Başmakçı 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Başmakçı sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %57,3 ile birinci, Muharrem İnce %26,9 ile ikinci; fark 30,4 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 4,9 puan üstünde. Meral Akşener Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %14,3 (+6,9 puan). 22 mahalle ve köy arasından 18'inde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Akkeçili Köyü (%87,8); Muharrem İnce en güçlü Küllüce Köyü (%55,6). Katılım %91,2 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Başmakçı 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Başmakçı, Afyonkarahisar, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Başmakçı | Afyonkarahisar | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.886 | %57,3 | %68,0 | %52,4 | +4,9 |
| Muharrem İnce | 1.825 | %26,9 | %18,9 | %30,8 | −3,9 |
| Meral Akşener | 968 | %14,3 | %11,7 | %7,4 | +6,9 |
| Doğu Perinçek | 39 | %0,6 | %0,2 | %0,2 | +0,4 |
| Temel Karamollaoğlu | 33 | %0,5 | %0,9 | %0,9 | −0,4 |
| Selahattin Demirtaş | 29 | %0,4 | %0,4 | %8,3 | −7,9 |
Başmakçı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 31 | 7.818 | 7.127 | %91,2 | 6.780 | 347 |
Başmakçı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akkeçili Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 | %10,1 | %94,3 | 453 |
| Akkoyunlu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 | %22,6 | %91,7 | 144 |
| Akpınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 | %15,6 | %82,3 | 294 |
| Aşağı Hilal Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 | %18,9 | %92,9 | 326 |
| Barbaros Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %62,1 | %14,6 | %92,5 | 469 |
| Beltarla Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %58,9 | %29,4 | %96,8 | 282 |
| Çağlayan Mahallesi | Muharrem İnce | %40,2 | %48,1 | %90,6 | 695 |
| Çevlik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 | %18,0 | %81,3 | 64 |
| Çığrı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %63,7 | %20,6 | %93,6 | 532 |
| Ekinlik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %69,6 | %20,0 | %94,5 | 127 |
| Fatih Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 | %22,6 | %89,2 | 686 |
| Gülistan Mahallesi | Muharrem İnce | %39,0 | %46,0 | %87,3 | 722 |
| Hırkaköy | Recep Tayyip Erdoğan | %53,5 | %28,3 | %93,1 | 144 |
| Küllüce Köyü | Muharrem İnce | %37,0 | %55,6 | %89,4 | 161 |
| Mimar Sinan Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %57,2 | %19,7 | %87,9 | 537 |
| Ovacık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %50,2 | %32,9 | %93,2 | 250 |
| Sarıköy | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 | %29,9 | %92,0 | 176 |
| Yaka Köyü | Muharrem İnce | %37,3 | %41,3 | %94,5 | 528 |
| Yassıören Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 | %21,9 | %89,0 | 255 |
| Yeni Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %56,2 | %22,4 | %88,5 | 384 |
| Yukarı Hilal Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 | %7,7 | %95,7 | 257 |
| Yukarıbeltarla Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 | %17,6 | %95,5 | 332 |
İlgili sonuçlar