Ekinözü 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Ekinözü sonuçlarında Evet %62,5 ile birinci, Hayır %37,5 ile ikinci; fark 25,0 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 11,3 puan üstünde. 21 mahalle ve köy arasından 14'ünde Evet önde. Evet en güçlü Ataköy Mahallesi (%96,9); Hayır en güçlü Çiftlik Mahallesi (%96,1). Katılım %85,8 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ekinözü 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Ekinözü, Kahramanmaraş, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Ekinözü | Kahramanmaraş | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 4.321 | %62,5 | %74,0 | %51,2 | +11,3 |
| Hayır | 2.590 | %37,5 | %26,0 | %48,8 | −11,3 |
Ekinözü seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 31 | 8.213 | 7.045 | %85,8 | 6.911 | 134 |
Ekinözü mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akpınar Mahallesi | Evet | %62,5 | %37,5 | %90,1 | 81 |
| Alişar Mahallesi | Evet | %91,6 | %8,4 | %89,7 | 438 |
| Altunyaprak Mahallesi | Hayır | %8,1 | %91,9 | %80,4 | 194 |
| Anbar Mahallesi | Hayır | %5,7 | %94,3 | %85,1 | 195 |
| Ataköy Mahallesi | Evet | %96,9 | %3,1 | %89,5 | 258 |
| Çiftlik Mahallesi | Hayır | %3,9 | %96,1 | %75,1 | 273 |
| Çiftlikkale Mahallesi | Hayır | %6,3 | %93,7 | %78,4 | 328 |
| Demirlik Mahallesi | Evet | %93,3 | %6,7 | %90,2 | 204 |
| Gaziler Mahallesi | Evet | %96,3 | %3,7 | %91,0 | 210 |
| Gözpınar Mahallesi | Hayır | %11,5 | %88,5 | %86,0 | 107 |
| İçmeler Mahallesi | Hayır | %47,7 | %52,3 | %81,8 | 698 |
| Kabaktepe Mahallesi | Evet | %87,2 | %12,8 | %83,4 | 464 |
| Kandil Mahallesi | Evet | %91,0 | %9,0 | %82,0 | 300 |
| Kürtül Mahallesi | Evet | %90,3 | %9,7 | %92,5 | 348 |
| Maarif Mahallesi | Evet | %54,1 | %45,9 | %90,6 | 906 |
| Ortaören Mahallesi | Evet | %60,3 | %39,7 | %87,7 | 399 |
| Öztürk Mahallesi | Hayır | %48,4 | %51,6 | %84,5 | 1.509 |
| Soysallı Mahallesi | Evet | %89,5 | %10,5 | %84,9 | 635 |
| Türkeli Mahallesi | Evet | %55,4 | %44,6 | %87,2 | 243 |
| Türkmenler Mahallesi | Evet | %96,9 | %3,1 | %87,7 | 292 |
| Yeniköy Mahallesi | Evet | %90,5 | %9,5 | %90,1 | 131 |
İlgili sonuçlar