Körfez 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Körfez sonuçlarında Evet %54,0 ile birinci, Hayır %46,0 ile ikinci; fark 8,1 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 2,9 puan üstünde. 36 mahalle ve köy arasından 27'sinde Evet önde. Evet en güçlü Dikenli Mahallesi (%89,1); Hayır en güçlü Şirinyalı Mahallesi (%67,3). Katılım %89,4 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Körfez 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Körfez, Kocaeli, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Körfez | Kocaeli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 52.635 | %54,0 | %56,7 | %51,2 | +2,9 |
| Hayır | 44.775 | %46,0 | %43,3 | %48,8 | −2,9 |
Körfez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 293 | 110.921 | 99.121 | %89,4 | 97.410 | 1.711 |
Körfez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| 17 Ağustos Mahallesi | Evet | %51,6 | %48,4 | %87,8 | 1.533 |
| Agah Ateş Mahallesi | Hayır | %41,1 | %58,9 | %88,1 | 2.080 |
| Alihocalar Mahallesi | Evet | %86,7 | %13,3 | %94,4 | 324 |
| Atalar Mahallesi | Hayır | %45,0 | %55,0 | %89,0 | 5.051 |
| Barbaros Mahallesi | Evet | %64,1 | %35,9 | %90,3 | 3.036 |
| Belen Mahallesi | Evet | %70,9 | %29,1 | %90,7 | 161 |
| Cuma Mahallesi | Evet | %73,2 | %26,8 | %87,3 | 213 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %40,8 | %59,2 | %87,6 | 2.624 |
| Çamlıtepe Mahallesi | Evet | %57,2 | %42,8 | %89,8 | 6.066 |
| Çıraklı Mahallesi | Evet | %81,7 | %18,3 | %101,4 | 73 |
| Dere Mahallesi | Evet | %60,0 | %40,0 | %95,2 | 84 |
| Dikenli Mahallesi | Evet | %89,1 | %10,9 | %98,6 | 144 |
| Elmacık Mahallesi | Evet | %81,7 | %18,3 | %92,0 | 199 |
| Esentepe Mahallesi | Evet | %56,3 | %43,7 | %89,1 | 7.050 |
| Fatih Mahallesi | Evet | %59,7 | %40,3 | %88,9 | 8.899 |
| Güney Mahallesi | Evet | %59,6 | %40,4 | %89,8 | 11.788 |
| Hacı Akif Mahallesi | Hayır | %38,0 | %62,0 | %90,2 | 1.608 |
| Hacı Osman Mahallesi | Evet | %58,4 | %41,6 | %89,2 | 9.264 |
| Himmetli Mahallesi | Evet | %78,9 | %21,1 | %96,8 | 124 |
| İlimtepe Mahallesi | Hayır | %46,5 | %53,5 | %85,7 | 4.024 |
| Kalburcu Mahallesi | Evet | %67,3 | %32,7 | %94,7 | 225 |
| Karayakuplu Mahallesi | Evet | %70,6 | %29,4 | %92,0 | 175 |
| Kışladüzü Mahallesi | Evet | %60,4 | %39,6 | %90,6 | 3.282 |
| Kirazlıyalı Mahallesi | Hayır | %49,1 | %50,9 | %91,7 | 1.963 |
| Kutluca Mahallesi | Evet | %76,8 | %23,2 | %96,0 | 226 |
| Kuzey Mahallesi | Evet | %56,1 | %43,9 | %90,0 | 4.804 |
| Mimar Sinan Mahallesi | Hayır | %42,1 | %57,9 | %90,0 | 13.784 |
| Naip Mahallesi | Evet | %65,3 | %34,7 | %101,3 | 75 |
| Osmanlı Mahallesi | Evet | %70,9 | %29,1 | %98,0 | 151 |
| Sevindikli Mahallesi | Evet | %74,4 | %25,6 | %92,6 | 190 |
| Sipahiler Mahallesi | Evet | %63,2 | %36,8 | %88,9 | 234 |
| Şemsettin Mahallesi | Evet | %51,7 | %48,3 | %92,6 | 162 |
| Şirinyalı Mahallesi | Hayır | %32,7 | %67,3 | %86,8 | 250 |
| Yavuz Sultan Selim Mahallesi | Hayır | %46,5 | %53,5 | %87,4 | 11.129 |
| Yeniyalı Mahallesi | Evet | %68,1 | %31,9 | %90,9 | 8.108 |
| Yukarı Hereke Mahallesi | Evet | %54,7 | %45,3 | %89,7 | 1.818 |
İlgili sonuçlar