Yenipazar Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Yenipazar sonuçlarında AK Parti %57,7 ile birinci, CHP %28,2 ile ikinci; fark 29,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,3) 8,4 puan üstünde. 27 mahalle ve köy arasından 25'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Ulucak Köyü (%88,9); CHP en güçlü Yumaklı Köyü (%84,3). Katılım %89,5 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yenipazar Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Yenipazar, Bilecik, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Yenipazar | Bilecik | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.367 | %57,7 | %46,3 | %49,3 | +8,4 |
| CHP | 669 | %28,2 | %33,8 | %25,6 | +2,7 |
| MHP | 244 | %10,3 | %14,0 | %12,0 | −1,7 |
| HAK-PAR | 21 | %0,9 | %0,4 | %0,2 | +0,7 |
| BBP | 17 | %0,7 | %0,8 | %0,5 | +0,2 |
| HKP | 13 | %0,5 | %0,2 | %0,2 | +0,4 |
| DP | 9 | %0,4 | %0,3 | %0,1 | +0,2 |
| Kp | 9 | %0,4 | %0,1 | %0,1 | +0,3 |
| Saadet | 6 | %0,3 | %0,9 | %0,7 | −0,4 |
| Vatan Partisi | 6 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,0 |
| HDP | 4 | %0,2 | %2,4 | %10,6 | −10,4 |
| BTP | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| DSP | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| LDP | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Yenipazar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 27 | 2.709 | 2.424 | %89,5 | 2.370 | 54 |
Yenipazar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıboğaz Köyü | AK Parti | %75,4 | %15,4 | %89,2 | 74 |
| Aşağıçaylı Köyü | AK Parti | %81,6 | %5,3 | %84,8 | 46 |
| Batıbelenören Köyü | AK Parti | %57,0 | %27,8 | %90,0 | 90 |
| Belkese Köyü | AK Parti | %54,6 | %21,8 | %87,0 | 138 |
| Caferler Köyü | AK Parti | %80,2 | %4,4 | %86,7 | 105 |
| Çöte Mahallesi | AK Parti | %39,3 | %39,3 | %75,6 | 82 |
| Danişment Köyü | AK Parti | %81,1 | %7,5 | %88,5 | 61 |
| Dereköy | AK Parti | %80,0 | %0,0 | %100,0 | 10 |
| Doğubelenören Köyü | AK Parti | %64,3 | %11,9 | %100,0 | 43 |
| Esenköy | AK Parti | %68,5 | %22,5 | %94,7 | 95 |
| Karahasanlar Köyü | AK Parti | %44,3 | %41,0 | %93,9 | 66 |
| Katran Köyü | AK Parti | %68,2 | %21,2 | %93,0 | 143 |
| Kavacık Köyü | AK Parti | %65,6 | %21,1 | %92,3 | 104 |
| Kösüre Köyü | AK Parti | %69,3 | %21,6 | %87,4 | 103 |
| Kuşça Köyü | AK Parti | %70,6 | %8,8 | %85,4 | 41 |
| Kükürt Köyü | AK Parti | %71,8 | %22,2 | %86,8 | 136 |
| Nasuhlar Köyü | AK Parti | %65,1 | %30,2 | %84,6 | 52 |
| Osmangazi Mahallesi | AK Parti | %44,0 | %42,0 | %85,1 | 181 |
| Selimköy | AK Parti | %54,0 | %32,4 | %95,2 | 187 |
| Sorguncukahiler Köyü | AK Parti | %50,8 | %44,1 | %98,4 | 63 |
| Tohumlar Köyü | AK Parti | %74,2 | %22,6 | %89,2 | 37 |
| Ulucak Köyü | AK Parti | %88,9 | %3,7 | %103,7 | 27 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %45,6 | %29,4 | %86,7 | 323 |
| Yukarıboğaz Köyü | AK Parti | %84,5 | %2,3 | %94,4 | 144 |
| Yukarıçaylı Köyü | AK Parti | %74,4 | %9,3 | %102,4 | 42 |
| Yumaklı Köyü | CHP | %13,3 | %84,3 | %96,6 | 89 |
| Zafer Mahallesi | CHP | %28,7 | %57,4 | %83,7 | 227 |
İlgili sonuçlar