Pülümür Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Pülümür sonuçlarında CHP %56,4 ile birinci, HDP %39,0 ile ikinci; fark 17,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,6) 30,8 puan üstünde. HDP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %39,0 (+28,5 puan). 54 mahalle ve köy arasından 36'sında CHP önde. CHP en güçlü Efeağılı Köyü (%90,9); HDP en güçlü Kovuklu Köyü (%97,4). Katılım %79,5 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Pülümür Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Pülümür, Tunceli, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Pülümür | Tunceli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 1.186 | %56,4 | %28,2 | %25,6 | +30,8 |
| HDP | 821 | %39,0 | %55,9 | %10,6 | +28,5 |
| AK Parti | 52 | %2,5 | %11,7 | %49,3 | −46,8 |
| MHP | 18 | %0,9 | %2,6 | %12,0 | −11,2 |
| BBP | 10 | %0,5 | %0,4 | %0,5 | −0,1 |
| HKP | 6 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| DSP | 3 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | +0,1 |
| HAK-PAR | 2 | %0,1 | %0,3 | %0,2 | −0,1 |
| Saadet | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,7 | −0,6 |
| BTP | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| DP | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Pülümür seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 55 | 2.676 | 2.128 | %79,5 | 2.104 | 24 |
Pülümür mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | HDP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağaşenliği Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 7 |
| Akdik Köyü | HDP | %30,8 | %46,2 | %130,0 | 10 |
| Altınhüseyin Köyü | CHP | %66,7 | %33,3 | %150,0 | 10 |
| Ardıçlı Köyü | HDP | %46,7 | %46,7 | %166,7 | 9 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %59,3 | %29,6 | %150,0 | 18 |
| Bardakçı Köyü | CHP | %63,6 | %27,3 | %91,7 | 36 |
| Başkalecik Köyü | CHP | %73,7 | %21,1 | %79,2 | 48 |
| Boğalı Köyü | HDP | %26,7 | %73,3 | %125,0 | 12 |
| Bozağakaraderbendi Köyü | CHP | %72,2 | %22,2 | %72,0 | 25 |
| Çağlayan Köyü | HDP | %30,8 | %61,5 | %68,4 | 19 |
| Çakırkaya Köyü | HDP | %25,0 | %75,0 | %87,0 | 23 |
| Çobanyıldızı Köyü | CHP | %56,8 | %43,2 | %58,7 | 63 |
| Dağbek Köyü | HDP | %28,6 | %71,4 | %91,3 | 23 |
| Dağyolu Köyü | CHP | %77,6 | %22,4 | %74,4 | 78 |
| Dereboyu Köyü | HDP | %46,4 | %53,6 | %96,7 | 30 |
| Dereköy | CHP | %61,8 | %38,2 | %83,3 | 42 |
| Derindere Köyü | CHP | %50,0 | %46,7 | %73,2 | 41 |
| Doğanpınar Köyü | CHP | %75,3 | %23,4 | %79,6 | 98 |
| Ecevit Mahallesi | CHP | %56,8 | %43,2 | %83,0 | 53 |
| Efeağılı Köyü | CHP | %90,9 | %9,1 | %122,2 | 9 |
| Elmalı Köyü | CHP | %60,0 | %40,0 | %64,8 | 54 |
| Göcenek Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 5 |
| Gökçekonak Köyü | CHP | %76,0 | %24,0 | %86,2 | 29 |
| Hacılı Köyü | HDP | %45,0 | %55,0 | %90,9 | 22 |
| Hasangazi Köyü | CHP | %62,0 | %36,0 | %74,6 | 67 |
| Hiver Mahallesi | CHP | %71,4 | %28,6 | %80,8 | 52 |
| Kabadal Köyü | CHP | %63,2 | %36,8 | %118,8 | 16 |
| Kangallı Köyü | CHP | %61,3 | %38,7 | %103,3 | 30 |
| Karagöz Köyü | HDP | %12,5 | %87,5 | %88,9 | 18 |
| Kayırlar Köyü | CHP | %73,7 | %26,3 | %123,5 | 17 |
| Kaymaztepe Köyü | HDP | %20,0 | %80,0 | %111,1 | 9 |
| Kırdım Köyü | CHP | %51,3 | %43,6 | %97,5 | 40 |
| Kırklar Köyü | HDP | %47,8 | %47,8 | %71,9 | 32 |
| Kırkmeşe Köyü | CHP | %57,6 | %42,4 | %82,5 | 40 |
| Kızılmescit Köyü | CHP | %54,5 | %45,5 | %55,0 | 20 |
| Kocatepe Köyü | CHP | %58,5 | %41,5 | %84,2 | 101 |
| Kovuklu Köyü | HDP | %0,0 | %97,4 | %92,9 | 42 |
| Közlüce Köyü | CHP | %63,0 | %37,0 | %150,0 | 18 |
| Kuzulca Köyü | CHP | %69,4 | %27,8 | %105,9 | 34 |
| Merkez Mahallesi | CHP | %49,2 | %36,3 | %68,0 | 685 |
| Meydanlar Mahallesi | CHP | %57,1 | %40,2 | %73,0 | 304 |
| Mezraa Köyü | CHP | %73,1 | %26,9 | %80,3 | 66 |
| Nohutlu Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 7 |
| Sağlamtaş Köyü | CHP | %66,7 | %33,3 | %87,8 | 41 |
| Salkımözü Köyü | CHP | %60,5 | %39,5 | %79,2 | 48 |
| Sarıgül Köyü | HDP | %14,3 | %85,7 | %35,0 | 20 |
| Senek Köyü | CHP | %73,1 | %26,9 | %92,9 | 28 |
| Süleymanuşağı Köyü | CHP | %68,8 | %31,3 | %89,5 | 19 |
| Şampaşakaraderbendi Köyü | HDP | %47,1 | %47,1 | %100,0 | 17 |
| Taşlık Köyü | CHP | %55,6 | %33,3 | %100,0 | 18 |
| Turnadere Köyü | HDP | %20,0 | %80,0 | %87,8 | 41 |
| Üçdam Köyü | CHP | %76,5 | %23,5 | %100,0 | 17 |
| Ünveren Köyü | CHP | %80,0 | %20,0 | %100,0 | 35 |
| Yarbaşı Köyü | CHP | %85,2 | %14,8 | %93,3 | 30 |
İlgili sonuçlar