Süleymanpaşa 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Süleymanpaşa sonuçlarında Hayır %63,6 ile birinci, Evet %36,4 ile ikinci; fark 27,2 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%48,8) 14,8 puan üstünde. 73 mahalle ve köy arasından 53'ünde Hayır önde. Hayır en güçlü Kılavuzlu Mahallesi (%94,8); Evet en güçlü Yuva Mahallesi (%89,3). Katılım %88,9 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Süleymanpaşa 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Süleymanpaşa, Tekirdağ, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Süleymanpaşa | Tekirdağ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 80.475 | %63,6 | %61,1 | %48,8 | +14,8 |
| Evet | 46.065 | %36,4 | %38,9 | %51,2 | −14,8 |
Süleymanpaşa seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 401 | 144.177 | 128.192 | %88,9 | 126.540 | 1.652 |
Süleymanpaşa mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| 100. Yıl Mahallesi | Hayır | %69,6 | %30,4 | %90,7 | 24.038 |
| Ahmedikli Mahallesi | Evet | %45,0 | %55,0 | %86,8 | 129 |
| Ahmetçe Mahallesi | Evet | %37,9 | %62,1 | %88,6 | 70 |
| Akçahalil Mahallesi | Hayır | %59,3 | %40,7 | %90,5 | 169 |
| Altınova Mahallesi | Hayır | %61,0 | %39,0 | %87,0 | 8.552 |
| Araphacı Mahallesi | Evet | %49,4 | %50,6 | %91,0 | 89 |
| Aşağıkılıçlı Mahallesi | Evet | %36,6 | %63,4 | %97,7 | 43 |
| Avşar Mahallesi | Hayır | %70,8 | %29,2 | %109,1 | 22 |
| Aydoğdu Mahallesi | Evet | %47,2 | %52,8 | %86,7 | 9.002 |
| Bahçelievler Mahallesi | Hayır | %70,3 | %29,7 | %89,5 | 1.339 |
| Banarlı Mahallesi | Evet | %41,1 | %58,9 | %89,3 | 754 |
| Barbaros Mahallesi | Hayır | %64,7 | %35,3 | %84,0 | 4.065 |
| Bıyıkali Mahallesi | Evet | %29,7 | %70,3 | %91,7 | 603 |
| Çanakçı Mahallesi | Hayır | %53,9 | %46,1 | %83,3 | 108 |
| Çınarlı Mahallesi | Hayır | %52,6 | %47,4 | %90,3 | 17.260 |
| Dedecik Mahallesi | Hayır | %61,8 | %38,2 | %93,0 | 244 |
| Değirmenaltı Mahallesi | Hayır | %77,8 | %22,2 | %88,4 | 1.521 |
| Demirli Mahallesi | Hayır | %63,1 | %36,9 | %92,6 | 122 |
| Doğrukaracamurat Mahallesi | Hayır | %62,2 | %37,8 | %96,8 | 125 |
| Ertuğrul Mahallesi | Hayır | %74,4 | %25,6 | %86,2 | 2.594 |
| Evciler Mahallesi | Hayır | %76,7 | %23,3 | %97,8 | 93 |
| Ferhadanlı Mahallesi | Hayır | %67,9 | %32,1 | %88,2 | 798 |
| Gazioğlu Mahallesi | Hayır | %81,6 | %18,4 | %92,4 | 278 |
| Generli Mahallesi | Hayır | %82,6 | %17,4 | %94,3 | 122 |
| Gündüzlü Mahallesi | Hayır | %68,9 | %31,1 | %90,3 | 1.644 |
| Güveçli Mahallesi | Hayır | %53,7 | %46,3 | %86,4 | 66 |
| Hacıköy Mahallesi | Evet | %27,0 | %73,0 | %88,2 | 186 |
| Husunlu Mahallesi | Evet | %45,0 | %55,0 | %95,4 | 263 |
| Hürriyet Mahallesi | Hayır | %75,6 | %24,4 | %90,5 | 17.469 |
| Işıklar Mahallesi | Hayır | %69,8 | %30,2 | %87,0 | 292 |
| İnecik Mahallesi | Hayır | %74,2 | %25,8 | %85,2 | 634 |
| İstiklal Mahallesi | Hayır | %63,4 | %36,6 | %88,1 | 15.150 |
| Karabezirgan Mahallesi | Hayır | %56,9 | %43,1 | %87,5 | 128 |
| Karacakılavuz Mahallesi | Evet | %49,5 | %50,5 | %93,4 | 2.392 |
| Karaçalı Mahallesi | Hayır | %54,4 | %45,6 | %84,5 | 71 |
| Karadeniz Mahallesi | Evet | %44,0 | %56,0 | %86,1 | 2.346 |
| Karaevli Mahallesi | Hayır | %70,5 | %29,5 | %87,7 | 292 |
| Karahalil Mahallesi | Hayır | %53,8 | %46,2 | %83,9 | 62 |
| Karahisarlı Mahallesi | Evet | %36,8 | %63,2 | %91,9 | 149 |
| Karansıllı Mahallesi | Hayır | %69,8 | %30,2 | %96,4 | 55 |
| Kaşıkçı Mahallesi | Hayır | %85,5 | %14,5 | %90,4 | 468 |
| Kayı Mahallesi | Hayır | %70,8 | %29,2 | %91,3 | 241 |
| Kazandere Mahallesi | Hayır | %74,0 | %26,0 | %94,0 | 184 |
| Kılavuzlu Mahallesi | Hayır | %94,8 | %5,2 | %95,2 | 165 |
| Kınıklar Mahallesi | Hayır | %74,1 | %25,9 | %90,1 | 91 |
| Köseilyas Mahallesi | Hayır | %78,7 | %21,3 | %92,0 | 262 |
| Kumbağ Mahallesi | Hayır | %70,8 | %29,2 | %83,4 | 1.882 |
| Mahramlı Mahallesi | Hayır | %80,7 | %19,3 | %92,6 | 95 |
| Naipköy Mahallesi | Hayır | %52,9 | %47,1 | %82,7 | 428 |
| Namık Kemal Mahallesi | Hayır | %75,5 | %24,5 | %93,7 | 638 |
| Nusratfakı Mahallesi | Hayır | %53,8 | %46,2 | %88,0 | 75 |
| Nusratlı Mahallesi | Hayır | %57,8 | %42,2 | %91,0 | 212 |
| Oğuzlu Mahallesi | Evet | %44,4 | %55,6 | %95,7 | 94 |
| Ormanlı Mahallesi | Hayır | %81,7 | %18,3 | %83,4 | 151 |
| Ortaca Mahallesi | Hayır | %64,2 | %35,8 | %93,8 | 305 |
| Ortacami Mahallesi | Hayır | %66,3 | %33,7 | %88,4 | 10.677 |
| Oruçbeyli Mahallesi | Hayır | %82,7 | %17,3 | %90,0 | 110 |
| Osmanlı Mahallesi | Evet | %46,6 | %53,4 | %90,4 | 280 |
| Otmanlı Mahallesi | Hayır | %82,2 | %17,8 | %93,8 | 96 |
| Selçuk Mahallesi | Hayır | %76,2 | %23,8 | %89,0 | 319 |
| Semetli Mahallesi | Hayır | %75,1 | %24,9 | %87,3 | 236 |
| Seymenli Mahallesi | Evet | %35,7 | %64,3 | %91,4 | 139 |
| Taşumurca Mahallesi | Hayır | %70,4 | %29,6 | %95,9 | 74 |
| Tatarlı Mahallesi | Hayır | %65,6 | %34,4 | %91,4 | 70 |
| Yağcı Mahallesi | Evet | %41,1 | %58,9 | %91,4 | 501 |
| Yavuz Mahallesi | Hayır | %70,0 | %30,0 | %87,5 | 6.678 |
| Yayabaşı Mahallesi | Evet | %49,2 | %50,8 | %91,5 | 71 |
| Yazır Mahallesi | Hayır | %69,9 | %30,1 | %87,5 | 120 |
| Yenice Mahallesi | Hayır | %73,1 | %26,9 | %80,2 | 232 |
| Yeniköy Mahallesi | Evet | %35,8 | %64,2 | %76,4 | 72 |
| Yukarıkılıçlı Mahallesi | Evet | %43,0 | %57,0 | %83,1 | 172 |
| Yuva Mahallesi | Evet | %10,7 | %89,3 | %100,0 | 56 |
| Zafer Mahallesi | Hayır | %55,2 | %44,8 | %87,0 | 5.644 |
İlgili sonuçlar