Çavdarhisar 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Çavdarhisar sonuçlarında Evet %71,8 ile birinci, Hayır %28,2 ile ikinci; fark 43,7 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 20,7 puan üstünde. 27 mahalle ve köy arasından 26'sında Evet önde. Evet en güçlü Efendiköprüsü Köyü (%95,2); Hayır en güçlü Kemaller Mahallesi (%65,5). Katılım %87,0 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çavdarhisar 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Çavdarhisar, Kütahya, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Çavdarhisar | Kütahya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 3.429 | %71,8 | %70,3 | %51,2 | +20,7 |
| Hayır | 1.344 | %28,2 | %29,7 | %48,8 | −20,7 |
Çavdarhisar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 31 | 5.657 | 4.919 | %87,0 | 4.773 | 146 |
Çavdarhisar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Afşar Köyü | Evet | %90,9 | %9,1 | %94,6 | 168 |
| Ağarı Köyü | Evet | %72,7 | %27,3 | %84,7 | 236 |
| Akpınar Köyü | Evet | %83,5 | %16,5 | %88,2 | 119 |
| Barağı Köyü | Evet | %67,3 | %32,7 | %97,2 | 109 |
| Cereller Mahallesi | Evet | %58,3 | %41,7 | %84,4 | 752 |
| Çamköy | Evet | %86,0 | %14,0 | %100,0 | 93 |
| Çatköy | Evet | %75,5 | %24,5 | %100,0 | 49 |
| Demiroluk Köyü | Evet | %90,3 | %9,7 | %88,1 | 168 |
| Doğancılar Köyü | Evet | %92,3 | %7,7 | %94,6 | 129 |
| Efeler Köyü | Evet | %75,6 | %24,4 | %93,3 | 45 |
| Efendiköprüsü Köyü | Evet | %95,2 | %4,8 | %97,7 | 44 |
| Gökağaç Köyü | Evet | %75,9 | %24,1 | %91,1 | 190 |
| Gökler Köyü | Evet | %92,1 | %7,9 | %102,9 | 70 |
| Hacıbekir Köyü | Evet | %75,8 | %24,2 | %82,4 | 561 |
| Hacımahmut Köyü | Evet | %91,9 | %8,1 | %90,7 | 269 |
| İlçikören Köyü | Evet | %81,8 | %18,2 | %81,8 | 264 |
| Kemaller Mahallesi | Hayır | %34,5 | %65,5 | %96,5 | 57 |
| Kızık Köyü | Evet | %79,4 | %20,6 | %85,1 | 249 |
| Meydan Mahallesi | Evet | %51,4 | %48,6 | %82,6 | 940 |
| Pusatlar Köyü | Evet | %66,0 | %34,0 | %89,5 | 57 |
| Susuzkaya Köyü | Evet | %81,1 | %18,9 | %76,4 | 72 |
| Tepecik Köyü | Evet | %73,4 | %26,6 | %98,0 | 196 |
| Yağdığın Köyü | Evet | %67,4 | %32,6 | %86,8 | 53 |
| Yenicearmutcuk Köyü | Evet | %74,5 | %25,5 | %86,0 | 387 |
| Yeşildere Köyü | Evet | %83,9 | %16,1 | %92,8 | 166 |
| Yukarı Mahallesi | Evet | %53,8 | %46,2 | %91,1 | 45 |
| Zobu Köyü | Evet | %72,1 | %27,9 | %79,9 | 169 |
İlgili sonuçlar