Alaplı 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Alaplı sonuçlarında Evet %58,3 ile birinci, Hayır %41,7 ile ikinci; fark 16,5 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,4) 6,9 puan üstünde. 61 mahalle ve köy arasından 50'sinde Evet önde. Evet en güçlü Yeşilyurt Köyü (%91,0); Hayır en güçlü Gümeli-Kale Mahallesi (%91,7). Katılım %89,7 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Alaplı 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Alaplı, Zonguldak, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Alaplı | Zonguldak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 16.538 | %58,3 | %49,3 | %51,4 | +6,9 |
| Hayır | 11.848 | %41,7 | %50,7 | %48,6 | −6,9 |
Alaplı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 115 | 32.343 | 28.997 | %89,7 | 28.386 | 611 |
Alaplı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahatlı Köyü | Evet | %81,8 | %18,2 | %96,7 | 150 |
| Ahiler Köyü | Evet | %84,3 | %15,7 | %87,1 | 225 |
| Alaplıbölücek Köyü | Evet | %75,8 | %24,2 | %89,8 | 325 |
| Alaplıkocaali Köyü | Evet | %77,9 | %22,1 | %89,7 | 290 |
| Alaplıortacı Köyü | Evet | %89,4 | %10,6 | %94,9 | 375 |
| Alaplıömerli Köyü | Evet | %68,0 | %32,0 | %86,6 | 299 |
| Alioğlu Köyü | Evet | %57,3 | %42,7 | %87,9 | 495 |
| Aşağıdağköy | Evet | %61,2 | %38,8 | %88,9 | 883 |
| Aşağıdoğancılar Köyü | Evet | %67,7 | %32,3 | %96,4 | 359 |
| Aşağıtekke Köyü | Hayır | %42,5 | %57,5 | %90,6 | 149 |
| Aydınyayla Köyü | Evet | %72,0 | %28,0 | %82,1 | 530 |
| Bektaşlı Köyü | Evet | %76,6 | %23,4 | %89,7 | 321 |
| Belen Köyü | Evet | %71,5 | %28,5 | %91,7 | 302 |
| Büyüktekke Köyü | Hayır | %49,0 | %51,0 | %92,7 | 164 |
| Canbazlı Köyü | Evet | %60,3 | %39,7 | %91,3 | 484 |
| Çamcılar Köyü | Evet | %74,6 | %25,4 | %93,5 | 402 |
| Çamlıbel Köyü | Evet | %75,2 | %24,8 | %91,2 | 329 |
| Çatak Köyü | Evet | %85,8 | %14,2 | %93,2 | 782 |
| Çayköy | Evet | %71,4 | %28,6 | %90,5 | 241 |
| Çengelli Köyü | Evet | %58,0 | %42,0 | %82,2 | 107 |
| Çiçekli Köyü | Evet | %60,1 | %39,9 | %85,7 | 203 |
| Demirciler Köyü | Hayır | %40,4 | %59,6 | %94,7 | 207 |
| Doğancılar Köyü | Evet | %72,0 | %28,0 | %82,4 | 91 |
| Durhanlı Köyü | Evet | %88,2 | %11,8 | %92,1 | 140 |
| Fındıklı Köyü | Evet | %66,8 | %33,2 | %90,5 | 315 |
| Gökhasan Köyü | Evet | %72,4 | %27,6 | %92,4 | 157 |
| Gümeli-Erenköy Mahallesi | Hayır | %13,4 | %86,6 | %91,4 | 337 |
| Gümeli-Fındıklı Ağılı Mahallesi | Hayır | %19,9 | %80,1 | %97,2 | 318 |
| Gümeli-Kale Mahallesi | Hayır | %8,3 | %91,7 | %91,0 | 256 |
| Gümeli-Merkez Mahallesi | Hayır | %13,9 | %86,1 | %90,4 | 510 |
| Gürpınar Köyü | Evet | %82,0 | %18,0 | %84,8 | 519 |
| Hacıhasan Köyü | Evet | %68,0 | %32,0 | %90,4 | 396 |
| Hallı Köyü | Evet | %79,2 | %20,8 | %92,6 | 367 |
| Hasanlı Köyü | Evet | %74,9 | %25,1 | %89,7 | 243 |
| Hüseyinli Köyü | Evet | %82,6 | %17,4 | %90,6 | 96 |
| İsafakılı Köyü | Evet | %69,3 | %30,7 | %91,2 | 669 |
| Kabalar Köyü | Evet | %78,6 | %21,4 | %92,6 | 380 |
| Karşıyaka Mahallesi | Evet | %56,5 | %43,5 | %89,3 | 1.688 |
| Kasımlı Köyü | Evet | %80,3 | %19,7 | %89,8 | 547 |
| Kılçak Köyü | Evet | %61,5 | %38,5 | %86,5 | 955 |
| Kıran Köyü | Evet | %73,1 | %26,9 | %93,7 | 174 |
| Kocaman Köyü | Evet | %64,9 | %35,1 | %92,2 | 64 |
| Küçükkaymaz Köyü | Evet | %88,2 | %11,8 | %86,0 | 279 |
| Küçüktekke Köyü | Hayır | %35,0 | %65,0 | %94,4 | 213 |
| Kürkükler Köyü | Evet | %84,4 | %15,6 | %86,8 | 266 |
| Merkez Mahallesi | Hayır | %47,6 | %52,4 | %88,0 | 2.560 |
| Mollabey Köyü | Evet | %76,6 | %23,4 | %91,4 | 475 |
| Musabeyli Köyü | Evet | %53,2 | %46,8 | %91,5 | 247 |
| Okçular Köyü | Evet | %58,1 | %41,9 | %91,9 | 260 |
| Onurlu Köyü | Evet | %83,1 | %16,9 | %92,3 | 195 |
| Osmanlı Köyü | Evet | %63,4 | %36,6 | %92,6 | 176 |
| Sabırlı Köyü | Evet | %73,1 | %26,9 | %95,5 | 399 |
| Sarıkadı Köyü | Evet | %84,4 | %15,6 | %94,6 | 242 |
| Sofullu Köyü | Evet | %70,5 | %29,5 | %87,6 | 153 |
| Tepeköy Mahallesi | Hayır | %48,0 | %52,0 | %87,3 | 2.417 |
| Yedigelli Köyü | Evet | %84,7 | %15,3 | %91,6 | 476 |
| Yeni Siteler Mahallesi | Hayır | %43,2 | %56,8 | %88,7 | 6.895 |
| Yenidoğanlar Köyü | Evet | %52,4 | %47,6 | %89,8 | 266 |
| Yeniköy | Evet | %84,0 | %16,0 | %95,8 | 168 |
| Yenimahalle Mahallesi | Evet | %52,4 | %47,6 | %90,6 | 543 |
| Yeşilyurt Köyü | Evet | %91,0 | %9,0 | %92,9 | 269 |
İlgili sonuçlar