Hocalar 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Hocalar sonuçlarında Evet %73,9 ile birinci, Hayır %26,1 ile ikinci; fark 47,9 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 22,7 puan üstünde. 18 mahalle ve köy arasından 18'inde Evet önde. Evet en güçlü Uluköy (%97,4); Hayır en güçlü Yeni Mahallesi (%46,1). Katılım %85,3 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Hocalar 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Hocalar, Afyonkarahisar, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Hocalar | Afyonkarahisar | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 4.517 | %73,9 | %64,6 | %51,2 | +22,7 |
| Hayır | 1.593 | %26,1 | %35,4 | %48,8 | −22,7 |
Hocalar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 28 | 7.378 | 6.297 | %85,3 | 6.110 | 187 |
Hocalar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçadere Köyü | Evet | %86,8 | %13,2 | %90,7 | 485 |
| Avgancık Köyü | Evet | %77,7 | %22,3 | %95,8 | 192 |
| Çalca Köyü | Evet | %86,3 | %13,7 | %82,4 | 614 |
| Çepni Köyü | Evet | %90,2 | %9,8 | %84,9 | 562 |
| Davulga Köyü | Evet | %86,6 | %13,4 | %87,1 | 433 |
| Devlethan Köyü | Evet | %76,8 | %23,2 | %90,7 | 450 |
| Güre Köyü | Evet | %86,3 | %13,7 | %88,9 | 289 |
| Hürriyet Mahallesi | Evet | %56,5 | %43,5 | %87,7 | 407 |
| İhsaniye Köyü | Evet | %68,3 | %31,7 | %94,8 | 135 |
| Kocagöl Köyü | Evet | %88,7 | %11,3 | %88,1 | 160 |
| Kozluca Köyü | Evet | %67,3 | %32,7 | %80,9 | 225 |
| Örencik Köyü | Evet | %80,2 | %19,8 | %87,8 | 139 |
| Örtülü Köyü | Evet | %82,8 | %17,2 | %82,9 | 193 |
| Şafak Mahallesi | Evet | %55,3 | %44,7 | %85,1 | 549 |
| Uluköy | Evet | %97,4 | %2,6 | %94,5 | 326 |
| Yağcı Köyü | Evet | %90,1 | %9,9 | %95,7 | 161 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %53,9 | %46,1 | %89,7 | 789 |
| Yeşilhisar Köyü | Evet | %59,4 | %40,6 | %72,6 | 1.269 |
İlgili sonuçlar