Daday Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Daday sonuçlarında AK Parti %47,4 ile birinci, CHP %31,1 ile ikinci; fark 16,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,3) 1,9 puan altında. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %31,1 (+5,5 puan). 64 mahalle ve köy arasından 51'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Aktaştekke Köyü (%83,8); CHP en güçlü Elmayazı Köyü (%50,8). Katılım %83,2 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Daday Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Daday, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Daday | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.829 | %47,4 | %60,0 | %49,3 | −1,9 |
| CHP | 1.855 | %31,1 | %17,0 | %25,6 | +5,5 |
| MHP | 1.010 | %16,9 | %18,9 | %12,0 | +4,9 |
| HAK-PAR | 51 | %0,9 | %0,7 | %0,2 | +0,6 |
| Saadet | 42 | %0,7 | %0,6 | %0,7 | +0,0 |
| BBP | 39 | %0,7 | %0,7 | %0,5 | +0,1 |
| DSP | 25 | %0,4 | %0,2 | %0,1 | +0,4 |
| HDP | 21 | %0,4 | %0,4 | %10,6 | −10,2 |
| HKP | 21 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| Vatan Partisi | 18 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| BTP | 13 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| DP | 12 | %0,2 | %0,4 | %0,1 | +0,1 |
| Kp | 9 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| Millet | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| LDP | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| DYP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
Daday seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 69 | 7.330 | 6.095 | %83,2 | 5.965 | 130 |
Daday mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akılçalman Köyü | AK Parti | %50,8 | %27,1 | %89,6 | 67 |
| Akpınar Köyü | CHP | %33,3 | %49,2 | %88,7 | 141 |
| Aktaştekke Köyü | AK Parti | %83,8 | %0,0 | %92,1 | 76 |
| Alipaşa Köyü | AK Parti | %43,3 | %40,0 | %107,1 | 28 |
| Arabacılar Köyü | AK Parti | %50,8 | %28,6 | %86,3 | 73 |
| Bağışlar Köyü | AK Parti | %43,8 | %38,5 | %89,8 | 108 |
| Bastak Köyü | AK Parti | %60,4 | %20,8 | %91,4 | 58 |
| Bayırköy | AK Parti | %34,5 | %27,6 | %95,1 | 61 |
| Bayramlı Köyü | AK Parti | %48,0 | %34,7 | %91,5 | 82 |
| Bey Mahallesi | CHP | %34,6 | %38,3 | %83,9 | 298 |
| Beykoz Köyü | AK Parti | %58,0 | %27,5 | %87,7 | 81 |
| Bezirgan Köyü | AK Parti | %71,6 | %12,2 | %92,7 | 82 |
| Bolatlar Köyü | AK Parti | %41,9 | %38,7 | %83,8 | 74 |
| Boyalıca Köyü | AK Parti | %51,1 | %37,8 | %84,9 | 53 |
| Boyalılar Köyü | AK Parti | %57,4 | %21,3 | %90,7 | 54 |
| Budaklı Köyü | CHP | %35,7 | %37,5 | %96,6 | 59 |
| Çamkonak Köyü | AK Parti | %67,8 | %20,3 | %68,5 | 92 |
| Çamlıbel Köyü | AK Parti | %59,2 | %18,3 | %80,7 | 88 |
| Çavuşlu Köyü | AK Parti | %71,0 | %11,3 | %77,5 | 80 |
| Çayırlı Köyü | AK Parti | %42,9 | %42,9 | %92,1 | 63 |
| Çayözü Köyü | AK Parti | %50,0 | %21,1 | %56,5 | 69 |
| Çömlekçiler Köyü | AK Parti | %52,8 | %37,5 | %92,8 | 83 |
| Davutköy | AK Parti | %54,9 | %22,5 | %89,0 | 82 |
| Değirmencik Köyü | AK Parti | %76,8 | %10,6 | %83,3 | 174 |
| Değirmenözü Köyü | AK Parti | %46,7 | %18,3 | %75,6 | 82 |
| Demirce Köyü | AK Parti | %61,8 | %20,6 | %76,1 | 92 |
| Dereköy | CHP | %31,0 | %46,5 | %85,7 | 84 |
| Dereözü Köyü | CHP | %35,3 | %50,0 | %89,5 | 38 |
| Elmayazı Köyü | CHP | %16,9 | %50,8 | %89,4 | 66 |
| Ertaş Köyü | AK Parti | %53,6 | %21,4 | %85,3 | 34 |
| Fasıllar Köyü | AK Parti | %62,5 | %18,8 | %88,1 | 59 |
| Gökören Köyü | AK Parti | %62,3 | %10,4 | %73,2 | 153 |
| Görük Köyü | AK Parti | %52,0 | %17,9 | %87,6 | 145 |
| Hasanağa Köyü | AK Parti | %40,0 | %32,0 | %64,3 | 84 |
| Hasanşeyh Köyü | AK Parti | %45,7 | %37,1 | %76,8 | 142 |
| İnciğez Köyü | AK Parti | %40,0 | %40,0 | %90,4 | 83 |
| Kalem Mahallesi | AK Parti | %59,7 | %22,1 | %74,5 | 106 |
| Kapaklı Köyü | AK Parti | %70,0 | %8,8 | %75,7 | 107 |
| Karaağaç Köyü | AK Parti | %71,0 | %15,9 | %78,0 | 91 |
| Karacaağaç Köyü | AK Parti | %44,8 | %25,9 | %88,1 | 67 |
| Karacaören Köyü | AK Parti | %45,9 | %31,1 | %76,5 | 98 |
| Karamık Köyü | AK Parti | %53,2 | %22,6 | %82,9 | 76 |
| Kavakyayla Köyü | AK Parti | %70,0 | %16,7 | %91,2 | 34 |
| Kayabağı Köyü | AK Parti | %50,0 | %36,4 | %89,3 | 75 |
| Kayı Köyü | AK Parti | %73,5 | %16,9 | %93,3 | 90 |
| Kelebek Mahallesi | CHP | %33,6 | %48,5 | %96,5 | 142 |
| Kızılörencik Köyü | AK Parti | %48,7 | %15,9 | %89,7 | 126 |
| Kızsini Köyü | AK Parti | %55,4 | %30,4 | %73,1 | 78 |
| Koççuğaz Köyü | AK Parti | %58,7 | %23,9 | %77,0 | 61 |
| Köşeler Köyü | AK Parti | %64,8 | %14,8 | %78,3 | 69 |
| Küten Köyü | AK Parti | %65,7 | %11,4 | %105,9 | 34 |
| Merkez Mahallesi | CHP | %37,8 | %42,7 | %79,7 | 1.947 |
| Okluk Köyü | AK Parti | %56,3 | %25,0 | %92,1 | 38 |
| Örencik Köyü | CHP | %41,7 | %43,8 | %65,8 | 73 |
| Sarıçam Köyü | CHP | %36,4 | %42,0 | %91,7 | 96 |
| Sarpun Köyü | AK Parti | %43,8 | %31,3 | %55,7 | 61 |
| Selalmaz Köyü | AK Parti | %55,1 | %26,5 | %84,0 | 119 |
| Siyahlar Köyü | MHP | %31,0 | %29,0 | %90,2 | 112 |
| Sorkun Köyü | AK Parti | %46,4 | %35,7 | %86,2 | 65 |
| Sorkuncuk Köyü | AK Parti | %60,0 | %8,9 | %91,8 | 49 |
| Tüfekçi Köyü | MHP | %34,3 | %22,4 | %98,5 | 68 |
| Uzbanlar Köyü | AK Parti | %59,8 | %18,6 | %83,8 | 117 |
| Üyükören Köyü | MHP | %32,7 | %12,7 | %93,5 | 62 |
| Yazıcameydan Köyü | AK Parti | %55,4 | %13,5 | %93,8 | 81 |
İlgili sonuçlar