Sultandağı 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Sultandağı sonuçlarında Muharrem İnce %45,9 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %33,3 ile ikinci; fark 12,6 puan. Muharrem İnce burada Türkiye ortalamasının (%30,8) 15,1 puan üstünde. Meral Akşener Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %18,3 (+10,9 puan). 29 mahalle ve köy arasından 21'inde Muharrem İnce önde. Muharrem İnce en güçlü Yeşilçiftlik-Yıldız Mahallesi (%59,4); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Karakışla Köyü (%91,3). Katılım %89,5 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sultandağı 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Sultandağı, Afyonkarahisar, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Sultandağı | Afyonkarahisar | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Muharrem İnce | 4.984 | %45,9 | %18,9 | %30,8 | +15,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.613 | %33,3 | %68,0 | %52,4 | −19,1 |
| Meral Akşener | 1.987 | %18,3 | %11,7 | %7,4 | +10,9 |
| Selahattin Demirtaş | 140 | %1,3 | %0,4 | %8,3 | −7,0 |
| Temel Karamollaoğlu | 68 | %0,6 | %0,9 | %0,9 | −0,3 |
| Doğu Perinçek | 59 | %0,5 | %0,2 | %0,2 | +0,3 |
Sultandağı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 48 | 12.699 | 11.362 | %89,5 | 10.851 | 511 |
Sultandağı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Muharrem İnce | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akbaba Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %10,5 | %68,5 | %92,9 | 140 |
| Çamözü Köyü | Muharrem İnce | %47,0 | %32,3 | %93,4 | 438 |
| Çavuş Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %34,2 | %41,2 | %87,9 | 886 |
| Çukurcak Köyü | Muharrem İnce | %47,4 | %35,6 | %95,8 | 283 |
| Dereçine-Atatürk Mahallesi | Muharrem İnce | %52,8 | %26,6 | %94,5 | 523 |
| Dereçine-Camikebir Mahallesi | Muharrem İnce | %50,5 | %27,2 | %91,5 | 376 |
| Dereçine-Cumhuriyet Mahallesi | Muharrem İnce | %51,2 | %20,7 | %93,9 | 576 |
| Dereçine-Karaman Mahallesi | Muharrem İnce | %43,6 | %27,1 | %91,0 | 156 |
| Dereçine-Kavaklı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %42,6 | %43,4 | %93,0 | 143 |
| Doğancık Köyü | Muharrem İnce | %48,4 | %29,0 | %92,0 | 212 |
| Karakışla Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %3,9 | %91,3 | %101,9 | 103 |
| Karapınar Köyü | Muharrem İnce | %55,3 | %24,4 | %86,7 | 712 |
| Kayran Mahallesi | Muharrem İnce | %41,1 | %35,3 | %87,0 | 915 |
| Kırca Köyü | Muharrem İnce | %42,1 | %40,4 | %85,6 | 1.028 |
| Pazaraltı Mahallesi | Muharrem İnce | %53,4 | %28,5 | %85,1 | 525 |
| Selçuk Mahallesi | Muharrem İnce | %45,8 | %28,0 | %89,7 | 465 |
| Taşköprü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %25,4 | %56,3 | %91,1 | 79 |
| Üçkuyu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %26,5 | %44,9 | %85,1 | 349 |
| Yakasinek Köyü | Muharrem İnce | %54,5 | %26,3 | %89,3 | 1.413 |
| Yeni Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %34,9 | %36,2 | %86,2 | 836 |
| Yenikarabağ Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %13,0 | %80,4 | %85,5 | 55 |
| Yeşilçiftlik-Akpınar Mahallesi | Muharrem İnce | %50,9 | %39,2 | %88,9 | 198 |
| Yeşilçiftlik-Aşağı Mahallesi | Muharrem İnce | %50,6 | %35,4 | %94,7 | 339 |
| Yeşilçiftlik-Sıra Mahallesi | Muharrem İnce | %57,9 | %29,6 | %91,2 | 455 |
| Yeşilçiftlik-Tepebaşı Mahallesi | Muharrem İnce | %52,8 | %28,8 | %93,6 | 251 |
| Yeşilçiftlik-Yenikent Mahallesi | Muharrem İnce | %51,8 | %28,9 | %97,5 | 118 |
| Yeşilçiftlik-Yıldız Mahallesi | Muharrem İnce | %59,4 | %28,2 | %88,9 | 271 |
| Yeşilçiftlik-Yukarı Mahallesi | Muharrem İnce | %56,4 | %28,8 | %94,8 | 174 |
| Yıldırım Mahallesi | Muharrem İnce | %45,8 | %32,7 | %87,5 | 680 |
İlgili sonuçlar