Gerede 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Gerede sonuçlarında Evet %88,3 ile birinci, Hayır %11,7 ile ikinci; fark 76,7 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 37,2 puan üstünde. 100 mahalle ve köy arasından 100'ünde Evet önde. Evet en güçlü Afşartarakçı Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Asmaca Köyü (%24,2). Katılım %90,4 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gerede 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Gerede, Bolu, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Gerede | Bolu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 19.836 | %88,3 | %62,3 | %51,2 | +37,2 |
| Hayır | 2.620 | %11,7 | %37,7 | %48,8 | −37,2 |
Gerede seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 137 | 25.155 | 22.744 | %90,4 | 22.456 | 288 |
Gerede mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Afşartarakçı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %98,1 | 53 |
| Ağızörengüney Köyü | Evet | %97,7 | %2,3 | %90,0 | 50 |
| Ahmetler Köyü | Evet | %96,4 | %3,6 | %90,9 | 154 |
| Akbaş Köyü | Evet | %97,2 | %2,8 | %97,3 | 37 |
| Akçabey Köyü | Evet | %95,1 | %4,9 | %88,6 | 70 |
| Akçaşehir Köyü | Evet | %95,7 | %4,3 | %83,9 | 56 |
| Aktaş Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %83,1 | 65 |
| Aktaşkurtlar Köyü | Evet | %93,6 | %6,4 | %87,2 | 109 |
| Asmaca Köyü | Evet | %75,8 | %24,2 | %77,5 | 80 |
| Aşağıovacık Köyü | Evet | %98,4 | %1,6 | %80,5 | 77 |
| Aşağıörenbaşı Köyü | Evet | %89,4 | %10,6 | %75,8 | 66 |
| Aydınlar Köyü | Evet | %85,7 | %14,3 | %96,6 | 88 |
| Bahçedere Köyü | Evet | %91,9 | %8,1 | %96,9 | 64 |
| Bahçelievler Mahallesi | Evet | %87,9 | %12,1 | %92,6 | 748 |
| Balcılar Köyü | Evet | %95,5 | %4,5 | %88,0 | 50 |
| Beşkonak Köyü | Evet | %96,1 | %3,9 | %96,3 | 81 |
| Birinciafşar Köyü | Evet | %93,3 | %6,7 | %83,8 | 37 |
| Bünüş Köyü | Evet | %95,0 | %5,0 | %95,2 | 42 |
| Çağış Köyü | Evet | %93,2 | %6,8 | %96,1 | 77 |
| Çalaman Köyü | Evet | %97,9 | %2,1 | %81,4 | 59 |
| Çalışlar Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %96,3 | 54 |
| Çayören Köyü | Evet | %99,4 | %0,6 | %98,8 | 171 |
| Çayörengüney Köyü | Evet | %96,0 | %4,0 | %89,2 | 111 |
| Çoğullu Köyü | Evet | %97,8 | %2,2 | %100,7 | 138 |
| Çukurca Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %74,6 | 63 |
| Dağkara Köyü | Evet | %93,7 | %6,3 | %94,0 | 84 |
| Danişmentler Köyü | Evet | %85,0 | %15,0 | %90,9 | 44 |
| Davutbeyli Köyü | Evet | %97,4 | %2,6 | %79,6 | 49 |
| Dayıoğlu Mahallesi | Evet | %88,8 | %11,2 | %89,9 | 2.877 |
| Demirciler Mahallesi | Evet | %82,7 | %17,3 | %90,8 | 2.240 |
| Demircisopran Köyü | Evet | %97,4 | %2,6 | %84,0 | 94 |
| Demirler Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %86,2 | 58 |
| Dikmen Köyü | Evet | %95,0 | %5,0 | %98,8 | 82 |
| Dursunfakı Köyü | Evet | %96,6 | %3,4 | %93,8 | 64 |
| Elören Köyü | Evet | %96,0 | %4,0 | %82,3 | 62 |
| Enseliler Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %96,2 | 53 |
| Ertuğrulköy | Evet | %94,2 | %5,8 | %87,8 | 82 |
| Eymir Köyü | Evet | %86,7 | %13,3 | %100,0 | 30 |
| Geçitler Köyü | Evet | %92,6 | %7,4 | %90,1 | 91 |
| Göynükören Köyü | Evet | %94,2 | %5,8 | %91,5 | 564 |
| Güneydemirciler Köyü | Evet | %93,4 | %6,6 | %93,4 | 259 |
| Hacılar Köyü | Evet | %94,4 | %5,6 | %90,7 | 43 |
| Halaçlar Köyü | Evet | %93,0 | %7,0 | %87,7 | 81 |
| Hasanlar Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %110,0 | 20 |
| Havullu Köyü | Evet | %95,5 | %4,5 | %86,3 | 182 |
| Ibrıcak Köyü | Evet | %93,4 | %6,6 | %91,7 | 349 |
| İkinciafşar Köyü | Evet | %97,9 | %2,1 | %96,0 | 50 |
| İmamlar Köyü | Evet | %92,6 | %7,4 | %85,9 | 64 |
| İnköy | Evet | %95,8 | %4,2 | %85,7 | 56 |
| Kabiller Mahallesi | Evet | %85,2 | %14,8 | %90,6 | 1.161 |
| Kalaç Köyü | Evet | %90,5 | %9,5 | %94,1 | 68 |
| Kapaklı Köyü | Evet | %97,9 | %2,1 | %85,5 | 117 |
| Karacadağ Demirciler Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %90,8 | 98 |
| Karacadağ Köyü | Evet | %95,3 | %4,7 | %92,8 | 69 |
| Karapazar Köyü | Evet | %84,6 | %15,4 | %93,6 | 125 |
| Kavacık Köyü | Evet | %94,7 | %5,3 | %90,5 | 42 |
| Kayıkiraz Köyü | Evet | %98,3 | %1,7 | %98,3 | 60 |
| Kayısopran Köyü | Evet | %93,8 | %6,3 | %94,1 | 34 |
| Kazanlar Köyü | Evet | %87,8 | %12,2 | %88,3 | 60 |
| Kitirler Mahallesi | Evet | %77,0 | %23,0 | %86,5 | 1.586 |
| Koçumlar Köyü | Evet | %96,1 | %3,9 | %93,3 | 195 |
| Kösreli Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %97,1 | 34 |
| Külef Köyü | Evet | %94,6 | %5,4 | %88,1 | 84 |
| Kürkçüler Köyü | Evet | %95,5 | %4,5 | %100,9 | 111 |
| Macarlar Köyü | Evet | %98,2 | %1,8 | %88,6 | 70 |
| Mankallar Köyü | Evet | %96,9 | %3,1 | %91,6 | 107 |
| Mircekiraz Köyü | Evet | %91,0 | %9,0 | %94,4 | 72 |
| Mukamlar Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %82,3 | 62 |
| Muratfakılar Köyü | Evet | %92,2 | %7,8 | %86,0 | 93 |
| Mürdükler Köyü | Evet | %97,1 | %2,9 | %97,2 | 36 |
| Nuhören Köyü | Evet | %92,8 | %7,2 | %87,4 | 111 |
| Orta Mahallesi | Evet | %83,5 | %16,5 | %90,8 | 901 |
| Ortaca Köyü | Evet | %95,9 | %4,1 | %88,5 | 139 |
| Örencik Köyü | Evet | %97,8 | %2,2 | %81,8 | 55 |
| Salur Köyü | Evet | %97,3 | %2,7 | %96,3 | 190 |
| Samat Köyü | Evet | %95,6 | %4,4 | %99,0 | 411 |
| Sapanlıurgancılar Köyü | Evet | %96,3 | %3,7 | %88,5 | 61 |
| Sarıoğlu Köyü | Evet | %97,1 | %2,9 | %92,1 | 38 |
| Seviller Mahallesi | Evet | %80,1 | %19,9 | %86,3 | 3.332 |
| Sipahiler Köyü | Evet | %96,7 | %3,3 | %98,4 | 61 |
| Sofular Köyü | Evet | %96,2 | %3,8 | %97,0 | 165 |
| Sungurlar Köyü | Evet | %94,8 | %5,2 | %98,4 | 61 |
| Süllertoklar Köyü | Evet | %86,8 | %13,2 | %96,4 | 56 |
| Tatlar Köyü | Evet | %98,0 | %2,0 | %89,3 | 56 |
| Ulaşlar Köyü | Evet | %82,5 | %17,5 | %93,2 | 44 |
| Ümit Köyü | Evet | %90,0 | %10,0 | %92,6 | 54 |
| Yağdaş Köyü | Evet | %91,8 | %8,2 | %95,1 | 102 |
| Yakaboy Köyü | Evet | %97,1 | %2,9 | %90,0 | 40 |
| Yakakaya Köyü | Evet | %96,7 | %3,3 | %88,3 | 103 |
| Yazıkara Köyü | Evet | %96,3 | %3,7 | %89,3 | 122 |
| Yazıköy | Evet | %97,4 | %2,6 | %84,6 | 91 |
| Yelkenler Köyü | Evet | %93,3 | %6,7 | %96,7 | 92 |
| Yenecik Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %106,1 | 33 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %90,4 | %9,6 | %92,7 | 4.025 |
| Yeniyapar Köyü | Evet | %88,9 | %11,1 | %93,3 | 30 |
| Yeşilvadi Köyü | Evet | %91,1 | %8,9 | %93,9 | 98 |
| Yukarıovacık Köyü | Evet | %93,5 | %6,5 | %97,9 | 47 |
| Yukarıörenbaşı Köyü | Evet | %98,3 | %1,7 | %75,9 | 87 |
| Yunuslar Köyü | Evet | %94,2 | %5,8 | %94,5 | 55 |
| Zeyneller Köyü | Evet | %96,9 | %3,1 | %97,0 | 33 |
İlgili sonuçlar