Doğanhisar 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Doğanhisar sonuçlarında Evet %64,1 ile birinci, Hayır %35,9 ile ikinci; fark 28,2 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 12,9 puan üstünde. 24 mahalle ve köy arasından 21'inde Evet önde. Evet en güçlü Davras Mahallesi (%92,7); Hayır en güçlü Ağa Mahallesi (%58,9). Katılım %86,9 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Doğanhisar 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Doğanhisar, Konya, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Doğanhisar | Konya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 7.106 | %64,1 | %72,9 | %51,2 | +12,9 |
| Hayır | 3.978 | %35,9 | %27,1 | %48,8 | −12,9 |
Doğanhisar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 44 | 13.434 | 11.668 | %86,9 | 11.084 | 584 |
Doğanhisar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağa Mahallesi | Hayır | %41,1 | %58,9 | %95,4 | 197 |
| Ayaslar Mahallesi | Evet | %63,1 | %36,9 | %87,7 | 1.079 |
| Baş Mahallesi | Evet | %57,8 | %42,2 | %86,0 | 301 |
| Başköy Mahallesi | Evet | %57,6 | %42,4 | %82,8 | 1.661 |
| Cuma Mahallesi | Hayır | %44,1 | %55,9 | %91,2 | 136 |
| Çınaroba Mahallesi | Evet | %69,3 | %30,7 | %88,8 | 625 |
| Davras Mahallesi | Evet | %92,7 | %7,3 | %87,6 | 225 |
| Deştiğin Mahallesi | Evet | %78,2 | %21,8 | %89,2 | 897 |
| Fırınlı Mahallesi | Evet | %63,3 | %36,7 | %91,6 | 167 |
| Harman Mahallesi | Evet | %56,1 | %43,9 | %88,0 | 1.062 |
| İlyaslar Mahallesi | Evet | %84,5 | %15,5 | %86,7 | 459 |
| Karaağa Mahallesi | Evet | %63,1 | %36,9 | %86,0 | 1.146 |
| Kemer Mahallesi | Evet | %80,2 | %19,8 | %85,7 | 349 |
| Koçaş Mahallesi | Evet | %59,8 | %40,2 | %82,3 | 586 |
| Konakkale Mahallesi | Evet | %76,7 | %23,3 | %89,1 | 468 |
| Kuz Mahallesi | Evet | %52,4 | %47,6 | %85,8 | 796 |
| Pazar Mahallesi | Evet | %55,1 | %44,9 | %86,8 | 771 |
| Şıh Mahallesi | Hayır | %49,0 | %51,0 | %86,7 | 579 |
| Tekkeköy Mahallesi | Evet | %55,1 | %44,9 | %96,5 | 57 |
| Uncular Mahallesi | Evet | %88,3 | %11,7 | %87,4 | 396 |
| Yazır Mahallesi | Evet | %50,7 | %49,3 | %97,6 | 84 |
| Yazlıca Mahallesi | Evet | %86,4 | %13,6 | %89,5 | 516 |
| Yeğin Mahallesi | Evet | %57,4 | %42,6 | %83,6 | 250 |
| Yenice Mahallesi | Evet | %58,7 | %41,3 | %87,2 | 627 |
İlgili sonuçlar