Göynük 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Göynük sonuçlarında Evet %77,8 ile birinci, Hayır %22,2 ile ikinci; fark 55,7 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 26,7 puan üstünde. 72 mahalle ve köy arasından 71'inde Evet önde. Evet en güçlü Kürnüç Köyü (%96,4); Hayır en güçlü Kepkebir Mahallesi (%55,7). Katılım %89,4 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Göynük 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Göynük, Bolu, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Göynük | Bolu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 8.258 | %77,8 | %62,3 | %51,2 | +26,7 |
| Hayır | 2.352 | %22,2 | %37,7 | %48,8 | −26,7 |
Göynük seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 76 | 12.057 | 10.774 | %89,4 | 10.610 | 164 |
Göynük mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahmetbeyler Köyü | Evet | %63,7 | %36,3 | %87,1 | 194 |
| Akçaalan Köyü | Evet | %74,3 | %25,7 | %92,3 | 78 |
| Aksaklar Köyü | Evet | %87,6 | %12,4 | %92,7 | 96 |
| Alanköy | Evet | %86,7 | %13,3 | %92,9 | 98 |
| Arıkçayırı Köyü | Evet | %91,5 | %8,5 | %85,6 | 153 |
| Arızlar Köyü | Evet | %94,6 | %5,4 | %88,1 | 42 |
| Aşağıkınık Köyü | Evet | %95,1 | %4,9 | %90,7 | 161 |
| Bayındır Köyü | Evet | %91,8 | %8,2 | %93,0 | 185 |
| Bekirfakılar Köyü | Evet | %94,6 | %5,4 | %89,0 | 127 |
| Boyacılar Köyü | Evet | %85,7 | %14,3 | %89,1 | 165 |
| Bozcaarmut Köyü | Evet | %92,4 | %7,6 | %95,2 | 84 |
| Bölücekova Köyü | Evet | %81,5 | %18,5 | %93,9 | 164 |
| Bulanık Köyü | Evet | %94,4 | %5,6 | %97,3 | 150 |
| Ceylanlı Köyü | Evet | %84,2 | %15,8 | %92,9 | 42 |
| Cuma Mahallesi | Evet | %51,9 | %48,1 | %81,4 | 199 |
| Çamlıca Köyü | Evet | %64,5 | %35,5 | %91,7 | 133 |
| Çapar Köyü | Evet | %95,2 | %4,8 | %91,3 | 23 |
| Çatacık Köyü | Evet | %90,6 | %9,4 | %86,9 | 99 |
| Çayköy | Evet | %82,2 | %17,8 | %88,2 | 136 |
| Çaylakköy | Evet | %87,6 | %12,4 | %91,4 | 139 |
| Çeşme Mahallesi | Evet | %57,9 | %42,1 | %84,7 | 418 |
| Çubukköy | Evet | %78,5 | %21,5 | %87,7 | 154 |
| Dağhacılar Köyü | Evet | %89,1 | %10,9 | %88,9 | 72 |
| Dağşeyhleri Köyü | Evet | %93,2 | %6,8 | %96,8 | 62 |
| Dedeler Köyü | Evet | %88,3 | %11,7 | %91,5 | 329 |
| Değirmenözü Köyü | Evet | %72,6 | %27,4 | %90,6 | 106 |
| Demirhanlar Köyü | Evet | %85,0 | %15,0 | %93,4 | 136 |
| Ekinciler Köyü | Evet | %92,6 | %7,4 | %95,9 | 170 |
| Gerişler Köyü | Evet | %90,8 | %9,2 | %96,9 | 192 |
| Gökçesaray Köyü | Evet | %92,9 | %7,1 | %88,7 | 194 |
| Güneyçalıca Köyü | Evet | %77,4 | %22,6 | %93,1 | 116 |
| Gürpınar Köyü | Evet | %90,1 | %9,9 | %94,1 | 203 |
| Hacı Abdi Mahallesi | Evet | %70,6 | %29,4 | %85,6 | 388 |
| Hacımahmut Köyü | Evet | %86,2 | %13,8 | %95,2 | 146 |
| Hasanlar Köyü | Evet | %88,9 | %11,1 | %95,2 | 209 |
| Hilaller Köyü | Evet | %91,7 | %8,3 | %84,7 | 85 |
| Himmetoğlu Köyü | Evet | %81,4 | %18,6 | %89,0 | 462 |
| Hisarözü Köyü | Evet | %85,2 | %14,8 | %90,3 | 93 |
| İbrahimözü Köyü | Evet | %78,2 | %21,8 | %84,9 | 384 |
| Karaaliler Köyü | Evet | %82,4 | %17,6 | %70,8 | 72 |
| Karaardıç Köyü | Evet | %92,4 | %7,6 | %94,6 | 224 |
| Karacalar Köyü | Evet | %85,7 | %14,3 | %85,5 | 131 |
| Kaşıkçışeyhler Köyü | Evet | %84,1 | %15,9 | %90,2 | 122 |
| Kayabaşı Köyü | Evet | %80,3 | %19,7 | %89,4 | 85 |
| Kayalıdere Köyü | Evet | %93,2 | %6,8 | %89,3 | 121 |
| Kepkebir Mahallesi | Hayır | %44,3 | %55,7 | %89,9 | 208 |
| Kılavuzlar Köyü | Evet | %87,0 | %13,0 | %100,0 | 71 |
| Kızılkuyu Köyü | Evet | %83,0 | %17,0 | %89,2 | 186 |
| Kilciler Köyü | Evet | %64,5 | %35,5 | %84,6 | 91 |
| Kozcağız Köyü | Evet | %84,8 | %15,2 | %78,0 | 123 |
| Köybaşı Köyü | Evet | %90,6 | %9,4 | %92,9 | 70 |
| Kumcuk Köyü | Evet | %65,8 | %34,2 | %75,5 | 98 |
| Kuyupınar Köyü | Evet | %78,3 | %21,7 | %93,3 | 149 |
| Kürnüç Köyü | Evet | %96,4 | %3,6 | %96,6 | 29 |
| Memeceler Köyü | Evet | %86,6 | %13,4 | %96,2 | 133 |
| Mustanlar Köyü | Evet | %84,0 | %16,0 | %87,1 | 116 |
| Narzanlar Köyü | Evet | %80,2 | %19,8 | %93,0 | 114 |
| Örencik Köyü | Evet | %79,3 | %20,7 | %92,0 | 238 |
| Pelitcik Köyü | Evet | %91,7 | %8,3 | %88,9 | 27 |
| Sarıcalar Köyü | Evet | %87,1 | %12,9 | %95,0 | 141 |
| Sarılar Köyü | Evet | %80,5 | %19,5 | %91,3 | 219 |
| Sofu Ali Mahallesi | Evet | %63,6 | %36,4 | %85,6 | 1.055 |
| Soğukçam Köyü | Evet | %85,7 | %14,3 | %90,6 | 32 |
| Susuz Köyü | Evet | %88,6 | %11,4 | %93,0 | 172 |
| Sünnet Köyü | Evet | %56,3 | %43,7 | %89,8 | 137 |
| Tekirler Köyü | Evet | %57,6 | %42,4 | %89,5 | 76 |
| Tepebaşı Köyü | Evet | %74,8 | %25,2 | %89,3 | 122 |
| Umurlar Köyü | Evet | %79,0 | %21,0 | %89,3 | 121 |
| Yenice Mahallesi | Evet | %51,1 | %48,9 | %85,4 | 795 |
| Yeniköy | Evet | %87,3 | %12,7 | %94,4 | 177 |
| Yeşilyazı Köyü | Evet | %75,5 | %24,5 | %86,9 | 61 |
| Yukarıkınık Köyü | Evet | %90,8 | %9,2 | %95,5 | 154 |
İlgili sonuçlar