Konyaaltı 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Konyaaltı sonuçlarında Hayır %73,6 ile birinci, Evet %26,4 ile ikinci; fark 47,2 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%48,8) 24,8 puan üstünde. 39 mahalle ve köy arasından 29'unda Hayır önde. Hayır en güçlü Karatepe Mahallesi (%93,8); Evet en güçlü Gökdere Mahallesi (%73,1). Katılım %87,9 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Konyaaltı 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Konyaaltı, Antalya, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Konyaaltı | Antalya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 71.603 | %73,6 | %59,1 | %48,8 | +24,8 |
| Evet | 25.661 | %26,4 | %40,9 | %51,2 | −24,8 |
Konyaaltı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 290 | 111.846 | 98.363 | %87,9 | 97.264 | 1.099 |
Konyaaltı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akdamlar Mahallesi | Hayır | %81,6 | %18,4 | %95,7 | 329 |
| Akkuyu Mahallesi | Hayır | %74,2 | %25,8 | %88,8 | 2.493 |
| Altınkum Mahallesi | Hayır | %81,5 | %18,5 | %88,0 | 6.240 |
| Arapsuyu Mahallesi | Hayır | %77,6 | %22,4 | %86,4 | 4.996 |
| Aşağıkaraman Mahallesi | Evet | %32,0 | %68,0 | %90,2 | 1.072 |
| Aydınlık Mahallesi | Hayır | %67,0 | %33,0 | %91,9 | 694 |
| Bahtılı Mahallesi | Hayır | %62,0 | %38,0 | %88,9 | 1.021 |
| Çağlarca Mahallesi | Hayır | %81,6 | %18,4 | %92,2 | 230 |
| Çakırlar Mahallesi | Hayır | %54,8 | %45,2 | %89,3 | 1.008 |
| Çitdibi Mahallesi | Evet | %36,6 | %63,4 | %84,9 | 86 |
| Demircilik Mahallesi | Hayır | %52,5 | %47,5 | %93,5 | 153 |
| Doyran Çamlıbel Mahallesi | Evet | %35,8 | %64,2 | %93,6 | 389 |
| Doyran Dağ Mahallesi | Evet | %42,4 | %57,6 | %94,1 | 407 |
| Doyran Mahallesi | Evet | %36,7 | %63,3 | %95,7 | 483 |
| Geyikbayırı Mahallesi | Hayır | %80,5 | %19,5 | %94,0 | 382 |
| Gökçam Mahallesi | Hayır | %51,9 | %48,1 | %95,5 | 332 |
| Gökdere Mahallesi | Evet | %26,9 | %73,1 | %91,2 | 57 |
| Gürsu Mahallesi | Hayır | %82,4 | %17,6 | %89,2 | 9.207 |
| Hacısekililer Mahallesi | Hayır | %62,7 | %37,3 | %90,9 | 395 |
| Hisarçandır Mahallesi | Evet | %37,4 | %62,6 | %84,3 | 445 |
| Hurma Mahallesi | Hayır | %71,5 | %28,5 | %84,5 | 13.028 |
| Karatepe Mahallesi | Hayır | %93,8 | %6,2 | %96,1 | 685 |
| Kır Mahallesi | Evet | %48,9 | %51,1 | %92,6 | 447 |
| Kuruçay Mahallesi | Hayır | %59,2 | %40,8 | %98,2 | 109 |
| Kuşkavağı Mahallesi | Hayır | %75,9 | %24,1 | %85,1 | 1.985 |
| Liman Mahallesi | Hayır | %75,9 | %24,1 | %85,6 | 9.856 |
| Molla Yusuf Mahallesi | Hayır | %68,3 | %31,7 | %88,7 | 5.899 |
| Öğretmenevleri Mahallesi | Hayır | %76,9 | %23,1 | %89,4 | 6.410 |
| Pınarbaşı Mahallesi | Hayır | %77,1 | %22,9 | %88,5 | 6.105 |
| Sarısu Mahallesi | Hayır | %68,1 | %31,9 | %82,1 | 2.639 |
| Siteler Mahallesi | Hayır | %67,4 | %32,6 | %86,6 | 11.068 |
| Suiçecek Mahallesi | Hayır | %64,3 | %35,7 | %92,3 | 284 |
| Toros Mahallesi | Hayır | %78,2 | %21,8 | %89,0 | 6.649 |
| Uluç Mahallesi | Hayır | %80,7 | %19,3 | %90,1 | 4.813 |
| Uncalı Mahallesi | Hayır | %77,4 | %22,6 | %90,4 | 10.405 |
| Üçoluk Mahallesi | Evet | %39,1 | %60,9 | %92,6 | 189 |
| Yarbaşçandır Mahallesi | Evet | %30,8 | %69,2 | %90,6 | 382 |
| Yeni Mahallesi | Hayır | %64,9 | %35,1 | %93,6 | 281 |
| Zümrüt Mahallesi | Hayır | %52,9 | %47,1 | %90,7 | 193 |
İlgili sonuçlar