Akyaka 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Akyaka sonuçlarında Evet %57,2 ile birinci, Hayır %42,8 ile ikinci; fark 14,3 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 6,0 puan üstünde. 30 mahalle ve köy arasından 19'unda Evet önde. Evet en güçlü Sulakbahçe Köyü (%94,4); Hayır en güçlü Küçükdurduran Köyü (%74,1). Katılım %75,3 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Akyaka 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Akyaka, Kars, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Akyaka | Kars | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 3.104 | %57,2 | %51,0 | %51,2 | +6,0 |
| Hayır | 2.325 | %42,8 | %49,0 | %48,8 | −6,0 |
Akyaka seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 36 | 7.314 | 5.507 | %75,3 | 5.429 | 78 |
Akyaka mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akbulak Köyü | Hayır | %46,2 | %53,8 | %71,4 | 56 |
| Aslanhane Köyü | Evet | %89,3 | %10,7 | %87,9 | 33 |
| Boyuntaş Köyü | Evet | %58,9 | %41,1 | %69,7 | 456 |
| Büyükdurduran Köyü | Evet | %71,0 | %29,0 | %61,1 | 283 |
| Büyükpirveli Köyü | Evet | %59,3 | %40,7 | %76,4 | 199 |
| Camuşlu Köyü | Evet | %57,1 | %42,9 | %82,8 | 93 |
| Cebeci Köyü | Evet | %61,9 | %38,1 | %76,1 | 142 |
| Çetindurak Köyü | Evet | %71,6 | %28,4 | %82,1 | 84 |
| Demirkent Köyü | Hayır | %46,0 | %54,0 | %72,6 | 870 |
| Duraklı Köyü | Evet | %66,0 | %34,0 | %79,4 | 316 |
| Esenyayla Köyü | Hayır | %48,4 | %51,6 | %73,0 | 489 |
| Geçitköy | Evet | %78,5 | %21,5 | %77,2 | 263 |
| Hacıpiri Köyü | Hayır | %48,8 | %51,2 | %89,0 | 91 |
| İbişköy | Hayır | %32,5 | %67,5 | %65,6 | 61 |
| İncedere Köyü | Evet | %52,1 | %47,9 | %76,6 | 154 |
| İstasyon Mahallesi | Hayır | %34,1 | %65,9 | %72,7 | 466 |
| Kalkankale Köyü | Hayır | %45,0 | %55,0 | %83,9 | 180 |
| Karahan Köyü | Evet | %60,8 | %39,2 | %73,6 | 398 |
| Kayadöven Köyü | Evet | %50,0 | %50,0 | %74,3 | 35 |
| Kayaköprü Köyü | Evet | %61,3 | %38,7 | %77,0 | 282 |
| Küçükaküzüm Köyü | Evet | %62,5 | %37,5 | %93,2 | 44 |
| Küçükdurduran Köyü | Hayır | %25,9 | %74,1 | %83,3 | 66 |
| Kürekdere Köyü | Hayır | %39,4 | %60,6 | %77,2 | 215 |
| Sulakbahçe Köyü | Evet | %94,4 | %5,6 | %84,5 | 193 |
| Süngüderesi Köyü | Hayır | %34,0 | %66,0 | %86,9 | 61 |
| Şahnalar Köyü | Hayır | %48,8 | %51,2 | %78,2 | 271 |
| Tepe Mahallesi | Evet | %55,3 | %44,7 | %77,4 | 574 |
| Topkaya Mahallesi | Evet | %58,1 | %41,9 | %81,8 | 269 |
| Üçpınar Köyü | Evet | %73,6 | %26,4 | %76,5 | 332 |
| Yerlikavak Köyü | Evet | %85,7 | %14,3 | %66,6 | 338 |
İlgili sonuçlar