Havsa 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Havsa sonuçlarında Hayır %73,1 ile birinci, Evet %26,9 ile ikinci; fark 46,2 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%48,8) 24,3 puan üstünde. 28 mahalle ve köy arasından 26'sında Hayır önde. Hayır en güçlü Musulca Köyü (%97,4); Evet en güçlü Osmanlı Köyü (%78,5). Katılım %89,7 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Havsa 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Havsa, Edirne, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Havsa | Edirne | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 10.352 | %73,1 | %70,5 | %48,8 | +24,3 |
| Evet | 3.812 | %26,9 | %29,5 | %51,2 | −24,3 |
Havsa seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 52 | 16.099 | 14.445 | %89,7 | 14.164 | 281 |
Havsa mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abalar Köyü | Hayır | %77,9 | %22,1 | %88,3 | 1.017 |
| Arpaç Köyü | Hayır | %82,7 | %17,3 | %91,8 | 268 |
| Azatlı Köyü | Hayır | %76,1 | %23,9 | %94,1 | 675 |
| Bakışlar Köyü | Hayır | %87,5 | %12,5 | %91,9 | 211 |
| Bostanlı Köyü | Hayır | %71,4 | %28,6 | %85,0 | 127 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %75,4 | %24,6 | %87,9 | 2.853 |
| Çukurköy | Hayır | %84,0 | %16,0 | %91,6 | 249 |
| Habiller Köyü | Evet | %40,8 | %59,2 | %83,3 | 216 |
| Hacıgazi Mahallesi | Hayır | %73,2 | %26,8 | %91,7 | 1.002 |
| Hacıisa Mahallesi | Hayır | %76,0 | %24,0 | %92,6 | 445 |
| Hasköy | Hayır | %75,9 | %24,1 | %92,7 | 537 |
| Helvacı Mahallesi | Hayır | %83,1 | %16,9 | %92,2 | 269 |
| Kabaağaç Köyü | Hayır | %85,5 | %14,5 | %95,1 | 206 |
| Köseömer Köyü | Hayır | %69,7 | %30,3 | %84,9 | 305 |
| Kulubalık Köyü | Hayır | %80,8 | %19,2 | %90,4 | 187 |
| Kuzucu Köyü | Hayır | %83,8 | %16,2 | %88,6 | 264 |
| Musulca Köyü | Hayır | %97,4 | %2,6 | %96,8 | 284 |
| Naipyusuf Köyü | Hayır | %82,0 | %18,0 | %92,1 | 407 |
| Necatiye Köyü | Hayır | %76,6 | %23,4 | %88,1 | 529 |
| Oğulpaşa Köyü | Hayır | %68,4 | %31,6 | %84,5 | 798 |
| Osmanlı Köyü | Evet | %21,5 | %78,5 | %91,8 | 957 |
| Söğütlüdere Köyü | Hayır | %80,8 | %19,2 | %88,7 | 204 |
| Şerbettar Köyü | Hayır | %77,4 | %22,6 | %87,3 | 695 |
| Tahal Köyü | Hayır | %93,1 | %6,9 | %91,2 | 193 |
| Taptık Köyü | Hayır | %89,4 | %10,6 | %91,6 | 427 |
| Varoş Mahallesi | Hayır | %72,0 | %28,0 | %88,5 | 992 |
| Yeni Mahallesi | Hayır | %69,9 | %30,1 | %91,4 | 1.154 |
| Yolageldi Köyü | Hayır | %77,8 | %22,2 | %88,7 | 628 |
İlgili sonuçlar