Güce 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Güce sonuçlarında Evet %79,6 ile birinci, Hayır %20,4 ile ikinci; fark 59,3 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 28,5 puan üstünde. 19 mahalle ve köy arasından 19'unda Evet önde. Evet en güçlü Fırınlı Köyü (%98,3); Hayır en güçlü Giyimli Mahallesi (%41,3). Katılım %88,6 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Güce 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Güce, Giresun, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Güce | Giresun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 4.133 | %79,6 | %61,7 | %51,2 | +28,5 |
| Hayır | 1.057 | %20,4 | %38,3 | %48,8 | −28,5 |
Güce seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 24 | 5.943 | 5.266 | %88,6 | 5.190 | 76 |
Güce mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akpınar Köyü | Evet | %89,2 | %10,8 | %92,9 | 112 |
| Boncukçukur Köyü | Evet | %94,8 | %5,2 | %91,9 | 297 |
| Dayıcık Köyü | Evet | %87,9 | %12,1 | %95,2 | 105 |
| Düzçukur Köyü | Evet | %96,1 | %3,9 | %96,4 | 222 |
| Ergenekon Köyü | Evet | %89,8 | %10,2 | %92,1 | 140 |
| Fındıklı Köyü | Evet | %89,9 | %10,1 | %91,9 | 197 |
| Fırınlı Köyü | Evet | %98,3 | %1,7 | %100,0 | 176 |
| Giyimli Mahallesi | Evet | %58,7 | %41,3 | %81,5 | 536 |
| Güce Mahallesi | Evet | %59,8 | %40,2 | %81,3 | 1.052 |
| Gürağaç Köyü | Evet | %95,6 | %4,4 | %86,4 | 264 |
| İlit Köyü | Evet | %91,7 | %8,3 | %94,8 | 349 |
| Kemaliye Mahallesi | Evet | %65,1 | %34,9 | %86,1 | 596 |
| Kuluncak Köyü | Evet | %83,2 | %16,8 | %90,2 | 377 |
| Örnek Köyü | Evet | %92,9 | %7,1 | %101,2 | 83 |
| Sarıyar Köyü | Evet | %97,3 | %2,7 | %100,3 | 298 |
| Soğukpınar Köyü | Evet | %78,4 | %21,6 | %78,7 | 94 |
| Tekkeköy | Evet | %93,9 | %6,1 | %93,8 | 178 |
| Tevekli Mahallesi | Evet | %65,2 | %34,8 | %82,5 | 496 |
| Yukarıboynuyoğun Köyü | Evet | %95,7 | %4,3 | %94,9 | 371 |
İlgili sonuçlar