Banaz 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Banaz sonuçlarında Hayır %55,1 ile birinci, Evet %44,9 ile ikinci; fark 10,2 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%48,8) 6,3 puan üstünde. 55 mahalle ve köy arasından 28'inde Hayır önde. Hayır en güçlü Yeşilyurt Köyü (%78,5); Evet en güçlü Karacahisar Köyü (%90,9). Katılım %89,2 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Banaz 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Banaz, Uşak, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Banaz | Uşak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 13.323 | %55,1 | %53,0 | %48,8 | +6,3 |
| Evet | 10.854 | %44,9 | %47,0 | %51,2 | −6,3 |
Banaz seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 101 | 27.823 | 24.821 | %89,2 | 24.177 | 644 |
Banaz mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| 31 Ağustos Mahallesi | Hayır | %57,9 | %42,1 | %87,9 | 3.367 |
| Ahat Köyü | Hayır | %68,2 | %31,8 | %90,3 | 525 |
| Alaba Köyü | Evet | %39,2 | %60,8 | %82,9 | 531 |
| Ayrancı Köyü | Evet | %43,5 | %56,5 | %92,6 | 366 |
| Bağkonak Köyü | Hayır | %50,6 | %49,4 | %93,3 | 180 |
| Bahadır Köyü | Evet | %32,8 | %67,2 | %89,3 | 488 |
| Balcıdamı Köyü | Evet | %31,5 | %68,5 | %93,8 | 80 |
| Baltalı Köyü | Evet | %23,4 | %76,6 | %96,9 | 191 |
| Banaz Köyü | Hayır | %70,3 | %29,7 | %90,9 | 460 |
| Burhaniye Köyü | Hayır | %56,8 | %43,2 | %95,7 | 47 |
| Büyükoturak Köyü | Hayır | %66,8 | %33,2 | %88,8 | 644 |
| Corum Köyü | Evet | %46,8 | %53,2 | %90,3 | 268 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %63,5 | %36,5 | %84,7 | 2.581 |
| Çamsu Köyü | Evet | %46,8 | %53,2 | %94,1 | 239 |
| Çiftlik Köyü | Evet | %41,0 | %59,0 | %87,3 | 369 |
| Çöğürlü Köyü | Evet | %29,6 | %70,4 | %100,0 | 55 |
| Derbent Köyü | Hayır | %68,5 | %31,5 | %94,1 | 1.094 |
| Dilek Mahallesi | Hayır | %61,8 | %38,2 | %88,0 | 2.997 |
| Dümenler Köyü | Evet | %28,9 | %71,1 | %94,9 | 217 |
| Düzkışla Köyü | Evet | %41,9 | %58,1 | %83,2 | 131 |
| Düzlüce Köyü | Hayır | %74,1 | %25,9 | %87,0 | 131 |
| Gedikler Köyü | Hayır | %75,1 | %24,9 | %96,4 | 195 |
| Güllüçam Köyü | Hayır | %56,8 | %43,2 | %93,3 | 254 |
| Gürlek Köyü | Evet | %44,1 | %55,9 | %93,1 | 598 |
| Halaçlar Köyü | Hayır | %66,5 | %33,5 | %84,2 | 241 |
| Hamamboğazı Mahallesi | Hayır | %63,3 | %36,7 | %110,7 | 28 |
| Hasanköy | Evet | %31,8 | %68,2 | %89,5 | 333 |
| Hatipler Köyü | Hayır | %51,7 | %48,3 | %91,2 | 578 |
| İmrez Köyü | Evet | %38,3 | %61,7 | %93,4 | 167 |
| İslam Mahallesi | Hayır | %57,2 | %42,8 | %88,6 | 815 |
| Kaplangı Köyü | Evet | %29,8 | %70,2 | %89,4 | 322 |
| Karacahisar Köyü | Evet | %9,1 | %90,9 | %88,2 | 211 |
| Karaköse Köyü | Evet | %12,8 | %87,2 | %80,5 | 205 |
| Kavacık Köyü | Evet | %27,6 | %72,4 | %90,5 | 84 |
| Kayılı Köyü | Evet | %43,9 | %56,1 | %89,1 | 129 |
| Kızılcaören Köyü | Hayır | %58,5 | %41,5 | %92,4 | 105 |
| Kızılcasöğüt-Barış Mahallesi | Hayır | %70,2 | %29,8 | %95,2 | 481 |
| Kızılcasöğüt-Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %57,0 | %43,0 | %93,9 | 644 |
| Kızılcasöğüt-Emek Mahallesi | Hayır | %72,8 | %27,2 | %93,7 | 399 |
| Kızılhisar Köyü | Hayır | %54,4 | %45,6 | %94,2 | 913 |
| Kuşdemir Köyü | Hayır | %55,8 | %44,2 | %94,3 | 175 |
| Küçükler Köyü | Evet | %17,6 | %82,4 | %96,4 | 55 |
| Küçükoturak Köyü | Evet | %46,7 | %53,3 | %107,1 | 28 |
| Muratlı Köyü | Evet | %45,9 | %54,1 | %89,4 | 385 |
| Ovacık Köyü | Evet | %46,3 | %53,7 | %85,6 | 319 |
| Öksüz Köyü | Hayır | %59,5 | %40,5 | %91,4 | 315 |
| Paşacık Köyü | Hayır | %53,4 | %46,6 | %89,5 | 313 |
| Reşadiye Köyü | Evet | %24,1 | %75,9 | %107,4 | 27 |
| Susuz Köyü | Hayır | %69,8 | %30,2 | %89,6 | 613 |
| Şaban Köyü | Evet | %30,4 | %69,6 | %92,8 | 264 |
| Şehitler Mahallesi | Hayır | %52,8 | %47,2 | %87,2 | 2.520 |
| Ulupınar Köyü | Hayır | %64,3 | %35,7 | %87,1 | 101 |
| Yazıtepe Köyü | Evet | %21,2 | %78,8 | %83,6 | 274 |
| Yenice Köyü | Evet | %48,4 | %51,6 | %90,4 | 448 |
| Yeşilyurt Köyü | Hayır | %78,5 | %21,5 | %82,7 | 323 |
İlgili sonuçlar