91,0 | 89 |
| Balkar-Asfalt Mahallesi | AK Parti | %64,9 | %16,8 | %80,3 | 655 |
| Balkar-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %67,3 | %15,1 | %81,8 | 627 |
| Belören-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %49,1 | %38,8 | %87,5 | 542 |
| Belören-Merkez Mahallesi | AK Parti | %65,2 | %26,4 | %85,6 | 829 |
| Cankara Köyü | AK Parti | %85,4 | %8,7 | %93,8 | 112 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %55,7 | %25,8 | %83,6 | 2.707 |
| Çatalağaç Köyü | AK Parti | %38,9 | %34,5 | %84,8 | 243 |
| Çataltepe Köyü | AK Parti | %59,3 | %21,7 | %84,9 | 265 |
| Çelikköy | AK Parti | %55,2 | %33,0 | %91,0 | 245 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %68,4 | %17,7 | %84,2 | 2.463 |
| Gedikli Köyü | AK Parti | %86,6 | %2,3 | %86,8 | 371 |
| Hacılar Köyü | AK Parti | %67,5 | %19,3 | %91,3 | 183 |
| Hamzalar Köyü | AK Parti | %47,9 | %33,4 | %81,9 | 397 |
| Harmanlı-Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %45,6 | %46,8 | %83,0 | 424 |
| Harmanlı-Çakmak Mahallesi | AK Parti | %49,2 | %29,9 | %91,3 | 207 |
| Harmanlı-Kalemkas Mahallesi | CHP | %31,6 | %58,9 | %86,1 | 324 |
| Harmanlı-Yeni Mahallesi | CHP | %44,1 | %45,8 | %85,7 | 481 |
| Haydarlı Köyü | HDP | %1,0 | %28,2 | %89,1 | 340 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %60,5 | %25,8 | %82,7 | 1.704 |
| Karabahşılı Köyü | AK Parti | %72,7 | %22,1 | %101,3 | 77 |
| Karaburun Köyü | AK Parti | %85,4 | %4,7 | %87,0 | 725 |
| Kösüklü Köyü | AK Parti | %70,3 | %4,7 | %89,6 | 144 |
| Kurugeçit Mahallesi | AK Parti | %73,0 | %13,6 | %87,1 | 870 |
| Küçükören Köyü | AK Parti | %47,0 | %37,9 | %88,1 | 151 |
| Meydan Köyü | AK Parti | %54,4 | %33,2 | %89,6 | 347 |
| Mimar Sinan Mahallesi | AK Parti | %54,2 | %26,9 | %82,2 | 6.090 |
| Ozan Köyü | AK Parti | %62,8 | %18,0 | %80,1 | 774 |
| Örenli Köyü | AK Parti | %62,1 | %34,5 | %100,0 | 29 |
| Savran Köyü | AK Parti | %43,7 | %31,6 | %85,8 | 548 |
| Yarbaşı Köyü | CHP | %1,6 | %63,5 | %86,4 | 367 |
| Yavuz Selim Mahallesi | AK Parti | %58,7 | %22,9 | %81,9 | 1.870 |
| Yaylacık Köyü | AK Parti | %57,6 | %35,4 | %86,6 | 119 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %59,2 | %23,8 | %81,1 | 2.404 |
| Yeniköy | CHP | %1,1 | %69,6 | %94,8 | 192 |
| Yeşilova Köyü | AK Parti | %86,4 | %3,6 | %93,2 | 365 |
| Yukarıçöplü Köyü | AK Parti | %47,2 | %39,6 | %87,1 | 170 |
| Yukarıkarakuyu Köyü | AK Parti | %89,2 | %1,8 | %90,4 | 251 |
| Yukarınasırlı Köyü | AK Parti | %73,6 | %13,1 | %85,9 | 608 |
İlgili sonuçlar