İnhisar Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
İnhisar sonuçlarında AK Parti %48,4 ile birinci, CHP %36,9 ile ikinci; fark 11,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,3) 0,9 puan altında. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %36,9 (+11,3 puan). 13 mahalle ve köy arasından 9'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Akkum Mahallesi (%68,8); CHP en güçlü Muratça Köyü (%68,4). Katılım %85,9 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İnhisar Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — İnhisar, Bilecik, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | İnhisar | Bilecik | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 885 | %48,4 | %46,3 | %49,3 | −0,9 |
| CHP | 675 | %36,9 | %33,8 | %25,6 | +11,3 |
| MHP | 161 | %8,8 | %14,0 | %12,0 | −3,2 |
| HAK-PAR | 22 | %1,2 | %0,4 | %0,2 | +1,0 |
| HDP | 15 | %0,8 | %2,4 | %10,6 | −9,7 |
| HKP | 12 | %0,7 | %0,2 | %0,2 | +0,5 |
| Saadet | 11 | %0,6 | %0,9 | %0,7 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 10 | %0,5 | %0,3 | %0,2 | +0,3 |
| DP | 9 | %0,5 | %0,3 | %0,1 | +0,3 |
| BTP | 8 | %0,4 | %0,1 | %0,1 | +0,3 |
| Kp | 7 | %0,4 | %0,1 | %0,1 | +0,3 |
| BBP | 5 | %0,3 | %0,8 | %0,5 | −0,3 |
| DYP | 4 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,2 |
| DSP | 3 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| LDP | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
İnhisar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 13 | 2.205 | 1.895 | %85,9 | 1.829 | 66 |
İnhisar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akköy | AK Parti | %64,9 | %20,8 | %84,0 | 94 |
| Akkum Mahallesi | AK Parti | %68,8 | %21,9 | %110,3 | 68 |
| Çayköy | AK Parti | %51,5 | %35,9 | %91,3 | 115 |
| Güner Orbay Mahallesi | AK Parti | %43,5 | %37,4 | %88,7 | 300 |
| Harmanköy | AK Parti | %46,4 | %44,3 | %87,5 | 216 |
| Hisarcık Köyü | AK Parti | %64,4 | %24,4 | %92,0 | 50 |
| Karaağaç Mahallesi | AK Parti | %57,5 | %15,1 | %86,9 | 84 |
| Koyunlu Köyü | CHP | %36,2 | %45,7 | %83,6 | 122 |
| Muratça Köyü | CHP | %15,8 | %68,4 | %126,7 | 15 |
| Samrı Köyü | AK Parti | %51,4 | %30,7 | %82,5 | 325 |
| Tarpak Köyü | AK Parti | %51,2 | %35,8 | %86,1 | 294 |
| Tozman Köyü | CHP | %39,5 | %40,3 | %85,8 | 148 |
| Zafer Mahallesi | CHP | %44,1 | %47,2 | %78,3 | 374 |
İlgili sonuçlar