Finike 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Finike sonuçlarında Hayır %55,9 ile birinci, Evet %44,1 ile ikinci; fark 11,9 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%48,8) 7,1 puan üstünde. 25 mahalle ve köy arasından 14'ünde Hayır önde. Hayır en güçlü Gökbük Mahallesi (%97,4); Evet en güçlü Gökçeyaka Mahallesi (%83,0). Katılım %87,6 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Finike 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Finike, Antalya, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Finike | Antalya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 16.854 | %55,9 | %59,1 | %48,8 | +7,1 |
| Evet | 13.277 | %44,1 | %40,9 | %51,2 | −7,1 |
Finike seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 104 | 35.071 | 30.726 | %87,6 | 30.131 | 595 |
Finike mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçaalan Mahallesi | Evet | %48,4 | %51,6 | %97,1 | 103 |
| Alacadağ Mahallesi | Evet | %36,4 | %63,6 | %93,9 | 132 |
| Arif Mahallesi | Hayır | %56,3 | %43,7 | %90,0 | 816 |
| Asarönü Mahallesi | Evet | %20,4 | %79,6 | %101,0 | 99 |
| Boldağ Mahallesi | Evet | %34,8 | %65,2 | %85,6 | 104 |
| Çamlıbel Mahallesi | Hayır | %51,1 | %48,9 | %92,9 | 155 |
| Dağbağ Mahallesi | Evet | %39,6 | %60,4 | %86,7 | 166 |
| Ernez Mahallesi | Evet | %20,8 | %79,2 | %89,6 | 617 |
| Eski Mahallesi | Hayır | %65,3 | %34,7 | %86,4 | 1.153 |
| Gökbük Mahallesi | Hayır | %97,4 | %2,6 | %91,6 | 467 |
| Gökçeyaka Mahallesi | Evet | %17,0 | %83,0 | %97,1 | 103 |
| Hasyurt Mahallesi | Hayır | %52,4 | %47,6 | %89,2 | 4.385 |
| İskele Mahallesi | Hayır | %56,3 | %43,7 | %86,9 | 1.340 |
| Kale Mahallesi | Hayır | %67,9 | %32,1 | %89,6 | 972 |
| Karşıyaka Mahallesi | Hayır | %55,4 | %44,6 | %89,8 | 959 |
| Kızılca Mahallesi | Hayır | %58,5 | %41,5 | %90,0 | 711 |
| Sahilkent Mahallesi | Hayır | %59,8 | %40,2 | %85,3 | 6.754 |
| Saklısu Mahallesi | Evet | %37,7 | %62,3 | %93,9 | 412 |
| Turunçova Mahallesi | Hayır | %53,9 | %46,1 | %87,4 | 5.730 |
| Yalnız Mahallesi | Evet | %27,3 | %72,7 | %93,5 | 573 |
| Yazır Mahallesi | Hayır | %74,5 | %25,5 | %95,5 | 223 |
| Yeni Mahallesi | Hayır | %63,9 | %36,1 | %86,5 | 4.701 |
| Yeşilköy Mahallesi | Evet | %30,0 | %70,0 | %92,4 | 223 |
| Yeşilyurt Mahallesi | Evet | %48,0 | %52,0 | %91,2 | 2.701 |
| Yuvalı Mahallesi | Hayır | %62,3 | %37,7 | %77,0 | 1.472 |
İlgili sonuçlar