Sultandağı 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Sultandağı sonuçlarında Hayır %68,6 ile birinci, Evet %31,4 ile ikinci; fark 37,2 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%48,8) 19,8 puan üstünde. 29 mahalle ve köy arasından 25'inde Hayır önde. Hayır en güçlü Dereçine-Cumhuriyet Mahallesi (%77,9); Evet en güçlü Yenikarabağ Köyü (%88,6). Katılım %87,9 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sultandağı 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Sultandağı, Afyonkarahisar, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Sultandağı | Afyonkarahisar | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 7.329 | %68,6 | %35,4 | %48,8 | +19,8 |
| Evet | 3.355 | %31,4 | %64,6 | %51,2 | −19,8 |
Sultandağı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 48 | 12.508 | 10.996 | %87,9 | 10.684 | 312 |
Sultandağı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akbaba Köyü | Evet | %29,6 | %70,4 | %86,2 | 130 |
| Çamözü Köyü | Hayır | %71,3 | %28,7 | %93,1 | 423 |
| Çavuş Mahallesi | Hayır | %61,8 | %38,2 | %84,6 | 869 |
| Çukurcak Köyü | Hayır | %73,5 | %26,5 | %87,5 | 289 |
| Dereçine-Atatürk Mahallesi | Hayır | %73,3 | %26,7 | %91,2 | 514 |
| Dereçine-Camikebir Mahallesi | Hayır | %74,1 | %25,9 | %90,9 | 361 |
| Dereçine-Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %77,9 | %22,1 | %91,8 | 561 |
| Dereçine-Karaman Mahallesi | Hayır | %72,6 | %27,4 | %88,1 | 159 |
| Dereçine-Kavaklı Mahallesi | Hayır | %59,7 | %40,3 | %93,1 | 130 |
| Doğancık Köyü | Hayır | %73,1 | %26,9 | %92,8 | 194 |
| Karakışla Köyü | Evet | %21,2 | %78,8 | %97,8 | 92 |
| Karapınar Köyü | Hayır | %69,4 | %30,6 | %84,0 | 755 |
| Kayran Mahallesi | Hayır | %66,8 | %33,2 | %86,8 | 902 |
| Kırca Köyü | Hayır | %63,5 | %36,5 | %89,6 | 1.036 |
| Pazaraltı Mahallesi | Hayır | %71,6 | %28,4 | %84,5 | 529 |
| Selçuk Mahallesi | Hayır | %71,5 | %28,5 | %83,9 | 484 |
| Taşköprü Köyü | Evet | %43,7 | %56,3 | %81,6 | 87 |
| Üçkuyu Köyü | Hayır | %59,7 | %40,3 | %83,2 | 358 |
| Yakasinek Köyü | Hayır | %75,1 | %24,9 | %88,4 | 1.280 |
| Yeni Mahallesi | Hayır | %71,4 | %28,6 | %86,5 | 857 |
| Yenikarabağ Köyü | Evet | %11,4 | %88,6 | %75,0 | 48 |
| Yeşilçiftlik-Akpınar Mahallesi | Hayır | %64,4 | %35,6 | %92,7 | 192 |
| Yeşilçiftlik-Aşağı Mahallesi | Hayır | %72,5 | %27,5 | %91,3 | 335 |
| Yeşilçiftlik-Sıra Mahallesi | Hayır | %67,3 | %32,7 | %89,1 | 459 |
| Yeşilçiftlik-Tepebaşı Mahallesi | Hayır | %68,8 | %31,3 | %94,2 | 240 |
| Yeşilçiftlik-Yenikent Mahallesi | Hayır | %72,4 | %27,6 | %96,1 | 103 |
| Yeşilçiftlik-Yıldız Mahallesi | Hayır | %74,6 | %25,4 | %87,7 | 268 |
| Yeşilçiftlik-Yukarı Mahallesi | Hayır | %67,9 | %32,1 | %90,4 | 187 |
| Yıldırım Mahallesi | Hayır | %69,6 | %30,4 | %84,4 | 666 |
İlgili sonuçlar