Göynücek 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Göynücek sonuçlarında Evet %66,4 ile birinci, Hayır %33,6 ile ikinci; fark 32,8 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 15,2 puan üstünde. 41 mahalle ve köy arasından 25'inde Evet önde. Evet en güçlü Ulupınar Köyü (%98,5); Hayır en güçlü Çayan Köyü (%100,0). Katılım %90,6 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Göynücek 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Göynücek, Amasya, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Göynücek | Amasya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 4.738 | %66,4 | %56,3 | %51,2 | +15,2 |
| Hayır | 2.398 | %33,6 | %43,7 | %48,8 | −15,2 |
Göynücek seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 48 | 8.012 | 7.259 | %90,6 | 7.136 | 123 |
Göynücek mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abacı Köyü | Evet | %84,6 | %15,4 | %102,6 | 38 |
| Alanköy | Evet | %94,1 | %5,9 | %87,5 | 416 |
| Ardıçpınar Köyü | Hayır | %2,0 | %98,0 | %100,0 | 51 |
| Asar Köyü | Hayır | %11,1 | %88,9 | %90,2 | 61 |
| Ayvalıpınar Köyü | Evet | %86,7 | %13,3 | %94,5 | 236 |
| Başpınar Köyü | Hayır | %3,6 | %96,4 | %92,3 | 91 |
| Bekdemir Köyü | Evet | %74,7 | %25,3 | %92,7 | 96 |
| Beşiktepe Köyü | Evet | %89,2 | %10,8 | %93,3 | 90 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %70,0 | %30,0 | %86,6 | 971 |
| Çayan Köyü | Hayır | %0,0 | %100,0 | %98,0 | 49 |
| Çaykışla Köyü | Hayır | %3,5 | %96,5 | %100,0 | 86 |
| Çulpara Köyü | Hayır | %2,3 | %97,7 | %96,2 | 133 |
| Damlaçimen Köyü | Evet | %95,6 | %4,4 | %97,7 | 682 |
| Davutevi Köyü | Hayır | %9,8 | %90,2 | %91,1 | 56 |
| Gaffarlı Köyü | Hayır | %6,2 | %93,8 | %92,0 | 88 |
| Gediksaray Köyü | Evet | %76,3 | %23,7 | %86,1 | 509 |
| Gökçeli Köyü | Evet | %89,3 | %10,7 | %93,3 | 30 |
| Harmancık Köyü | Evet | %68,2 | %31,8 | %90,4 | 73 |
| Hasanbey Köyü | Evet | %86,1 | %13,9 | %85,9 | 135 |
| Ilısu Köyü | Evet | %90,8 | %9,2 | %98,4 | 247 |
| İkizyaka Köyü | Hayır | %6,3 | %93,8 | %91,8 | 122 |
| Karadağ Köyü | Evet | %70,4 | %29,6 | %93,3 | 30 |
| Karaşar Köyü | Evet | %97,4 | %2,6 | %99,0 | 398 |
| Karayakup Köyü | Evet | %88,5 | %11,5 | %89,4 | 246 |
| Kertme Köyü | Hayır | %4,3 | %95,7 | %92,8 | 125 |
| Kervansaray Köyü | Evet | %92,4 | %7,6 | %99,4 | 159 |
| Kışlabeyi Köyü | Evet | %85,6 | %14,4 | %93,6 | 125 |
| Konuralan Köyü | Evet | %68,4 | %31,6 | %77,6 | 49 |
| Koyuncu Köyü | Hayır | %7,0 | %93,0 | %102,4 | 42 |
| Kuyulu Kavaklı Köyü | Hayır | %1,8 | %98,2 | %89,1 | 64 |
| Merkez Mahallesi | Evet | %65,0 | %35,0 | %83,0 | 578 |
| Pembeli Köyü | Evet | %97,4 | %2,6 | %100,0 | 77 |
| Şarklı Köyü | Hayır | %5,4 | %94,6 | %89,7 | 165 |
| Şeyhler Köyü | Evet | %66,3 | %33,7 | %85,5 | 117 |
| Şeyhoğlu Köyü | Hayır | %2,2 | %97,8 | %89,4 | 104 |
| Tencerli Köyü | Hayır | %5,4 | %94,6 | %98,0 | 153 |
| Terziköy | Hayır | %14,1 | %85,9 | %95,2 | 104 |
| Ulupınar Köyü | Evet | %98,5 | %1,5 | %91,0 | 145 |
| Yassıkışla Köyü | Evet | %81,9 | %18,1 | %91,6 | 95 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %68,6 | %31,4 | %84,4 | 935 |
| Yeniköy | Evet | %82,1 | %17,9 | %97,6 | 41 |
İlgili sonuçlar