Kırklareli Merkez Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Kırklareli Merkez sonuçlarında CHP %49,7 ile birinci, AK Parti %33,2 ile ikinci; fark 16,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,6) 24,1 puan üstünde. 64 mahalle ve köy arasından 46'sında CHP önde. CHP en güçlü Arizbaba Köyü (%81,1); AK Parti en güçlü Çağlayık Köyü (%83,5). Katılım %87,7 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kırklareli Merkez Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Kırklareli Merkez, Kırklareli, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kırklareli Merkez | Kırklareli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 29.239 | %49,7 | %55,7 | %25,6 | +24,1 |
| AK Parti | 19.541 | %33,2 | %27,7 | %49,3 | −16,1 |
| MHP | 7.389 | %12,6 | %12,4 | %12,0 | +0,5 |
| HDP | 1.250 | %2,1 | %1,8 | %10,6 | −8,4 |
| HAK-PAR | 292 | %0,5 | %0,4 | %0,2 | +0,3 |
| Vatan Partisi | 277 | %0,5 | %0,5 | %0,2 | +0,2 |
| BBP | 203 | %0,3 | %0,3 | %0,5 | −0,2 |
| Saadet | 163 | %0,3 | %0,3 | %0,7 | −0,4 |
| HKP | 149 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| DP | 123 | %0,2 | %0,3 | %0,1 | +0,1 |
| DSP | 100 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| BTP | 55 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Kp | 36 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 24 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| LDP | 19 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
Kırklareli Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 217 | 68.156 | 59.743 | %87,7 | 58.860 | 883 |
Kırklareli Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahmetçe Köyü | CHP | %48,7 | %41,0 | %93,0 | 86 |
| Akalar Mahallesi | AK Parti | %41,6 | %42,9 | %85,9 | 2.935 |
| Arizbaba Köyü | CHP | %81,1 | %11,5 | %87,2 | 141 |
| Armağan Köyü | AK Parti | %29,2 | %66,5 | %89,4 | 445 |
| Asılbeyli Köyü | CHP | %64,2 | %28,0 | %94,5 | 343 |
| Bademlik Mahallesi | CHP | %50,8 | %31,0 | %86,2 | 4.174 |
| Bayramdere Köyü | CHP | %63,4 | %21,6 | %88,2 | 373 |
| Beypınar Köyü | AK Parti | %12,3 | %79,2 | %94,9 | 137 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %58,3 | %22,8 | %91,1 | 2.541 |
| Çağlayık Köyü | AK Parti | %12,9 | %83,5 | %100,0 | 89 |
| Çayırlı Köyü | AK Parti | %34,5 | %43,1 | %89,4 | 66 |
| Çeşmeköy | AK Parti | %26,0 | %60,9 | %84,5 | 207 |
| Çukurpınar Köyü | AK Parti | %41,2 | %42,0 | %85,3 | 285 |
| Değirmencik Köyü | CHP | %72,7 | %16,4 | %86,6 | 395 |
| Demircihalil Köyü | AK Parti | %38,1 | %42,3 | %92,5 | 106 |
| Demirtaş Mahallesi | CHP | %52,7 | %32,3 | %86,1 | 2.598 |
| Dereköy | AK Parti | %38,9 | %42,9 | %91,3 | 393 |
| Deveçatağı Köyü | CHP | %71,0 | %6,5 | %84,8 | 349 |
| Doğu Mahallesi | CHP | %48,9 | %36,5 | %86,3 | 1.028 |
| Dokuzhüyük Köyü | CHP | %65,0 | %18,7 | %91,9 | 447 |
| Dolhan Köyü | CHP | %63,3 | %23,9 | %89,7 | 698 |
| Düzorman Köyü | CHP | %39,2 | %39,2 | %94,3 | 87 |
| Erikler Köyü | CHP | %46,1 | %40,6 | %89,5 | 410 |
| Eriklice Köyü | CHP | %61,5 | %28,2 | %95,2 | 166 |
| Geçitağzı Köyü | AK Parti | %42,9 | %44,0 | %89,8 | 215 |
| İnece-Kazımpaşa Mahallesi | CHP | %48,9 | %32,8 | %87,1 | 318 |
| İnece-Kemalpaşa Mahallesi | CHP | %63,5 | %22,0 | %86,4 | 447 |
| İnece-Ulukonak Mahallesi | CHP | %52,1 | %34,5 | %89,3 | 411 |
| İnece-Yeni Mahallesi | CHP | %63,7 | %24,6 | %91,2 | 431 |
| İstasyon Mahallesi | CHP | %48,6 | %30,7 | %88,9 | 5.886 |
| Kadıköy | CHP | %61,1 | %26,3 | %82,4 | 205 |
| Kapaklı Köyü | CHP | %65,7 | %25,1 | %83,0 | 212 |
| Karacaibrahim Mahallesi | CHP | %52,7 | %28,7 | %87,8 | 8.339 |
| Karadere Köyü | CHP | %49,4 | %21,0 | %98,8 | 82 |
| Karahamza Köyü | CHP | %54,2 | %27,3 | %83,4 | 302 |
| Karahıdır Mahallesi | CHP | %56,3 | %24,2 | %89,9 | 1.216 |
| Karakaş Mahallesi | CHP | %53,5 | %28,8 | %88,1 | 11.504 |
| Karakoç Köyü | CHP | %56,4 | %34,5 | %95,1 | 328 |
| Karıncak Köyü | CHP | %70,9 | %11,0 | %89,8 | 205 |
| Kavakdere Köyü | CHP | %74,4 | %14,7 | %89,2 | 370 |
| Kavaklı-Celaliye Mahallesi | AK Parti | %39,7 | %42,7 | %93,2 | 323 |
| Kavaklı-Çarşı Mahallesi | AK Parti | %39,2 | %42,9 | %89,7 | 594 |
| Kavaklı-Turist Mahallesi | CHP | %48,0 | %34,5 | %88,9 | 1.355 |
| Kavaklı-Yeni Okullar Mahallesi | CHP | %47,1 | %40,3 | %90,4 | 499 |
| Kayalı Köyü | CHP | %42,5 | %38,6 | %85,5 | 678 |
| Kızılcıkdere Köyü | CHP | %67,1 | %17,4 | %91,1 | 507 |
| Kocahıdır Köyü | CHP | %61,7 | %24,1 | %87,4 | 174 |
| Kocahıdır Mahallesi | CHP | %43,7 | %40,2 | %83,6 | 2.838 |
| Koruköy | CHP | %45,0 | %27,5 | %91,0 | 167 |
| Koyunbaba Köyü | CHP | %60,1 | %27,9 | %87,8 | 353 |
| Kuzulu Köyü | CHP | %45,3 | %40,1 | %84,7 | 236 |
| Paşayeri Köyü | AK Parti | %36,1 | %40,4 | %86,0 | 399 |
| Pınar Mahallesi | AK Parti | %38,6 | %40,1 | %88,1 | 3.609 |
| Şükrüpaşa Köyü | CHP | %52,5 | %33,9 | %86,1 | 72 |
| Ürünlü Köyü | CHP | %65,4 | %20,0 | %86,7 | 407 |
| Üsküp-Cevat Paşa Mahallesi | AK Parti | %35,8 | %52,5 | %91,2 | 499 |
| Üsküp-Gündoğdu Mahallesi | AK Parti | %26,1 | %58,2 | %85,4 | 548 |
| Üsküp-Kemal Paşa Mahallesi | CHP | %45,6 | %42,2 | %88,9 | 405 |
| Üsküp-Mehmet Çavuş Mahallesi | AK Parti | %38,7 | %38,9 | %88,4 | 439 |
| Üsküpdere Köyü | CHP | %66,7 | %12,5 | %79,5 | 122 |
| Yayla Mahallesi | AK Parti | %36,9 | %50,2 | %83,7 | 4.360 |
| Yoğuntaş Köyü | CHP | %67,2 | %18,6 | %84,3 | 363 |
| Yundalan Köyü | CHP | %48,9 | %26,1 | %91,7 | 204 |
| Yürükbayırı Köyü | CHP | %37,5 | %37,5 | %91,4 | 35 |
İlgili sonuçlar