Pazarcık 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Pazarcık sonuçlarında Evet %52,8 ile birinci, Hayır %47,2 ile ikinci; fark 5,6 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 1,6 puan üstünde. 77 mahalle ve köy arasından 38'inde Evet önde. Evet en güçlü Karagöl Mahallesi (%96,8); Hayır en güçlü Çöçelli Mahallesi (%97,9). Katılım %86,6 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Pazarcık 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Pazarcık, Kahramanmaraş, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Pazarcık | Kahramanmaraş | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 20.182 | %52,8 | %74,0 | %51,2 | +1,6 |
| Hayır | 18.026 | %47,2 | %26,0 | %48,8 | −1,6 |
Pazarcık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 164 | 44.895 | 38.888 | %86,6 | 38.208 | 680 |
Pazarcık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahmet Bozdağ Mahallesi | Evet | %74,8 | %25,2 | %88,1 | 2.152 |
| Akcakoyunlu Mahallesi | Evet | %54,1 | %45,9 | %92,0 | 175 |
| Akçalar Mahallesi | Hayır | %10,7 | %89,3 | %77,9 | 145 |
| Akdemir Mahallesi | Hayır | %2,2 | %97,8 | %98,7 | 233 |
| Armutlu Mahallesi | Hayır | %44,3 | %55,7 | %95,0 | 159 |
| Aşağımülk Mahallesi | Evet | %76,4 | %23,6 | %87,6 | 467 |
| Bağdınısağır Mahallesi | Evet | %81,3 | %18,7 | %87,6 | 1.607 |
| Beşçeşme Mahallesi | Evet | %94,0 | %6,0 | %91,2 | 588 |
| Bölükçam Mahallesi | Hayır | %4,9 | %95,1 | %79,4 | 102 |
| Büyüknacar Merkez Mahallesi | Evet | %92,2 | %7,8 | %87,6 | 1.279 |
| Cengiz Topel Mahallesi | Hayır | %12,8 | %87,2 | %80,2 | 2.090 |
| Cimikanlı Mahallesi | Hayır | %6,4 | %93,6 | %91,3 | 462 |
| Çamlıca Mahallesi | Hayır | %5,3 | %94,7 | %84,4 | 90 |
| Çamlıtepe Mahallesi | Hayır | %34,2 | %65,8 | %78,8 | 1.949 |
| Çiçek Mahallesi | Hayır | %33,3 | %66,7 | %96,4 | 28 |
| Çiçekalanı Mahallesi | Hayır | %4,4 | %95,6 | %88,6 | 79 |
| Çiğdemtepe Mahallesi | Evet | %89,1 | %10,9 | %93,3 | 658 |
| Çöçelli Mahallesi | Hayır | %2,1 | %97,9 | %87,2 | 431 |
| Damlataş Mahallesi | Hayır | %19,4 | %80,6 | %74,1 | 228 |
| Dedepaşa Mahallesi | Hayır | %33,3 | %66,7 | %92,3 | 26 |
| Eğlen Mahallesi | Hayır | %3,2 | %96,8 | %91,3 | 104 |
| Eğrice Mahallesi | Evet | %88,2 | %11,8 | %92,8 | 542 |
| Emiroğlu Mahallesi | Evet | %51,6 | %48,4 | %92,5 | 307 |
| Evri Taşbiçme Mahallesi | Evet | %68,6 | %31,4 | %87,3 | 1.418 |
| Fatih Mahallesi | Hayır | %14,0 | %86,0 | %80,9 | 2.028 |
| Ganidağıketiler Mahallesi | Evet | %74,2 | %25,8 | %76,6 | 171 |
| Göçer Mahallesi | Evet | %80,8 | %19,2 | %112,5 | 24 |
| Göynük Mahallesi | Evet | %89,8 | %10,2 | %91,3 | 196 |
| Hanobası Mahallesi | Hayır | %5,1 | %94,9 | %75,0 | 52 |
| Harmancık Mahallesi | Hayır | %35,7 | %64,3 | %93,5 | 31 |
| Hasankoca Mahallesi | Hayır | %40,3 | %59,7 | %83,8 | 74 |
| Hürriyet Mahallesi | Hayır | %48,9 | %51,1 | %79,7 | 390 |
| İncirli Mahallesi | Evet | %83,3 | %16,7 | %119,2 | 26 |
| Kadıncık Mahallesi | Evet | %65,9 | %34,1 | %95,4 | 175 |
| Karaağaç Mahallesi | Hayır | %8,8 | %91,2 | %86,7 | 255 |
| Karabıyıklı Mahallesi | Evet | %80,1 | %19,9 | %86,3 | 205 |
| Karaçay Mahallesi | Hayır | %7,5 | %92,5 | %88,2 | 76 |
| Karagöl Mahallesi | Evet | %96,8 | %3,2 | %95,5 | 626 |
| Karahüyük Mahallesi | Evet | %90,8 | %9,2 | %88,8 | 285 |
| Keleş Mahallesi | Evet | %82,9 | %17,1 | %90,5 | 84 |
| Kızkapanlı Mahallesi | Evet | %82,5 | %17,5 | %82,8 | 395 |
| Kizirli Mahallesi | Hayır | %7,0 | %93,0 | %87,4 | 428 |
| Kuzeykent Mahallesi | Evet | %91,6 | %8,4 | %93,8 | 146 |
| Mehmet Emin Arıkoğlu Mahallesi | Evet | %78,2 | %21,8 | %85,5 | 2.151 |
| Memiş Özdal Mahallesi | Hayır | %14,4 | %85,6 | %85,8 | 515 |
| Memişkahya Mahallesi | Hayır | %5,8 | %94,2 | %83,4 | 169 |
| Menderes Mahallesi | Evet | %74,9 | %25,1 | %87,5 | 4.305 |
| Mezere Mahallesi | Evet | %89,5 | %10,5 | %78,6 | 412 |
| Musolar Mahallesi | Hayır | %2,5 | %97,5 | %90,3 | 310 |
| Narlı Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %15,1 | %84,9 | %87,3 | 4.906 |
| Nefsidoğanlı Mahallesi | Hayır | %6,9 | %93,1 | %83,1 | 319 |
| Osmandede Mahallesi | Hayır | %3,9 | %96,1 | %90,4 | 114 |
| Ördekdede Mahallesi | Hayır | %5,4 | %94,6 | %92,3 | 222 |
| Sadakalar Mahallesi | Evet | %71,6 | %28,4 | %76,2 | 260 |
| Sakarkaya Mahallesi | Evet | %87,7 | %12,3 | %91,2 | 702 |
| Sallıuşağı Mahallesi | Hayır | %4,5 | %95,5 | %82,5 | 246 |
| Salmanıpak Mahallesi | Hayır | %12,0 | %88,0 | %92,9 | 127 |
| Salmanlı Mahallesi | Evet | %75,5 | %24,5 | %92,3 | 220 |
| Sarıerik Mahallesi | Hayır | %6,5 | %93,5 | %86,8 | 53 |
| Sarıl Mahallesi | Evet | %88,8 | %11,2 | %88,0 | 301 |
| Soku Milyanlı Mahallesi | Hayır | %4,2 | %95,8 | %89,8 | 187 |
| Sultanlar Mahallesi | Evet | %92,5 | %7,5 | %93,0 | 345 |
| Şahintepe Mahallesi | Hayır | %4,2 | %95,8 | %81,2 | 563 |
| Şehit Nurettin Ademoğlu Mahallesi | Evet | %51,6 | %48,4 | %82,5 | 2.328 |
| Taşdemir Mahallesi | Evet | %87,0 | %13,0 | %90,2 | 346 |
| Tetirlik Mahallesi | Hayır | %2,2 | %97,8 | %89,7 | 720 |
| Tilkiler Mahallesi | Hayır | %7,9 | %92,1 | %87,6 | 427 |
| Turunçlu Mahallesi | Hayır | %27,5 | %72,5 | %91,1 | 56 |
| Ufacıklı Mahallesi | Evet | %92,4 | %7,6 | %94,1 | 803 |
| Ulubahçe Mahallesi | Evet | %96,7 | %3,3 | %96,1 | 440 |
| Yarbaşı Mahallesi | Hayır | %28,6 | %71,4 | %100,0 | 15 |
| Yeşilkent Mahallesi | Evet | %73,8 | %26,2 | %74,7 | 83 |
| Yiğitler Mahallesi | Evet | %89,7 | %10,3 | %95,7 | 211 |
| Yolboyu Mahallesi | Hayır | %34,6 | %65,4 | %100,0 | 28 |
| Yukarıhöcüklü Mahallesi | Evet | %82,2 | %17,8 | %79,7 | 469 |
| Yukarımülk Mahallesi | Evet | %80,8 | %19,2 | %82,2 | 275 |
| Yumaklıcerit Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %82,0 | %18,0 | %91,3 | 1.281 |
İlgili sonuçlar