Edirne Merkez 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Edirne Merkez sonuçlarında Hayır %72,4 ile birinci, Evet %27,6 ile ikinci; fark 44,8 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%48,8) 23,6 puan üstünde. 61 mahalle ve köy arasından 57'sinde Hayır önde. Hayır en güçlü Budakdoğanca Köyü (%92,3); Evet en güçlü Menekşesofular Köyü (%64,6). Katılım %88,2 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Edirne Merkez 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Edirne Merkez, Edirne, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Edirne Merkez | Edirne | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 80.688 | %72,4 | %70,5 | %48,8 | +23,6 |
| Evet | 30.758 | %27,6 | %29,5 | %51,2 | −23,6 |
Edirne Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 346 | 128.300 | 113.141 | %88,2 | 111.446 | 1.695 |
Edirne Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| 1.murat Mahallesi | Hayır | %79,9 | %20,1 | %88,0 | 4.343 |
| Abdurrahman Mahallesi | Hayır | %72,2 | %27,8 | %86,3 | 7.240 |
| Ahi Köyü | Hayır | %86,4 | %13,6 | %92,3 | 91 |
| Avarız Köyü | Hayır | %80,3 | %19,7 | %94,2 | 377 |
| Babademirtaş Mahallesi | Hayır | %66,6 | %33,4 | %87,7 | 2.607 |
| Barutluk Mahallesi | Hayır | %68,7 | %31,3 | %88,2 | 7.668 |
| Bosna Köyü | Hayır | %84,2 | %15,8 | %103,6 | 56 |
| Budakdoğanca Köyü | Hayır | %92,3 | %7,7 | %96,3 | 82 |
| Büyükdöllük Köyü | Evet | %46,2 | %53,8 | %96,1 | 564 |
| Büyükismailce Köyü | Hayır | %64,5 | %35,5 | %89,8 | 177 |
| Çavuşbey Mahallesi | Hayır | %56,7 | %43,3 | %81,3 | 3.355 |
| Değirmenyanı Köyü | Evet | %48,4 | %51,6 | %94,8 | 364 |
| Demirhanlı Köyü | Hayır | %68,7 | %31,3 | %88,9 | 369 |
| Dilaverbey Mahallesi | Hayır | %73,5 | %26,5 | %85,7 | 3.208 |
| Doyran Köyü | Hayır | %76,7 | %23,3 | %88,3 | 605 |
| Ekmekçi Köyü | Hayır | %65,2 | %34,8 | %91,9 | 74 |
| Elçili Köyü | Hayır | %71,8 | %28,2 | %84,8 | 330 |
| Eskikadın Köyü | Hayır | %91,3 | %8,7 | %91,3 | 381 |
| Fatih Mahallesi | Hayır | %81,5 | %18,5 | %90,7 | 14.146 |
| Hacıumur Köyü | Hayır | %63,8 | %36,2 | %82,9 | 280 |
| Hasanağa Köyü | Hayır | %70,0 | %30,0 | %96,9 | 96 |
| Hatipköy | Hayır | %78,5 | %21,5 | %91,3 | 103 |
| Hıdırağa Köyü | Hayır | %65,2 | %34,8 | %89,0 | 191 |
| İskender Köyü | Hayır | %75,4 | %24,6 | %93,8 | 438 |
| İstasyon Mahallesi | Hayır | %67,9 | %32,1 | %86,7 | 2.286 |
| Karaağaç Mahallesi | Hayır | %57,2 | %42,8 | %84,4 | 2.435 |
| Karabulut Köyü | Hayır | %61,3 | %38,7 | %93,8 | 81 |
| Karakasım Köyü | Hayır | %74,1 | %25,9 | %88,5 | 452 |
| Karayusuf Köyü | Hayır | %57,6 | %42,4 | %88,5 | 113 |
| Kayapa Köyü | Hayır | %75,8 | %24,2 | %93,5 | 108 |
| Kemalköy | Evet | %46,2 | %53,8 | %92,0 | 776 |
| Koca Sinan Mahallesi | Hayır | %80,3 | %19,7 | %90,2 | 7.009 |
| Korucu Köyü | Hayır | %54,7 | %45,3 | %94,2 | 173 |
| Köşençiftliği Köyü | Hayır | %83,3 | %16,7 | %90,2 | 256 |
| Küçükdöllük Köyü | Hayır | %60,7 | %39,3 | %98,3 | 116 |
| Medrese Ali Bey Mahallesi | Hayır | %72,1 | %27,9 | %88,4 | 4.539 |
| Menekşesofular Köyü | Evet | %35,4 | %64,6 | %91,9 | 198 |
| Menzilahır Mahallesi | Hayır | %54,0 | %46,0 | %80,3 | 2.127 |
| Meydan Mahallesi | Hayır | %70,4 | %29,6 | %87,8 | 2.569 |
| Mithat Paşa Mahallesi | Hayır | %75,3 | %24,7 | %83,2 | 2.098 |
| Muratçalı Köyü | Hayır | %63,3 | %36,7 | %89,9 | 138 |
| Musabeyli Köyü | Hayır | %75,6 | %24,4 | %91,8 | 366 |
| Nişancıpaşa Mahallesi | Hayır | %69,1 | %30,9 | %88,3 | 5.876 |
| Orhaniye Köyü | Hayır | %60,4 | %39,6 | %89,8 | 342 |
| Sabuni Mahallesi | Hayır | %75,7 | %24,3 | %86,9 | 964 |
| Sarayakpınar Köyü | Hayır | %85,5 | %14,5 | %87,6 | 97 |
| Sarıcapaşa Mahallesi | Hayır | %68,3 | %31,7 | %87,6 | 2.282 |
| Sazlıdere Köyü | Hayır | %75,1 | %24,9 | %88,3 | 454 |
| Suakacağı Köyü | Hayır | %80,9 | %19,1 | %97,2 | 71 |
| Şükrüpaşa Mahallesi | Hayır | %77,5 | %22,5 | %89,7 | 24.873 |
| Talatpaşa Mahallesi | Hayır | %73,7 | %26,3 | %86,9 | 4.515 |
| Tayakadın Köyü | Hayır | %75,0 | %25,0 | %92,4 | 1.322 |
| Umurbey Mahallesi | Hayır | %62,1 | %37,9 | %84,9 | 1.743 |
| Uzgaç Köyü | Hayır | %75,3 | %24,7 | %97,7 | 86 |
| Üyüklütatar Köyü | Hayır | %80,5 | %19,5 | %87,0 | 599 |
| Yancıkçı Şahin Mahallesi | Hayır | %75,8 | %24,2 | %88,6 | 3.522 |
| Yeniimaret Mahallesi | Hayır | %64,5 | %35,5 | %84,3 | 2.513 |
| Yenikadın Köyü | Hayır | %82,9 | %17,1 | %90,2 | 408 |
| Yıldırım Beyazıt Mahallesi | Hayır | %53,1 | %46,9 | %86,0 | 3.044 |
| Yıldırım Hacı Sarraf Mahallesi | Hayır | %51,9 | %48,1 | %86,7 | 2.351 |
| Yolüstü Köyü | Hayır | %73,3 | %26,7 | %92,5 | 253 |
İlgili sonuçlar