Beytüşşebap 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Beytüşşebap sonuçlarında Hayır %64,2 ile birinci, Evet %35,8 ile ikinci; fark 28,5 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%48,8) 15,4 puan üstünde. 30 mahalle ve köy arasından 21'inde Hayır önde. Hayır en güçlü Pınarbaşı Mahallesi (%94,7); Evet en güçlü Mutluca Köyü (%67,8). Katılım %75,8 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Beytüşşebap 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Beytüşşebap, Şırnak, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Beytüşşebap | Şırnak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 4.816 | %64,2 | %71,7 | %48,8 | +15,4 |
| Evet | 2.681 | %35,8 | %28,3 | %51,2 | −15,4 |
Beytüşşebap seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 43 | 10.160 | 7.703 | %75,8 | 7.497 | 206 |
Beytüşşebap mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akarsu Köyü | Hayır | %88,2 | %11,8 | %86,6 | 119 |
| Akçayol Köyü | Evet | %37,6 | %62,4 | %86,5 | 482 |
| Aliçavuş Mahallesi | Hayır | %74,5 | %25,5 | %78,1 | 544 |
| Aşağıdere Köyü | Evet | %49,5 | %50,5 | %78,5 | 381 |
| Ayvalık Köyü | Evet | %43,8 | %56,2 | %64,4 | 808 |
| Başaran Köyü | Hayır | %66,5 | %33,5 | %78,8 | 424 |
| Beşağaç Köyü | Hayır | %79,8 | %20,2 | %67,9 | 165 |
| Boğazören Köyü | Evet | %36,0 | %64,0 | %81,3 | 455 |
| Bolağaç Köyü | Hayır | %60,9 | %39,1 | %75,2 | 408 |
| Bölücek Köyü | Hayır | %76,2 | %23,8 | %69,0 | 226 |
| Cevizağacı Köyü | Hayır | %57,9 | %42,1 | %55,9 | 68 |
| Çığlıca Köyü | Hayır | %79,7 | %20,3 | %72,3 | 264 |
| Dağaltı Köyü | Hayır | %51,8 | %48,2 | %80,4 | 107 |
| Doğanyol Köyü | — | %0,0 | %0,0 | — | — |
| Elki Mahallesi | Hayır | %77,1 | %22,9 | %77,6 | 1.950 |
| Gökçe Köyü | Hayır | %77,3 | %22,7 | %65,0 | 103 |
| Güneyyaka Köyü | Hayır | %86,0 | %14,0 | %70,6 | 85 |
| Günyüzü Köyü | Hayır | %76,4 | %23,6 | %82,6 | 218 |
| Ilıcak Köyü | Hayır | %93,5 | %6,5 | %73,2 | 254 |
| Karşıyaka Mahallesi | Hayır | %72,3 | %27,7 | %67,2 | 677 |
| Koyunoba Köyü | Evet | %35,5 | %64,5 | %91,1 | 124 |
| Mezraa Köyü | Hayır | %60,0 | %40,0 | %66,5 | 853 |
| Mutluca Köyü | Evet | %32,2 | %67,8 | %88,2 | 346 |
| Ortalı Köyü | — | %0,0 | %0,0 | — | — |
| Oymakaya Köyü | Hayır | %84,0 | %16,0 | %86,4 | 536 |
| Pınarbaşı Mahallesi | Hayır | %94,7 | %5,3 | %79,6 | 49 |
| Pirinçli Köyü | Hayır | %50,0 | %50,0 | %76,6 | 338 |
| Söğütçe Köyü | Hayır | %59,5 | %40,5 | %111,8 | 34 |
| Toptepe Köyü | — | %0,0 | %0,0 | — | — |
| Yeşilöz Köyü | Hayır | %71,4 | %28,6 | %70,4 | 142 |
İlgili sonuçlar