Devrekani Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Devrekani sonuçlarında AK Parti %62,4 ile birinci, MHP %18,8 ile ikinci; fark 43,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,3) 13,1 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %18,8 (+6,8 puan). 62 mahalle ve köy arasından 62'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Elmalıtekke Köyü (%90,4); MHP en güçlü Çayırcık Mahallesi (%34,2). Katılım %83,5 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Devrekani Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Devrekani, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Devrekani | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.081 | %62,4 | %60,0 | %49,3 | +13,1 |
| MHP | 1.531 | %18,8 | %18,9 | %12,0 | +6,8 |
| CHP | 1.160 | %14,2 | %17,0 | %25,6 | −11,3 |
| BBP | 65 | %0,8 | %0,7 | %0,5 | +0,3 |
| HAK-PAR | 54 | %0,7 | %0,7 | %0,2 | +0,4 |
| Saadet | 44 | %0,5 | %0,6 | %0,7 | −0,1 |
| DP | 41 | %0,5 | %0,4 | %0,1 | +0,4 |
| HKP | 33 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| BTP | 29 | %0,4 | %0,2 | %0,1 | +0,3 |
| HDP | 23 | %0,3 | %0,4 | %10,6 | −10,3 |
| Vatan Partisi | 22 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| Kp | 20 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| DSP | 15 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| Millet | 13 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| DYP | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| LDP | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
Devrekani seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 68 | 9.947 | 8.309 | %83,5 | 8.147 | 162 |
Devrekani mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahiçelebi Mahallesi | AK Parti | %54,5 | %24,0 | %81,9 | 720 |
| Ahlatçık Köyü | AK Parti | %74,0 | %10,0 | %85,0 | 60 |
| Akçapınar Köyü | AK Parti | %66,7 | %16,7 | %88,7 | 62 |
| Akdoğan Köyü | AK Parti | %79,3 | %5,2 | %90,9 | 66 |
| Akmescit Köyü | AK Parti | %67,2 | %10,9 | %82,0 | 150 |
| Alaçay Köyü | AK Parti | %75,4 | %3,5 | %92,1 | 63 |
| Alçılar Köyü | AK Parti | %68,1 | %19,1 | %87,0 | 54 |
| Alınören Köyü | AK Parti | %87,5 | %9,4 | %71,1 | 45 |
| Arslanbey Köyü | AK Parti | %81,7 | %9,9 | %83,7 | 86 |
| Asarcık Köyü | AK Parti | %78,9 | %7,9 | %78,2 | 101 |
| Balabanlar Köyü | AK Parti | %43,5 | %22,6 | %87,1 | 147 |
| Baltıcak Köyü | AK Parti | %66,4 | %13,3 | %85,1 | 154 |
| Başakpınar Köyü | AK Parti | %85,1 | %4,0 | %82,8 | 122 |
| Başakpınartepe Köyü | AK Parti | %70,9 | %20,0 | %82,4 | 68 |
| Belovacık Köyü | AK Parti | %61,5 | %11,2 | %88,6 | 167 |
| Bınkıldayık Köyü | AK Parti | %65,4 | %22,2 | %82,2 | 101 |
| Bozarmut Köyü | AK Parti | %60,7 | %18,0 | %85,1 | 74 |
| Bozkoca Köyü | AK Parti | %52,1 | %18,3 | %92,4 | 79 |
| Bozkocatepe Köyü | AK Parti | %69,0 | %14,7 | %74,2 | 159 |
| Çatak Köyü | AK Parti | %54,9 | %30,4 | %92,7 | 110 |
| Çavuşlu Köyü | AK Parti | %75,0 | %17,5 | %63,1 | 65 |
| Çayırcık Mahallesi | AK Parti | %50,9 | %34,2 | %90,6 | 181 |
| Çontay Köyü | AK Parti | %69,0 | %15,9 | %83,9 | 155 |
| Çorbacı Köyü | AK Parti | %73,3 | %14,4 | %91,9 | 161 |
| Çörekçi Köyü | AK Parti | %72,0 | %20,0 | %64,1 | 78 |
| Doğuörcünler Köyü | AK Parti | %81,4 | %11,3 | %79,8 | 124 |
| Elmalıtekke Köyü | AK Parti | %90,4 | %2,7 | %83,3 | 90 |
| Erenler Köyü | AK Parti | %62,5 | %25,0 | %72,7 | 11 |
| Etçiler Mahallesi | AK Parti | %37,5 | %33,3 | %88,9 | 54 |
| Fakılar Köyü | AK Parti | %59,7 | %22,6 | %84,9 | 73 |
| Göynükören Köyü | AK Parti | %64,4 | %13,6 | %80,0 | 75 |
| Habeşli Köyü | AK Parti | %46,0 | %20,5 | %86,8 | 265 |
| Hasırlı Köyü | AK Parti | %59,6 | %9,0 | %76,5 | 119 |
| İnciğez Köyü | AK Parti | %55,9 | %23,5 | %82,1 | 84 |
| İsmailbey Mahallesi | AK Parti | %54,4 | %23,2 | %84,9 | 589 |
| Kadıoğlu Köyü | AK Parti | %58,3 | %18,3 | %81,6 | 76 |
| Kadirbey Mahallesi | AK Parti | %58,7 | %24,9 | %86,2 | 224 |
| Kanlıabat Köyü | AK Parti | %68,8 | %17,6 | %86,0 | 200 |
| Karaçam Köyü | AK Parti | %65,8 | %12,7 | %81,0 | 100 |
| Karayazıcılar Köyü | AK Parti | %74,4 | %9,3 | %74,6 | 59 |
| Kasaplar Köyü | AK Parti | %59,8 | %19,6 | %80,7 | 135 |
| Kınık Köyü | AK Parti | %76,0 | %13,3 | %87,8 | 172 |
| Kızacık Köyü | AK Parti | %80,5 | %13,8 | %89,7 | 97 |
| Kurtköy | AK Parti | %58,9 | %25,6 | %86,5 | 104 |
| Kurtşeyh Mahallesi | AK Parti | %57,1 | %22,7 | %78,9 | 1.796 |
| Kuzköy | AK Parti | %83,6 | %3,6 | %78,8 | 179 |
| Laçin Köyü | AK Parti | %69,3 | %15,3 | %89,1 | 156 |
| Mütevelli Mahallesi | AK Parti | %62,1 | %13,6 | %88,7 | 204 |
| Örenbaşı Köyü | AK Parti | %65,1 | %18,3 | %81,5 | 162 |
| Pınarözü Köyü | AK Parti | %63,8 | %17,4 | %83,3 | 84 |
| Saraydurak Köyü | AK Parti | %59,5 | %31,0 | %81,1 | 53 |
| Sarıyonca Köyü | AK Parti | %55,4 | %28,3 | %94,8 | 97 |
| Sarpınalınca Köyü | AK Parti | %63,3 | %22,4 | %92,5 | 53 |
| Sazyaka Mahallesi | AK Parti | %56,8 | %18,9 | %90,3 | 318 |
| Selahattinköy | AK Parti | %53,8 | %31,3 | %100,0 | 83 |
| Sinantekke Köyü | AK Parti | %63,6 | %4,5 | %93,0 | 71 |
| Şenlik Köyü | AK Parti | %75,3 | %15,6 | %76,7 | 103 |
| Şeyhbali Köyü | AK Parti | %56,8 | %21,6 | %81,8 | 110 |
| Tekkekızıllar Köyü | AK Parti | %60,7 | %20,5 | %85,7 | 147 |
| Ulamış Köyü | AK Parti | %73,4 | %10,9 | %77,4 | 84 |
| Yazıbelen Köyü | AK Parti | %69,9 | %18,1 | %83,9 | 199 |
| Yazıhisar Köyü | AK Parti | %69,4 | %12,9 | %87,6 | 169 |
İlgili sonuçlar