Gölbaşı 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Gölbaşı sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %59,8 ile birinci, Muharrem İnce %30,9 ile ikinci; fark 28,9 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 7,4 puan üstünde. 47 mahalle ve köy arasından 37'sinde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Aşağıkarakuyu Köyü (%96,5); Muharrem İnce en güçlü Yarbaşı Köyü (%89,4). Katılım %86,9 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gölbaşı 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Gölbaşı, Adıyaman, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Gölbaşı | Adıyaman | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 17.249 | %59,8 | %67,4 | %52,4 | +7,4 |
| Muharrem İnce | 8.904 | %30,9 | %20,5 | %30,8 | +0,1 |
| Meral Akşener | 1.861 | %6,4 | %3,4 | %7,4 | −1,0 |
| Selahattin Demirtaş | 572 | %2,0 | %7,4 | %8,3 | −6,3 |
| Temel Karamollaoğlu | 221 | %0,8 | %1,2 | %0,9 | −0,1 |
| Doğu Perinçek | 52 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
Gölbaşı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 115 | 34.202 | 29.723 | %86,9 | 28.859 | 864 |
Gölbaşı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçabel Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 | %14,2 | %85,2 | 438 |
| Akçakaya Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 | %16,9 | %87,6 | 97 |
| Aktoprak Köyü | Muharrem İnce | %21,8 | %66,4 | %89,6 | 135 |
| Asfalt Mahallesi | Muharrem İnce | %43,8 | %48,3 | %85,3 | 1.961 |
| Aşağıazaplı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 | %5,8 | %99,3 | 281 |
| Aşağıkarakuyu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %96,5 | %2,2 | %100,0 | 237 |
| Aşağınasırlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 | %26,5 | %93,4 | 288 |
| Bağlarbaşı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %52,3 | %39,5 | %100,0 | 86 |
| Balkar-Asfalt Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 | %16,0 | %80,4 | 688 |
| Balkar-Cumhuriyet Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 | %15,9 | %81,3 | 640 |
| Belören-Cumhuriyet Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %54,5 | %40,7 | %94,0 | 532 |
| Belören-Merkez Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 | %26,6 | %93,0 | 834 |
| Cankara Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 | %15,1 | %96,7 | 92 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %58,0 | %31,1 | %88,1 | 2.622 |
| Çatalağaç Köyü | Muharrem İnce | %34,9 | %56,0 | %91,9 | 247 |
| Çataltepe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %61,8 | %34,3 | %88,7 | 291 |
| Çelikköy | Recep Tayyip Erdoğan | %57,8 | %39,3 | %91,5 | 235 |
| Fatih Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %70,9 | %21,0 | %88,6 | 2.520 |
| Gedikli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 | %9,4 | %85,2 | 371 |
| Hacılar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 | %25,2 | %96,5 | 172 |
| Hamzalar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %61,2 | %33,3 | %84,9 | 383 |
| Harmanlı-Cumhuriyet Mahallesi | Muharrem İnce | %46,3 | %48,0 | %86,5 | 423 |
| Harmanlı-Çakmak Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 | %34,8 | %94,7 | 206 |
| Harmanlı-Kalemkas Mahallesi | Muharrem İnce | %34,7 | %63,5 | %92,4 | 304 |
| Harmanlı-Yeni Mahallesi | Muharrem İnce | %42,7 | %52,7 | %88,8 | 502 |
| Haydarlı Köyü | Muharrem İnce | %2,4 | %80,5 | %88,3 | 342 |
| Hürriyet Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 | %31,9 | %84,1 | 1.795 |
| Karabahşılı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 | %19,2 | %96,4 | 111 |
| Karaburun Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 | %3,0 | %88,2 | 697 |
| Kösüklü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %63,9 | %19,3 | %90,4 | 135 |
| Kurugeçit Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %70,9 | %17,9 | %90,6 | 913 |
| Küçükören Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %52,4 | %44,4 | %89,0 | 146 |
| Meydan Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %61,0 | %32,5 | %90,0 | 331 |
| Mimar Sinan Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 | %33,6 | %83,7 | 5.303 |
| Ozan Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %62,7 | %27,4 | %85,1 | 727 |
| Örenli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 | %47,9 | %113,6 | 44 |
| Savran Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %38,3 | %36,2 | %88,8 | 493 |
| Yarbaşı Köyü | Muharrem İnce | %1,3 | %89,4 | %88,4 | 344 |
| Yavuz Selim Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 | %26,5 | %82,5 | 2.137 |
| Yaylacık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %47,1 | %36,3 | %95,4 | 109 |
| Yeni Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %62,6 | %28,2 | %85,4 | 2.657 |
| Yenikent Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %59,0 | %30,4 | %86,1 | 1.771 |
| Yeniköy | Muharrem İnce | %4,9 | %88,5 | %97,9 | 191 |
| Yeşilova Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 | %6,4 | %92,5 | 372 |
| Yukarıçöplü Köyü | Muharrem İnce | %46,1 | %48,9 | %89,2 | 158 |
| Yukarıkarakuyu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 | %6,8 | %94,1 | 239 |
| Yukarınasırlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 | %14,1 | %84,4 | 602 |
İlgili sonuçlar