Erenler 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Erenler sonuçlarında Evet %74,2 ile birinci, Hayır %25,8 ile ikinci; fark 48,4 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 23,0 puan üstünde. 33 mahalle ve köy arasından 33'ünde Evet önde. Evet en güçlü Tepe Mahallesi (%94,1); Hayır en güçlü Kayalarmemduhiye Mahallesi (%43,4). Katılım %89,5 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Erenler 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Erenler, Sakarya, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Erenler | Sakarya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 38.725 | %74,2 | %68,1 | %51,2 | +23,0 |
| Hayır | 13.470 | %25,8 | %31,9 | %48,8 | −23,0 |
Erenler seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 160 | 59.337 | 53.082 | %89,5 | 52.195 | 887 |
Erenler mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alancuma Mahallesi | Evet | %72,0 | %28,0 | %83,8 | 229 |
| Bağlar Mahallesi | Evet | %74,7 | %25,3 | %89,7 | 7.363 |
| Bekirpaşa Mahallesi | Evet | %80,9 | %19,1 | %93,7 | 733 |
| Büyükesence Mahallesi | Evet | %81,4 | %18,6 | %91,3 | 751 |
| Çaybaşıyeniköy Mahallesi | Evet | %92,1 | %7,9 | %92,0 | 1.945 |
| Çaykışla Mahallesi | Evet | %86,3 | %13,7 | %94,3 | 996 |
| Değirmendere Mahallesi | Evet | %92,8 | %7,2 | %90,4 | 938 |
| Dilmen Mahallesi | Evet | %59,9 | %40,1 | %89,0 | 8.930 |
| Ekinli Mahallesi | Evet | %92,1 | %7,9 | %91,7 | 1.287 |
| Emirler Mahallesi | Evet | %82,4 | %17,6 | %91,1 | 326 |
| Epçeller Mahallesi | Evet | %83,1 | %16,9 | %91,2 | 341 |
| Erenler Mahallesi | Evet | %68,5 | %31,5 | %88,2 | 7.437 |
| Hacıoğlu Mahallesi | Evet | %74,0 | %26,0 | %88,4 | 5.764 |
| Hasanbey Mahallesi | Evet | %90,4 | %9,6 | %99,2 | 482 |
| Horozlar Mahallesi | Evet | %80,9 | %19,1 | %94,2 | 241 |
| Hürriyet Mahallesi | Evet | %93,7 | %6,3 | %94,6 | 464 |
| Kamışlı Mahallesi | Evet | %73,4 | %26,6 | %91,2 | 661 |
| Kayalarmemduhiye Mahallesi | Evet | %56,6 | %43,4 | %88,5 | 881 |
| Kayalarreşitbey Mahallesi | Evet | %78,7 | %21,3 | %90,2 | 665 |
| Kozluk Mahallesi | Evet | %90,5 | %9,5 | %95,6 | 482 |
| Küçükesence Mahallesi | Evet | %86,6 | %13,4 | %93,3 | 625 |
| Küpçüler Mahallesi | Evet | %75,9 | %24,1 | %87,6 | 4.285 |
| Merkez Yeni Mahallesi | Evet | %77,8 | %22,2 | %84,0 | 3.098 |
| Merkez Yeşiltepe Mahallesi | Evet | %68,9 | %31,1 | %90,4 | 2.514 |
| Nakışlar Mahallesi | Evet | %87,0 | %13,0 | %92,4 | 419 |
| Pirahmetler Mahallesi | Evet | %81,4 | %18,6 | %94,1 | 509 |
| Sarıcalar Mahallesi | Evet | %85,2 | %14,8 | %94,1 | 458 |
| Şeyhköy Mahallesi | Evet | %72,6 | %27,4 | %92,1 | 381 |
| Şükriye Mahallesi | Evet | %76,9 | %23,1 | %92,9 | 84 |
| Tabakhane Mahallesi | Evet | %70,5 | %29,5 | %87,0 | 4.304 |
| Tepe Mahallesi | Evet | %94,1 | %5,9 | %100,0 | 326 |
| Tuapsalar Mahallesi | Evet | %89,6 | %10,4 | %92,2 | 438 |
| Yazılı Mahallesi | Evet | %92,1 | %7,9 | %96,5 | 980 |
İlgili sonuçlar