Kale 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Kale sonuçlarında Evet %91,9 ile birinci, Hayır %8,1 ile ikinci; fark 83,8 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 40,7 puan üstünde. 28 mahalle ve köy arasından 27'sinde Evet önde. Evet en güçlü Akça Mahallesi (%100,0); Hayır en güçlü Kozluk Mahallesi (%91,9). Katılım %97,7 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kale 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Kale, Malatya, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Kale | Malatya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 3.721 | %91,9 | %69,6 | %51,2 | +40,7 |
| Hayır | 329 | %8,1 | %30,4 | %48,8 | −40,7 |
Kale seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 29 | 4.174 | 4.079 | %97,7 | 4.050 | 29 |
Kale mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abuşoğlu Mahallesi | Evet | %96,4 | %3,6 | %100,0 | 57 |
| Akça Mahallesi | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 46 |
| Akuşağı Mahallesi | Evet | %94,7 | %5,3 | %86,2 | 109 |
| Bağlıca Mahallesi | Evet | %86,2 | %13,8 | %101,9 | 259 |
| Bentköy Mahallesi | Evet | %96,5 | %3,5 | %100,5 | 427 |
| Çanakçı Mahallesi | Evet | %98,9 | %1,1 | %101,2 | 86 |
| Darıpınar Mahallesi | Evet | %95,0 | %5,0 | %90,4 | 157 |
| Dedeköy Mahallesi | Evet | %52,6 | %47,4 | %91,5 | 106 |
| Düztarla Mahallesi | Evet | %99,4 | %0,6 | %98,8 | 162 |
| Erdemli Mahallesi | Evet | %99,0 | %1,0 | %101,0 | 287 |
| Gülenköy Mahallesi | Evet | %97,9 | %2,1 | %100,0 | 97 |
| Güneyce Mahallesi | Evet | %95,5 | %4,5 | %104,8 | 42 |
| İkizpınar Mahallesi | Evet | %100,0 | %0,0 | %98,7 | 301 |
| Kaleköy Mahallesi | Evet | %99,5 | %0,5 | %95,9 | 194 |
| Karaağaç Mahallesi | Evet | %96,5 | %3,5 | %99,1 | 116 |
| Karahüseyin Mahallesi | Evet | %85,3 | %14,7 | %86,2 | 87 |
| Kıyıcak Mahallesi | Evet | %93,7 | %6,3 | %91,5 | 363 |
| Kozluk Mahallesi | Hayır | %8,1 | %91,9 | %92,6 | 108 |
| Kumluyazı Mahallesi | Evet | %86,9 | %13,1 | %103,2 | 185 |
| Mahmut Dursun Mahallesi | Evet | %91,9 | %8,1 | %89,5 | 171 |
| Salkımlı Mahallesi | Evet | %91,2 | %8,8 | %100,4 | 262 |
| Sarıot Mahallesi | Evet | %93,9 | %6,1 | %103,1 | 64 |
| Soğukpınar Mahallesi | Evet | %95,3 | %4,7 | %106,7 | 60 |
| Tepebaşı Mahallesi | Evet | %95,2 | %4,8 | %102,2 | 184 |
| Uyanık Mahallesi | Evet | %100,0 | %0,0 | %92,0 | 25 |
| Uzunhüseyin Mahallesi | Evet | %98,4 | %1,6 | %106,8 | 59 |
| Üçdeğirmen Mahallesi | Evet | %97,0 | %3,0 | %102,0 | 99 |
| Yenidamlar Mahallesi | Evet | %96,4 | %3,6 | %90,2 | 61 |
İlgili sonuçlar