Çayırlı Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Çayırlı sonuçlarında AK Parti %55,0 ile birinci, CHP %33,4 ile ikinci; fark 21,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,3) 5,7 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %33,4 (+7,8 puan). 50 mahalle ve köy arasından 16'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Bölükova Köyü (%96,9); CHP en güçlü Yeşilyaka Köyü (%93,1). Katılım %87,2 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çayırlı Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Çayırlı, Erzincan, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çayırlı | Erzincan | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.179 | %55,0 | %56,8 | %49,3 | +5,7 |
| CHP | 1.930 | %33,4 | %27,8 | %25,6 | +7,8 |
| MHP | 321 | %5,6 | %10,1 | %12,0 | −6,5 |
| HDP | 220 | %3,8 | %3,1 | %10,6 | −6,8 |
| Saadet | 45 | %0,8 | %0,6 | %0,7 | +0,1 |
| BBP | 35 | %0,6 | %0,7 | %0,5 | +0,1 |
| HKP | 14 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | +0,1 |
| HAK-PAR | 13 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | −0,0 |
| Vatan Partisi | 9 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Kp | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| DYP | 5 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| DSP | 3 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| DP | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| BTP | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Çayırlı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 55 | 6.706 | 5.846 | %87,2 | 5.782 | 64 |
Çayırlı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıkartallı Köyü | CHP | %6,2 | %67,7 | %83,3 | 78 |
| Atatürk Mahallesi | AK Parti | %75,4 | %11,7 | %82,2 | 1.166 |
| Balıklı Köyü | AK Parti | %79,4 | %10,9 | %97,5 | 361 |
| Barbaros Mahallesi | AK Parti | %64,9 | %12,5 | %78,6 | 723 |
| Başköy | CHP | %10,2 | %89,8 | %84,7 | 59 |
| Boybeyi Köyü | CHP | %37,5 | %62,5 | %72,7 | 11 |
| Bozağa Köyü | CHP | %4,3 | %82,8 | %89,5 | 105 |
| Bölükova Köyü | AK Parti | %96,9 | %3,1 | %71,7 | 46 |
| Büyük Yaylaköy | CHP | %4,4 | %82,5 | %86,0 | 136 |
| Büyükgelengeç Köyü | CHP | %6,9 | %86,2 | %85,7 | 35 |
| Cennetpınar Köyü | AK Parti | %82,1 | %3,2 | %82,7 | 341 |
| Çamurdere Köyü | CHP | %11,1 | %82,2 | %64,3 | 70 |
| Çataksu Köyü | AK Parti | %93,6 | %0,9 | %101,9 | 107 |
| Çaykent Köyü | AK Parti | %63,5 | %20,0 | %90,3 | 258 |
| Çayönü Köyü | CHP | %1,9 | %91,3 | %92,0 | 113 |
| Çilhoroz Köyü | CHP | %33,3 | %66,7 | %128,6 | 7 |
| Çilligöl Köyü | CHP | %16,7 | %63,0 | %77,1 | 70 |
| Doğanyuva Köyü | AK Parti | %47,7 | %35,4 | %88,2 | 76 |
| Doluca Köyü | CHP | %12,0 | %76,0 | %59,5 | 42 |
| Esendoruk Köyü | CHP | %31,3 | %68,8 | %90,5 | 21 |
| Eşmepınar Köyü | CHP | %4,3 | %88,6 | %86,4 | 81 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %65,0 | %21,6 | %85,7 | 456 |
| Gelinpınar Köyü | CHP | %40,0 | %43,2 | %83,6 | 116 |
| Göller Köyü | AK Parti | %56,1 | %29,3 | %105,0 | 40 |
| Harmantepe Köyü | AK Parti | %96,8 | %0,3 | %101,1 | 369 |
| Hastarla Köyü | CHP | %5,8 | %92,3 | %100,0 | 52 |
| Karataş Köyü | CHP | %6,9 | %82,8 | %100,0 | 29 |
| Küçükgelengeç Köyü | CHP | %15,0 | %85,0 | %87,0 | 23 |
| Mazlumağa Köyü | AK Parti | %46,2 | %38,5 | %118,2 | 11 |
| Mirzaoğlu Köyü | CHP | %10,0 | %70,0 | %93,6 | 47 |
| Oğultaşı Köyü | CHP | %21,4 | %64,3 | %100,0 | 14 |
| Ortaçat Köyü | CHP | %22,2 | %72,2 | %85,7 | 21 |
| Ozanlı Köyü | CHP | %6,6 | %88,5 | %95,3 | 64 |
| Paşayurdu Köyü | CHP | %15,4 | %61,5 | %76,5 | 17 |
| Pınarlı Köyü | CHP | %6,7 | %86,7 | %88,2 | 17 |
| Saraycık Köyü | AK Parti | %66,7 | %22,2 | %88,5 | 52 |
| Sarıgüney Köyü | CHP | %9,5 | %83,8 | %104,2 | 72 |
| Saygılı Köyü | CHP | %6,6 | %88,5 | %100,0 | 61 |
| Sırataş Köyü | CHP | %9,9 | %76,5 | %91,0 | 89 |
| Toprakkale Köyü | CHP | %23,1 | %76,9 | %76,5 | 17 |
| Tosunlar Köyü | CHP | %8,0 | %92,0 | %104,2 | 24 |
| Turnaçayırı Köyü | CHP | %20,0 | %60,0 | %93,8 | 16 |
| Verimli Köyü | AK Parti | %60,9 | %30,0 | %93,5 | 322 |
| Yaylakent Köyü | CHP | %4,7 | %87,6 | %82,3 | 158 |
| Yaylalar Köyü | CHP | %5,3 | %78,9 | %75,5 | 53 |
| Yazıkaya Köyü | AK Parti | %92,6 | %0,0 | %91,9 | 308 |
| Yeşilyaka Köyü | CHP | %3,8 | %93,1 | %88,9 | 180 |
| Yukarıçamurdere Köyü | CHP | %11,5 | %76,9 | %89,7 | 58 |
| Yukarıkartallı Köyü | CHP | %2,8 | %90,1 | %78,0 | 91 |
| Yürekli Köyü | AK Parti | %42,1 | %42,1 | %82,6 | 23 |
İlgili sonuçlar