Aslanapa 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Aslanapa sonuçlarında Evet %86,4 ile birinci, Hayır %13,6 ile ikinci; fark 72,9 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 35,3 puan üstünde. 35 mahalle ve köy arasından 35'inde Evet önde. Evet en güçlü Abaş Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Yağcılar Köyü (%44,2). Katılım %91,7 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Aslanapa 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Aslanapa, Kütahya, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Aslanapa | Kütahya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 5.933 | %86,4 | %70,3 | %51,2 | +35,3 |
| Hayır | 931 | %13,6 | %29,7 | %48,8 | −35,3 |
Aslanapa seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 39 | 7.661 | 7.025 | %91,7 | 6.864 | 161 |
Aslanapa mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abaş Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %96,9 | 32 |
| Adaköy | Evet | %92,9 | %7,1 | %94,1 | 391 |
| Aslıhanlar Köyü | Evet | %79,7 | %20,3 | %88,9 | 296 |
| Ballıbaba Köyü | Evet | %95,8 | %4,2 | %96,0 | 25 |
| Bayat Köyü | Evet | %94,8 | %5,2 | %89,1 | 138 |
| Bayramşah Köyü | Evet | %94,3 | %5,7 | %97,7 | 130 |
| Bezirgan Köyü | Evet | %85,8 | %14,2 | %93,1 | 361 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %76,6 | %23,4 | %88,3 | 789 |
| Çakmak Köyü | Evet | %92,1 | %7,9 | %97,4 | 39 |
| Çalköy | Evet | %81,1 | %18,9 | %91,8 | 510 |
| Çamdibi Köyü | Evet | %94,2 | %5,8 | %91,2 | 340 |
| Çamırdık Köyü | Evet | %95,8 | %4,2 | %87,8 | 164 |
| Çömlekçi Köyü | Evet | %84,3 | %15,7 | %90,8 | 131 |
| Çukurca Köyü | Evet | %88,9 | %11,1 | %96,6 | 58 |
| Dereköy | Evet | %96,8 | %3,2 | %99,2 | 127 |
| Emrez Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %97,8 | 92 |
| Esen Köyü | Evet | %94,8 | %5,2 | %101,7 | 175 |
| Gölbaşı Köyü | Evet | %76,2 | %23,8 | %93,3 | 45 |
| Göynükören Köyü | Evet | %84,7 | %15,3 | %87,7 | 203 |
| Haydarlar Köyü | Evet | %81,0 | %19,0 | %91,7 | 315 |
| Hürriyet Mahallesi | Evet | %78,4 | %21,6 | %87,3 | 284 |
| Karadiğin Köyü | Evet | %93,5 | %6,5 | %101,1 | 92 |
| Kureyşler Köyü | Evet | %93,5 | %6,5 | %100,0 | 107 |
| Musaköy | Evet | %98,4 | %1,6 | %100,0 | 66 |
| Nuhören Köyü | Evet | %90,1 | %9,9 | %90,4 | 270 |
| Ortaca Köyü | Evet | %92,5 | %7,5 | %93,0 | 313 |
| Ören Köyü | Evet | %79,7 | %20,3 | %86,4 | 667 |
| Pazarcık Köyü | Evet | %89,5 | %10,5 | %95,4 | 151 |
| Pınarbaşı Mahallesi | Evet | %88,6 | %11,4 | %92,8 | 235 |
| Sarayköy | Evet | %96,4 | %3,6 | %107,1 | 28 |
| Şenişler Köyü | Evet | %97,6 | %2,4 | %105,1 | 39 |
| Terziler Köyü | Evet | %88,5 | %11,5 | %93,2 | 133 |
| Tokul Köyü | Evet | %87,3 | %12,7 | %88,3 | 489 |
| Yağcılar Köyü | Evet | %55,8 | %44,2 | %91,9 | 86 |
| Yalnızsaray Mahallesi | Evet | %91,7 | %8,3 | %95,6 | 340 |
İlgili sonuçlar