Gürgentepe Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Gürgentepe sonuçlarında AK Parti %49,5 ile birinci, CHP %42,3 ile ikinci; fark 7,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,3) 0,2 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %42,3 (+16,8 puan). 20 mahalle ve köy arasından 14'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Muratçık Mahallesi (%90,1); CHP en güçlü Akören Mahallesi (%91,7). Katılım %84,8 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gürgentepe Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Gürgentepe, Ordu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Gürgentepe | Ordu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.594 | %49,5 | %63,3 | %49,3 | +0,2 |
| CHP | 3.931 | %42,3 | %24,5 | %25,6 | +16,8 |
| MHP | 525 | %5,7 | %9,4 | %12,0 | −6,4 |
| HDP | 43 | %0,5 | %0,4 | %10,6 | −10,1 |
| Saadet | 41 | %0,4 | %0,7 | %0,7 | −0,2 |
| HKP | 37 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| Vatan Partisi | 30 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| BBP | 26 | %0,3 | %0,4 | %0,5 | −0,3 |
| DSP | 18 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| DP | 15 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| BTP | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Kp | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 4 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
Gürgentepe seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 41 | 11.192 | 9.490 | %84,8 | 9.285 | 205 |
Gürgentepe mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağızlar Mahallesi | CHP | %19,1 | %74,5 | %88,3 | 809 |
| Akmescit Mahallesi | AK Parti | %55,6 | %27,3 | %81,4 | 749 |
| Akören Mahallesi | CHP | %4,2 | %91,7 | %87,4 | 478 |
| Akyurt Mahallesi | CHP | %26,8 | %65,5 | %85,8 | 1.030 |
| Alaseher Mahallesi | AK Parti | %81,3 | %10,3 | %81,7 | 279 |
| Bahtiyarlar Mahallesi | AK Parti | %84,2 | %6,2 | %81,1 | 763 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %76,5 | %9,9 | %84,0 | 263 |
| Döşek Mahallesi | AK Parti | %67,0 | %20,0 | %83,2 | 1.049 |
| Eskiköy Mahallesi | AK Parti | %65,5 | %24,8 | %82,1 | 782 |
| Göller Mahallesi | CHP | %8,3 | %87,7 | %89,1 | 402 |
| Gülbelen Mahallesi | CHP | %11,1 | %86,4 | %87,7 | 187 |
| Gültepe Mahallesi | AK Parti | %85,0 | %8,8 | %90,6 | 128 |
| Hasancık Mahallesi | AK Parti | %78,1 | %18,9 | %100,3 | 298 |
| Işıktepe Mahallesi | CHP | %19,6 | %75,9 | %82,0 | 1.787 |
| Muratçık Mahallesi | AK Parti | %90,1 | %5,5 | %91,4 | 501 |
| Okçabel Mahallesi | AK Parti | %76,6 | %16,8 | %80,7 | 331 |
| Şirinköy Mahallesi | AK Parti | %89,6 | %5,2 | %95,0 | 101 |
| Tepeköy Mahallesi | AK Parti | %65,3 | %17,9 | %82,6 | 545 |
| Tikenlice Mahallesi | AK Parti | %65,7 | %27,2 | %86,9 | 581 |
| Tuzla Mahallesi | AK Parti | %85,1 | %11,9 | %79,8 | 129 |
İlgili sonuçlar