Dikili 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Dikili sonuçlarında Hayır %76,7 ile birinci, Evet %23,3 ile ikinci; fark 53,4 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%48,8) 27,9 puan üstünde. 30 mahalle ve köy arasından 23'ünde Hayır önde. Hayır en güçlü Deliktaş Mahallesi (%95,0); Evet en güçlü Kızılçukur Mahallesi (%82,0). Katılım %87,9 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Dikili 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Dikili, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Dikili | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 22.088 | %76,7 | %68,8 | %48,8 | +27,9 |
| Evet | 6.702 | %23,3 | %31,2 | %51,2 | −27,9 |
Dikili seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 98 | 33.237 | 29.207 | %87,9 | 28.790 | 417 |
Dikili mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bademli Mahallesi | Hayır | %77,6 | %22,4 | %88,9 | 1.003 |
| Bahçeli Mahallesi | Hayır | %60,7 | %39,3 | %95,0 | 535 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %84,0 | %16,0 | %83,6 | 2.532 |
| Çağlan Mahallesi | Evet | %47,2 | %52,8 | %89,1 | 119 |
| Çandarlı Mahallesi | Hayır | %75,9 | %24,1 | %86,9 | 5.169 |
| Çukuralanı Mahallesi | Evet | %40,2 | %59,8 | %100,0 | 93 |
| Deliktaş Mahallesi | Hayır | %95,0 | %5,0 | %95,8 | 1.228 |
| Demirtaş Mahallesi | Hayır | %64,2 | %35,8 | %82,0 | 256 |
| Denizköy Mahallesi | Hayır | %53,2 | %46,8 | %93,6 | 233 |
| Esentepe Mahallesi | Hayır | %70,4 | %29,6 | %92,7 | 233 |
| Gazipaşa Mahallesi | Hayır | %81,6 | %18,4 | %86,8 | 4.313 |
| Gökçeağıl Mahallesi | Hayır | %51,3 | %48,7 | %90,0 | 220 |
| İslamlar Mahallesi | Hayır | %69,5 | %30,5 | %89,6 | 230 |
| İsmetpaşa Mahallesi | Hayır | %73,6 | %26,4 | %87,3 | 7.404 |
| Kabakum Mahallesi | Hayır | %81,6 | %18,4 | %86,4 | 1.367 |
| Katıralanı Mahallesi | Hayır | %71,2 | %28,8 | %97,1 | 138 |
| Kıratlı Mahallesi | Hayır | %72,1 | %27,9 | %92,9 | 550 |
| Kıroba Mahallesi | Hayır | %57,4 | %42,6 | %102,2 | 46 |
| Kızılçukur Mahallesi | Evet | %18,0 | %82,0 | %96,7 | 210 |
| Kocaoba Mahallesi | Hayır | %53,8 | %46,2 | %89,3 | 178 |
| Mazılı Mahallesi | Hayır | %65,4 | %34,6 | %95,1 | 142 |
| Merdivenli Mahallesi | Evet | %38,0 | %62,0 | %95,8 | 167 |
| Nebiler Mahallesi | Evet | %47,6 | %52,4 | %92,6 | 162 |
| Salihler Mahallesi | Hayır | %84,4 | %15,6 | %84,7 | 2.267 |
| Salimbey Mahallesi | Hayır | %80,8 | %19,2 | %87,5 | 3.564 |
| Samanlıkköy Mahallesi | Evet | %28,7 | %71,3 | %96,4 | 84 |
| Uzunburun Mahallesi | Hayır | %75,1 | %24,9 | %96,3 | 190 |
| Yahşibey Mahallesi | Hayır | %78,2 | %21,8 | %93,2 | 190 |
| Yaylayurt Mahallesi | Hayır | %86,5 | %13,5 | %97,9 | 332 |
| Yenice Mahallesi | Evet | %31,2 | %68,8 | %93,9 | 82 |
İlgili sonuçlar