Görele 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Görele sonuçlarında Evet %58,3 ile birinci, Hayır %41,7 ile ikinci; fark 16,6 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 7,1 puan üstünde. 81 mahalle ve köy arasından 69'unda Evet önde. Evet en güçlü Şenlik Köyü (%93,5); Hayır en güçlü Haydarlı Köyü (%71,0). Katılım %77,6 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Görele 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Görele, Giresun, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Görele | Giresun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 10.718 | %58,3 | %61,7 | %51,2 | +7,1 |
| Hayır | 7.667 | %41,7 | %38,3 | %48,8 | −7,1 |
Görele seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 110 | 24.174 | 18.764 | %77,6 | 18.385 | 379 |
Görele mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akharman Köyü | Evet | %55,3 | %44,7 | %84,2 | 57 |
| Aralıkoz Köyü | Evet | %66,3 | %33,7 | %72,2 | 115 |
| Ardıç Köyü | Evet | %67,2 | %32,8 | %73,9 | 161 |
| Ataköy | Evet | %59,6 | %40,4 | %66,2 | 74 |
| Aydınlar Köyü | Evet | %84,6 | %15,4 | %72,5 | 200 |
| Aydınlıkevler Mahallesi | Evet | %58,4 | %41,6 | %72,3 | 253 |
| Bahçelievler Mahallesi | Evet | %52,9 | %47,1 | %73,1 | 547 |
| Bayazıt Köyü | Evet | %76,0 | %24,0 | %70,3 | 212 |
| Beşirli Köyü | Evet | %84,0 | %16,0 | %83,3 | 90 |
| Boğalı Köyü | Evet | %76,8 | %23,2 | %77,4 | 93 |
| Bozcaali Mahallesi | Evet | %55,9 | %44,1 | %72,8 | 1.598 |
| Burunucu Köyü | Evet | %87,5 | %12,5 | %67,3 | 147 |
| Cillioğlu Mahallesi | Hayır | %36,5 | %63,5 | %70,1 | 107 |
| Çalış Köyü | Evet | %80,7 | %19,3 | %81,0 | 137 |
| Çatak Köyü | Evet | %72,7 | %27,3 | %94,3 | 70 |
| Çatakkırı Köyü | Evet | %83,8 | %16,2 | %71,4 | 238 |
| Çavuşlu-Bahşiş Mahallesi | Hayır | %37,0 | %63,0 | %74,0 | 150 |
| Çavuşlu-Beyli Mahallesi | Evet | %50,0 | %50,0 | %81,3 | 326 |
| Çavuşlu-Merkez Mahallesi | Evet | %60,7 | %39,3 | %76,8 | 775 |
| Çavuşlu-Obakıran Mahallesi | Evet | %59,3 | %40,7 | %67,8 | 87 |
| Çavuşlu-Orta Mahallesi | Evet | %59,4 | %40,6 | %76,6 | 137 |
| Çavuşlu-Şahali Mahallesi | Evet | %51,8 | %48,2 | %73,5 | 113 |
| Çavuşlu-Yeniköy Mahallesi | Evet | %58,0 | %42,0 | %66,8 | 199 |
| Çeşmebaşı Mahallesi | Hayır | %45,5 | %54,5 | %72,2 | 378 |
| Çiftlikköy | Hayır | %36,0 | %64,0 | %72,0 | 132 |
| Dayılı Köyü | Hayır | %45,4 | %54,6 | %85,3 | 231 |
| Dedeli Köyü | Evet | %56,0 | %44,0 | %92,0 | 100 |
| Dereboyu Köyü | Evet | %85,7 | %14,3 | %85,1 | 74 |
| Derekuşçulu Köyü | Evet | %51,4 | %48,6 | %73,8 | 237 |
| Dikmen Köyü | Evet | %68,6 | %31,4 | %82,5 | 63 |
| Esenli Köyü | Evet | %81,0 | %19,0 | %85,2 | 284 |
| Esenyurt Köyü | Hayır | %44,4 | %55,6 | %68,8 | 96 |
| Eserli Köyü | Evet | %74,8 | %25,2 | %73,0 | 152 |
| Gölbaşı Köyü | Evet | %64,1 | %35,9 | %79,0 | 100 |
| Gülpınar Köyü | Evet | %89,3 | %10,7 | %85,4 | 171 |
| Gültepe Köyü | Evet | %66,7 | %33,3 | %79,1 | 110 |
| Güneyköy | Evet | %83,7 | %16,3 | %85,3 | 116 |
| Güvendik Köyü | Evet | %90,8 | %9,2 | %87,5 | 88 |
| Hamzalı Köyü | Evet | %76,3 | %23,7 | %67,2 | 177 |
| Haydarlı Köyü | Hayır | %29,0 | %71,0 | %78,8 | 137 |
| Hendekbaşı Mahallesi | Evet | %57,2 | %42,8 | %77,2 | 1.010 |
| Hürriyet Mahallesi | Evet | %50,5 | %49,5 | %80,5 | 133 |
| İnanca Köyü | Evet | %58,9 | %41,1 | %73,4 | 384 |
| İsmailbeyli Köyü | Evet | %50,0 | %50,0 | %66,7 | 183 |
| Kaba Mahallesi | Evet | %57,8 | %42,2 | %67,8 | 438 |
| Karaburun Köyü | Hayır | %47,7 | %52,3 | %73,3 | 146 |
| Karadere Köyü | Evet | %60,6 | %39,4 | %75,2 | 145 |
| Karakeş Köyü | Evet | %75,6 | %24,4 | %76,2 | 122 |
| Karlıbel Köyü | Evet | %73,7 | %26,3 | %70,4 | 243 |
| Kaynar Köyü | Evet | %80,0 | %20,0 | %82,8 | 134 |
| Kırıklı Köyü | Evet | %64,8 | %35,2 | %76,5 | 268 |
| Koyunhamza Köyü | Evet | %56,3 | %43,7 | %75,0 | 112 |
| Köprübaşı Köyü | Evet | %82,0 | %18,0 | %83,3 | 114 |
| Kumyalı Mahallesi | Hayır | %47,6 | %52,4 | %77,8 | 4.233 |
| Kuşçulu Köyü | Evet | %53,5 | %46,5 | %74,9 | 259 |
| Maksutlu Köyü | Evet | %63,6 | %36,4 | %73,7 | 152 |
| Menteşe Köyü | Evet | %54,7 | %45,3 | %82,7 | 81 |
| Ortaköy | Evet | %59,2 | %40,8 | %87,4 | 87 |
| Önerli Köyü | Evet | %74,5 | %25,5 | %83,6 | 134 |
| Recepli Köyü | Evet | %51,0 | %49,0 | %78,5 | 65 |
| Sağlık Köyü | Hayır | %29,8 | %70,2 | %85,1 | 114 |
| Sayfiye Mahallesi | Evet | %58,9 | %41,1 | %81,2 | 1.534 |
| Seferli Köyü | Evet | %53,2 | %46,8 | %78,3 | 106 |
| Sofulu Köyü | Evet | %83,8 | %16,3 | %77,9 | 104 |
| Soğukpınar Köyü | Evet | %82,5 | %17,5 | %83,7 | 172 |
| Soğuksu Mahallesi | Evet | %54,9 | %45,1 | %80,6 | 1.582 |
| Şafaklı Köyü | Evet | %69,5 | %30,5 | %70,6 | 194 |
| Şahinyuva Köyü | Evet | %82,3 | %17,7 | %84,2 | 114 |
| Şenlik Köyü | Evet | %93,5 | %6,5 | %89,5 | 86 |
| Taşlık Köyü | Evet | %82,7 | %17,3 | %75,6 | 193 |
| Tekgöz Köyü | Evet | %70,1 | %29,9 | %86,4 | 81 |
| Tepebaşı Mahallesi | Hayır | %38,1 | %61,9 | %88,4 | 181 |
| Tepeköy | Evet | %71,9 | %28,1 | %80,3 | 152 |
| Terziali Köyü | Evet | %57,4 | %42,6 | %76,3 | 173 |
| Türkelli Köyü | Evet | %60,2 | %39,8 | %77,4 | 115 |
| Umutlu Köyü | Evet | %91,7 | %8,3 | %77,8 | 108 |
| Ünlüce Mahallesi | Hayır | %46,9 | %53,1 | %84,0 | 250 |
| Yalıköy | Evet | %71,4 | %28,6 | %70,0 | 60 |
| Yeğenli Köyü | Evet | %54,2 | %45,8 | %75,6 | 164 |
| Yeşildere Köyü | Evet | %83,6 | %16,4 | %81,7 | 82 |
| Yeşiltepe Mahallesi | Evet | %55,9 | %44,1 | %84,1 | 1.634 |
İlgili sonuçlar