Ulubey Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Ulubey sonuçlarında AK Parti %62,9 ile birinci, CHP %26,7 ile ikinci; fark 36,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,3) 13,6 puan üstünde. 41 mahalle ve köy arasından 37'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çağlayan Mahallesi (%94,5); CHP en güçlü Ören Mahallesi (%86,6). Katılım %85,4 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ulubey Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Ulubey, Ordu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Ulubey | Ordu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 7.777 | %62,9 | %63,3 | %49,3 | +13,6 |
| CHP | 3.300 | %26,7 | %24,5 | %25,6 | +1,1 |
| MHP | 937 | %7,6 | %9,4 | %12,0 | −4,5 |
| Saadet | 71 | %0,6 | %0,7 | %0,7 | −0,1 |
| HKP | 55 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,3 |
| BBP | 46 | %0,4 | %0,4 | %0,5 | −0,2 |
| Vatan Partisi | 42 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| HDP | 30 | %0,2 | %0,4 | %10,6 | −10,3 |
| DSP | 29 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| DP | 28 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| BTP | 14 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Kp | 14 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Millet | 12 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
Ulubey seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 65 | 14.789 | 12.626 | %85,4 | 12.355 | 271 |
Ulubey mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akoluk Mahallesi | AK Parti | %51,3 | %41,8 | %82,4 | 340 |
| Akpınar Mahallesi | AK Parti | %55,0 | %34,9 | %84,3 | 351 |
| Aydınlar Mahallesi | AK Parti | %74,7 | %21,3 | %86,9 | 382 |
| Başçardak Mahallesi | CHP | %34,4 | %60,7 | %91,7 | 133 |
| Belenyurt Mahallesi | AK Parti | %89,1 | %4,1 | %90,4 | 335 |
| Cevizlik Mahallesi | AK Parti | %56,6 | %31,5 | %85,3 | 170 |
| Çağlayan Mahallesi | AK Parti | %94,5 | %1,4 | %90,9 | 242 |
| Çatallı Mahallesi | AK Parti | %52,8 | %32,6 | %82,1 | 1.312 |
| Çubuklu Mahallesi | AK Parti | %71,0 | %14,0 | %82,1 | 414 |
| Çukur Mahallesi | AK Parti | %62,4 | %27,9 | %88,0 | 407 |
| Doğlu Mahallesi | AK Parti | %44,0 | %43,0 | %83,0 | 235 |
| Durak Mahallesi | AK Parti | %60,6 | %29,9 | %81,1 | 518 |
| Elmaçukur Mahallesi | AK Parti | %72,7 | %18,9 | %81,9 | 177 |
| Eymür Mahallesi | AK Parti | %54,4 | %31,1 | %82,2 | 298 |
| Fındıklı Mahallesi | AK Parti | %61,9 | %30,4 | %83,1 | 432 |
| Gündüzlü Mahallesi | AK Parti | %58,5 | %27,9 | %85,8 | 724 |
| Güvenköy Mahallesi | AK Parti | %61,8 | %22,2 | %91,8 | 158 |
| Güvenyurt Mahallesi | AK Parti | %90,3 | %4,2 | %95,2 | 230 |
| Güzelyurt Mahallesi | AK Parti | %61,0 | %21,9 | %87,1 | 248 |
| Hocaoğlu Mahallesi | CHP | %15,6 | %82,5 | %88,2 | 305 |
| Kadıncık Mahallesi | AK Parti | %78,1 | %12,5 | %84,9 | 404 |
| Kalıcak Mahallesi | AK Parti | %63,2 | %25,5 | %83,3 | 132 |
| Karakoca Mahallesi | AK Parti | %47,0 | %43,8 | %83,8 | 604 |
| Kardeşler Mahallesi | AK Parti | %74,3 | %16,7 | %86,4 | 390 |
| Kıranyağmur Mahallesi | AK Parti | %51,1 | %39,0 | %83,9 | 218 |
| Kızılen Mahallesi | AK Parti | %82,8 | %5,0 | %85,8 | 838 |
| Kirazlık Mahallesi | AK Parti | %65,5 | %28,4 | %86,7 | 135 |
| Koşaca Mahallesi | AK Parti | %79,7 | %10,9 | %89,0 | 354 |
| Kumanlar Mahallesi | CHP | %32,8 | %58,9 | %85,5 | 221 |
| Kumrulu Mahallesi | AK Parti | %50,4 | %34,8 | %83,6 | 140 |
| Ohtamış Mahallesi | AK Parti | %60,6 | %27,2 | %83,0 | 689 |
| Oyumgürgen Mahallesi | AK Parti | %73,5 | %13,2 | %86,5 | 178 |
| Ören Mahallesi | CHP | %11,1 | %86,6 | %84,2 | 311 |
| Refahiye Mahallesi | AK Parti | %88,3 | %2,8 | %90,2 | 163 |
| Şahinkaya Mahallesi | AK Parti | %64,9 | %19,4 | %81,2 | 314 |
| Şekeroluk Mahallesi | AK Parti | %62,9 | %20,6 | %86,0 | 121 |
| Şıhlar Mahallesi | AK Parti | %62,0 | %27,2 | %84,1 | 534 |
| Uzunmahmut Mahallesi | AK Parti | %80,3 | %13,5 | %90,1 | 538 |
| Yenimahalle Mahallesi | AK Parti | %54,0 | %37,5 | %90,3 | 227 |
| Yenisayaca Mahallesi | AK Parti | %77,7 | %9,6 | %86,9 | 700 |
| Yolbaşı Mahallesi | AK Parti | %49,6 | %43,9 | %85,0 | 167 |
İlgili sonuçlar