Sincik Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Sincik sonuçlarında AK Parti %95,9 ile birinci, HDP %1,6 ile ikinci; fark 94,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,3) 46,6 puan üstünde. 38 mahalle ve köy arasından 38'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Balkaya Köyü (%100,0); HDP en güçlü İnlice-Tuna Mahallesi (%12,4). Katılım %93,3 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sincik Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Sincik, Adıyaman, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Sincik | Adıyaman | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 10.059 | %95,9 | %69,5 | %49,3 | +46,6 |
| HDP | 163 | %1,6 | %14,2 | %10,6 | −9,0 |
| CHP | 89 | %0,8 | %11,2 | %25,6 | −24,7 |
| MHP | 63 | %0,6 | %3,0 | %12,0 | −11,4 |
| Saadet | 44 | %0,4 | %0,6 | %0,7 | −0,3 |
| BBP | 27 | %0,3 | %0,6 | %0,5 | −0,3 |
| Kp | 18 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| HKP | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| HAK-PAR | 5 | %0,0 | %0,2 | %0,2 | −0,2 |
| DYP | 4 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| DP | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| DSP | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
Sincik seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 53 | 11.306 | 10.544 | %93,3 | 10.485 | 59 |
Sincik mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | HDP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aksu Köyü | AK Parti | %99,4 | %0,6 | %99,4 | 164 |
| Alancık Köyü | AK Parti | %97,9 | %0,7 | %98,9 | 435 |
| Arıkonak Köyü | AK Parti | %97,8 | %0,6 | %94,2 | 190 |
| Ayengin Mahallesi | AK Parti | %97,0 | %0,7 | %88,2 | 304 |
| Balkaya Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %97,1 | 206 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %98,8 | %0,6 | %94,9 | 178 |
| Çamdere Köyü | AK Parti | %96,2 | %1,9 | %94,6 | 1.069 |
| Çat Köyü | AK Parti | %99,6 | %0,4 | %96,6 | 292 |
| Çatbahçe Köyü | AK Parti | %92,6 | %2,8 | %86,1 | 583 |
| Dilektepe Köyü | AK Parti | %97,8 | %0,8 | %99,4 | 501 |
| Eskiköy | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %98,3 | 236 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %94,3 | %1,5 | %89,9 | 297 |
| Geçitli Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 75 |
| Hasanlı Köyü | AK Parti | %91,7 | %6,6 | %97,0 | 298 |
| Hüseyinli Köyü | AK Parti | %98,9 | %0,0 | %95,7 | 494 |
| İnlice-Çınar Mahallesi | AK Parti | %87,7 | %5,8 | %96,7 | 302 |
| İnlice-Çükan Mahallesi | AK Parti | %98,4 | %0,4 | %97,6 | 255 |
| İnlice-Fırat Mahallesi | AK Parti | %99,0 | %0,3 | %94,3 | 331 |
| İnlice-Karadağ Mahallesi | AK Parti | %91,5 | %4,7 | %89,0 | 146 |
| İnlice-Özbilgin Mahallesi | AK Parti | %96,0 | %3,2 | %91,8 | 269 |
| İnlice-Taşlıca Mahallesi | AK Parti | %84,9 | %8,6 | %89,2 | 157 |
| İnlice-Tuna Mahallesi | AK Parti | %83,2 | %12,4 | %85,9 | 163 |
| Karaköse Köyü | AK Parti | %96,3 | %0,6 | %98,8 | 164 |
| Karaman Mahallesi | AK Parti | %91,2 | %2,4 | %88,8 | 920 |
| Mahmutoğlu Mahallesi | AK Parti | %92,0 | %0,0 | %92,7 | 219 |
| Narlı Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %95,3 | 169 |
| Onur Mahallesi | AK Parti | %97,3 | %0,2 | %87,9 | 520 |
| Pınarbaşı Köyü | AK Parti | %97,6 | %0,5 | %86,0 | 242 |
| Sakız Köyü | AK Parti | %98,9 | %0,0 | %88,7 | 301 |
| Serince Köyü | AK Parti | %98,5 | %0,5 | %93,3 | 210 |
| Söğütlübahçe Köyü | AK Parti | %92,1 | %0,0 | %88,8 | 241 |
| Subaşı Köyü | AK Parti | %97,5 | %0,0 | %79,4 | 102 |
| Şahinbeyler Köyü | AK Parti | %98,8 | %0,6 | %98,8 | 169 |
| Şahkolu Köyü | AK Parti | %94,8 | %3,0 | %97,8 | 138 |
| Taşkale Köyü | AK Parti | %98,0 | %0,0 | %100,5 | 198 |
| Uğurlu Köyü | AK Parti | %94,5 | %1,8 | %76,4 | 72 |
| Yarpuzlu Köyü | AK Parti | %97,3 | %0,7 | %95,4 | 477 |
| Zeynel Aslan Mahallesi | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 219 |
İlgili sonuçlar