Tut 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Tut sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %63,3 ile birinci, Muharrem İnce %28,1 ile ikinci; fark 35,2 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 10,9 puan üstünde. 21 mahalle ve köy arasından 18'inde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Elçiler Köyü (%93,0); Muharrem İnce en güçlü Yalankoz Köyü (%84,3). Katılım %86,6 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Tut 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Tut, Adıyaman, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Tut | Adıyaman | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.622 | %63,3 | %67,4 | %52,4 | +10,9 |
| Muharrem İnce | 1.608 | %28,1 | %20,5 | %30,8 | −2,7 |
| Meral Akşener | 348 | %6,1 | %3,4 | %7,4 | −1,3 |
| Selahattin Demirtaş | 94 | %1,6 | %7,4 | %8,3 | −6,7 |
| Temel Karamollaoğlu | 35 | %0,6 | %1,2 | %0,9 | −0,3 |
| Doğu Perinçek | 15 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
Tut seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 28 | 6.879 | 5.959 | %86,6 | 5.722 | 237 |
Tut mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçatepe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %56,2 | %32,6 | %77,5 | 534 |
| Ayniye Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 | %37,2 | %80,3 | 575 |
| Boyundere Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 | %16,4 | %89,5 | 542 |
| Bulanık Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %54,5 | %13,6 | %100,0 | 23 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Muharrem İnce | %40,6 | %53,1 | %83,4 | 320 |
| Çamlıca Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 | %13,8 | %95,2 | 62 |
| Çiftlikköy | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 | %14,4 | %92,2 | 167 |
| Elçiler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 | %4,7 | %104,9 | 41 |
| Fethiye Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 | %32,9 | %84,0 | 613 |
| Havutlu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 | %10,5 | %93,1 | 204 |
| Kaşlıca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 | %17,0 | %86,1 | 772 |
| Köseli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 | %3,9 | %93,8 | 336 |
| Meryemuşağı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 | %37,5 | %84,8 | 223 |
| Öğütlü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %86,6 | %6,9 | %84,4 | 353 |
| Reşadiye Mahallesi | Muharrem İnce | %35,7 | %53,7 | %82,2 | 556 |
| Salah Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 | %18,1 | %83,8 | 272 |
| Tepecik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 | %13,3 | %93,5 | 230 |
| Ünlüce Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %75,6 | %21,1 | %97,8 | 93 |
| Yalankoz Köyü | Muharrem İnce | %3,1 | %84,3 | %95,4 | 345 |
| Yaylımlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 | %18,5 | %88,7 | 453 |
| Yeşilyurt Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 | %12,9 | %95,8 | 165 |
İlgili sonuçlar