Seydişehir 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Seydişehir sonuçlarında Evet %59,3 ile birinci, Hayır %40,7 ile ikinci; fark 18,6 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 8,1 puan üstünde. 55 mahalle ve köy arasından 49'unda Evet önde. Evet en güçlü Ufacık Mahallesi (%100,0); Hayır en güçlü Ortakaraören Mahallesi (%58,4). Katılım %89,8 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Seydişehir 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Seydişehir, Konya, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Seydişehir | Konya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 24.463 | %59,3 | %72,9 | %51,2 | +8,1 |
| Hayır | 16.798 | %40,7 | %27,1 | %48,8 | −8,1 |
Seydişehir seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 152 | 47.446 | 42.588 | %89,8 | 41.261 | 1.327 |
Seydişehir mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçalar Mahallesi | Evet | %55,3 | %44,7 | %91,5 | 567 |
| Aktaş Mahallesi | Evet | %68,9 | %31,1 | %91,6 | 478 |
| Alaylar Bir Mahallesi | Hayır | %49,8 | %50,2 | %89,9 | 4.685 |
| Alaylar İki Mahallesi | Hayır | %44,5 | %55,5 | %89,1 | 3.198 |
| Anabağlar Mahallesi | Evet | %66,2 | %33,8 | %73,9 | 287 |
| Aşağıkaraören Mahallesi | Evet | %58,2 | %41,8 | %93,5 | 262 |
| Bahçelievler Mahallesi | Evet | %62,5 | %37,5 | %92,4 | 450 |
| Başkaraören Mahallesi | Evet | %75,6 | %24,4 | %94,0 | 134 |
| Bostandere Mahallesi | Evet | %57,6 | %42,4 | %90,6 | 849 |
| Boyalı Mahallesi | Evet | %52,4 | %47,6 | %94,5 | 398 |
| Bükçe Mahallesi | Evet | %88,9 | %11,1 | %112,5 | 16 |
| Çat Mahallesi | Evet | %76,5 | %23,5 | %90,0 | 20 |
| Çatmakaya Mahallesi | Evet | %81,1 | %18,9 | %83,1 | 349 |
| Çavuş Mahallesi | Evet | %79,3 | %20,7 | %90,8 | 534 |
| Değirmenci Mahallesi | Evet | %50,5 | %49,5 | %92,3 | 856 |
| Dikilitaş Mahallesi | Evet | %95,0 | %5,0 | %91,4 | 421 |
| Gevrekli Mahallesi | Evet | %78,1 | %21,9 | %91,1 | 1.257 |
| Gökçehüyük Mahallesi | Evet | %76,9 | %23,1 | %94,1 | 269 |
| Gökhüyük Mahallesi | Hayır | %45,0 | %55,0 | %90,7 | 462 |
| Gölyüzü Mahallesi | Evet | %72,9 | %27,1 | %88,9 | 216 |
| Hacıseyitali Mahallesi | Hayır | %49,7 | %50,3 | %88,8 | 5.101 |
| Irmaklı Mahallesi | Evet | %53,9 | %46,1 | %93,0 | 86 |
| İncesu Mahallesi | Evet | %74,0 | %26,0 | %94,0 | 485 |
| Karabulak Mahallesi | Evet | %51,4 | %48,6 | %94,1 | 119 |
| Karacaören Mahallesi | Evet | %82,3 | %17,7 | %85,3 | 170 |
| Karakavak Mahallesi | Evet | %68,9 | %31,1 | %90,5 | 1.322 |
| Kavak Mahallesi | Evet | %88,2 | %11,8 | %94,6 | 368 |
| Kesecik Mahallesi | Evet | %65,1 | %34,9 | %92,0 | 1.059 |
| Ketenli Mahallesi | Evet | %87,1 | %12,9 | %87,4 | 1.112 |
| Kızılca Mahallesi | Evet | %66,3 | %33,7 | %91,5 | 213 |
| Kızılcalar Mahallesi | Evet | %62,4 | %37,6 | %89,3 | 4.164 |
| Kozlu Mahallesi | Evet | %67,4 | %32,6 | %85,6 | 180 |
| Kumluca Mahallesi | Evet | %71,7 | %28,3 | %86,9 | 429 |
| Kuran Mahallesi | Evet | %81,7 | %18,3 | %91,1 | 370 |
| Madenli Mahallesi | Evet | %83,8 | %16,2 | %97,2 | 106 |
| Mesudiye Mahallesi | Evet | %97,9 | %2,1 | %96,0 | 199 |
| Muradiye Mahallesi | Evet | %55,6 | %44,4 | %88,9 | 108 |
| Oğlakçı Mahallesi | Evet | %89,6 | %10,4 | %84,1 | 63 |
| Ortakaraören Mahallesi | Hayır | %41,6 | %58,4 | %90,9 | 2.343 |
| Pınarbaşı Mahallesi | Evet | %58,3 | %41,7 | %89,2 | 2.532 |
| Saadetler Mahallesi | Evet | %66,9 | %33,1 | %90,9 | 714 |
| Saraycık Mahallesi | Evet | %80,6 | %19,4 | %81,0 | 79 |
| Seyitharun Mahallesi | Evet | %52,6 | %47,4 | %88,6 | 834 |
| Sofuhane Mahallesi | Evet | %51,3 | %48,7 | %86,9 | 791 |
| Stat Mahallesi | Evet | %58,5 | %41,5 | %87,5 | 760 |
| Susuz Mahallesi | Evet | %85,5 | %14,5 | %92,7 | 234 |
| Taraşcı Mahallesi | Hayır | %48,0 | %52,0 | %91,1 | 1.734 |
| Taşağıl Mahallesi | Evet | %59,0 | %41,0 | %94,8 | 212 |
| Tepecik Mahallesi | Evet | %86,6 | %13,4 | %92,7 | 288 |
| Tol Mahallesi | Evet | %76,8 | %23,2 | %94,3 | 247 |
| Ufacık Mahallesi | Evet | %100,0 | %0,0 | %93,8 | 32 |
| Ulukapı Mahallesi | Evet | %65,9 | %34,1 | %88,7 | 2.836 |
| Yaylacık Mahallesi | Evet | %96,5 | %3,5 | %94,2 | 309 |
| Yenicami Mahallesi | Evet | %54,0 | %46,0 | %86,9 | 2.044 |
| Yenice Mahallesi | Evet | %92,4 | %7,6 | %97,9 | 95 |
İlgili sonuçlar