Ulubey 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Ulubey sonuçlarında Hayır %59,8 ile birinci, Evet %40,2 ile ikinci; fark 19,6 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%48,8) 11,0 puan üstünde. 33 mahalle ve köy arasından 24'ünde Hayır önde. Hayır en güçlü Külçen Köyü (%84,4); Evet en güçlü Küçükilyaslı Köyü (%74,3). Katılım %90,7 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ulubey 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Ulubey, Uşak, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Ulubey | Uşak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 5.719 | %59,8 | %53,0 | %48,8 | +11,0 |
| Evet | 3.848 | %40,2 | %47,0 | %51,2 | −11,0 |
Ulubey seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 46 | 10.789 | 9.787 | %90,7 | 9.567 | 220 |
Ulubey mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akkeçili Köyü | Hayır | %70,0 | %30,0 | %91,7 | 96 |
| Aksaz Köyü | Hayır | %68,7 | %31,3 | %90,4 | 167 |
| Aşağı Mahallesi | Hayır | %58,3 | %41,7 | %89,3 | 1.279 |
| Avgan Köyü | Hayır | %68,7 | %31,3 | %92,5 | 1.422 |
| Bekdemir Köyü | Evet | %46,0 | %54,0 | %91,4 | 70 |
| Büyükkayalı Köyü | Hayır | %68,4 | %31,6 | %92,0 | 411 |
| Camikebir Mahallesi | Hayır | %55,7 | %44,3 | %88,9 | 325 |
| Çamdere Köyü | Hayır | %60,2 | %39,8 | %92,3 | 91 |
| Çamlıbel Köyü | Evet | %48,1 | %51,9 | %94,8 | 230 |
| Çardak Köyü | Evet | %42,7 | %57,3 | %90,3 | 134 |
| Çırpıcılar Köyü | Hayır | %81,8 | %18,2 | %100,0 | 22 |
| Dilaver Mahallesi | Hayır | %50,7 | %49,3 | %90,5 | 706 |
| Dutluca Köyü | Hayır | %77,2 | %22,8 | %96,2 | 290 |
| Emirler Mahallesi | Hayır | %50,2 | %49,8 | %86,8 | 302 |
| Gedikler Köyü | Evet | %45,8 | %54,2 | %87,1 | 287 |
| Gölbaşı Mahallesi | Hayır | %54,4 | %45,6 | %86,9 | 389 |
| Gümüşkol Köyü | Hayır | %67,3 | %32,7 | %91,2 | 296 |
| Hanyeri Köyü | Hayır | %60,4 | %39,6 | %95,7 | 117 |
| Hasköy | Hayır | %51,2 | %48,8 | %89,5 | 392 |
| İnay Köyü | Hayır | %72,0 | %28,0 | %88,9 | 596 |
| İshaklar Köyü | Hayır | %82,5 | %17,5 | %95,4 | 109 |
| Karacaahmet Köyü | Hayır | %71,2 | %28,8 | %88,5 | 227 |
| Kıran Köyü | Evet | %29,1 | %70,9 | %87,9 | 174 |
| Kışla Köyü | Hayır | %64,3 | %35,7 | %90,6 | 564 |
| Köseler Köyü | Evet | %41,4 | %58,6 | %90,3 | 175 |
| Kurudere Köyü | Hayır | %50,4 | %49,6 | %94,2 | 137 |
| Küçükilyaslı Köyü | Evet | %25,7 | %74,3 | %102,9 | 34 |
| Küçükkayalı Köyü | Evet | %43,3 | %56,7 | %85,0 | 286 |
| Külçen Köyü | Hayır | %84,4 | %15,6 | %97,1 | 68 |
| Omurca Köyü | Hayır | %72,7 | %27,3 | %95,5 | 445 |
| Söğütlü Köyü | Evet | %39,5 | %60,5 | %95,0 | 40 |
| Sülümenli Köyü | Hayır | %62,2 | %37,8 | %91,7 | 157 |
| Üyükbaşı Mahallesi | Hayır | %50,8 | %49,2 | %90,1 | 751 |
İlgili sonuçlar