Kuluncak 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Kuluncak sonuçlarında Evet %66,9 ile birinci, Hayır %33,1 ile ikinci; fark 33,8 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 15,7 puan üstünde. 28 mahalle ve köy arasından 21'inde Evet önde. Evet en güçlü Temüklü Mahallesi (%95,2); Hayır en güçlü Çörmü Mahallesi (%98,2). Katılım %82,9 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kuluncak 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Kuluncak, Malatya, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Kuluncak | Malatya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 3.094 | %66,9 | %69,6 | %51,2 | +15,7 |
| Hayır | 1.530 | %33,1 | %30,4 | %48,8 | −15,7 |
Kuluncak seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 32 | 5.673 | 4.702 | %82,9 | 4.624 | 78 |
Kuluncak mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alvar Mahallesi | Hayır | %9,9 | %90,1 | %85,1 | 241 |
| Aşağıselimli Mahallesi | Evet | %76,0 | %24,0 | %81,7 | 186 |
| Bahçelievler Mahallesi | Evet | %82,2 | %17,8 | %75,4 | 280 |
| Başören Mahallesi | Hayır | %4,7 | %95,3 | %95,5 | 112 |
| Bıyıkboğazı Mahallesi | Evet | %91,4 | %8,6 | %84,9 | 126 |
| Bicir Mahallesi | Hayır | %4,2 | %95,8 | %90,2 | 266 |
| Boğaziçi Mahallesi | Evet | %90,2 | %9,8 | %96,8 | 63 |
| Ciritbelen Mahallesi | Hayır | %48,2 | %51,8 | %88,8 | 98 |
| Çayköy Mahallesi | Evet | %86,8 | %13,2 | %80,7 | 119 |
| Çörmü Mahallesi | Hayır | %1,8 | %98,2 | %95,8 | 119 |
| Göğebakan Mahallesi | Evet | %77,5 | %22,5 | %82,2 | 90 |
| İlisuluk Mahallesi | Evet | %92,8 | %7,2 | %82,3 | 514 |
| İsmetpaşa Mahallesi | Evet | %66,4 | %33,6 | %85,7 | 133 |
| İstiklal Mahallesi | Hayır | %36,6 | %63,4 | %79,3 | 251 |
| Karabük Mahallesi | Evet | %82,5 | %17,5 | %101,7 | 58 |
| Karaçayır Mahallesi | Evet | %58,2 | %41,8 | %87,1 | 248 |
| Karıncalık Mahallesi | Evet | %70,3 | %29,7 | %80,7 | 244 |
| Karlık Mahallesi | Evet | %79,5 | %20,5 | %71,7 | 60 |
| Kaynarca Mahallesi | Evet | %88,0 | %12,0 | %83,6 | 152 |
| Kızılhisar Mahallesi | Evet | %86,3 | %13,7 | %78,6 | 514 |
| Kızılmağara Mahallesi | Evet | %93,1 | %6,9 | %73,1 | 145 |
| Konaktepe Mahallesi | Hayır | %4,7 | %95,3 | %89,5 | 95 |
| Kömüklü Mahallesi | Evet | %94,4 | %5,6 | %69,5 | 105 |
| Ortapınar Mahallesi | Evet | %81,9 | %18,1 | %87,1 | 155 |
| Sofular Mahallesi | Evet | %76,1 | %23,9 | %78,9 | 536 |
| Sultanlı Mahallesi | Evet | %89,4 | %10,6 | %90,3 | 452 |
| Temüklü Mahallesi | Evet | %95,2 | %4,8 | %65,6 | 96 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %63,9 | %36,1 | %80,5 | 215 |
İlgili sonuçlar