Buharkent 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Buharkent sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %43,2 ile birinci, Muharrem İnce %35,8 ile ikinci; fark 7,4 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 9,2 puan altında. Meral Akşener Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %16,5 (+9,1 puan). 14 mahalle ve köy arasından 9'unda Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Gündoğan Mahallesi (%60,0); Muharrem İnce en güçlü Muratdağı Mahallesi (%65,5). Katılım %92,1 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Buharkent 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Buharkent, Aydın, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Buharkent | Aydın | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.623 | %43,2 | %38,0 | %52,4 | −9,2 |
| Muharrem İnce | 3.006 | %35,8 | %44,2 | %30,8 | +5,0 |
| Meral Akşener | 1.384 | %16,5 | %11,3 | %7,4 | +9,1 |
| Selahattin Demirtaş | 292 | %3,5 | %5,8 | %8,3 | −4,8 |
| Temel Karamollaoğlu | 54 | %0,6 | %0,4 | %0,9 | −0,3 |
| Doğu Perinçek | 29 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
Buharkent seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 32 | 9.523 | 8.768 | %92,1 | 8.388 | 380 |
Buharkent mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ericek Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %51,2 | %24,4 | %91,4 | 198 |
| Feslek Mahallesi | Muharrem İnce | %33,6 | %43,1 | %95,8 | 688 |
| Gelenbe Mahallesi | Muharrem İnce | %34,7 | %47,6 | %93,5 | 352 |
| Gündoğan Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 | %23,5 | %97,7 | 88 |
| İstiklal Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %44,7 | %37,8 | %93,0 | 1.255 |
| Kamilpaşa Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %42,9 | %34,3 | %89,5 | 1.324 |
| Kayaburnu Mahallesi | Muharrem İnce | %38,0 | %53,1 | %94,8 | 326 |
| Kızıldere Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %42,7 | %41,6 | %93,7 | 511 |
| Menderes Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %47,4 | %33,4 | %92,0 | 402 |
| Muratdağı Mahallesi | Muharrem İnce | %17,2 | %65,5 | %103,4 | 29 |
| Ortakçı Mahallesi | Muharrem İnce | %35,1 | %39,1 | %89,2 | 1.046 |
| Savcıllı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %53,5 | %22,7 | %92,8 | 1.202 |
| Üçeylül Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %42,2 | %35,5 | %91,4 | 1.084 |
| Zafer Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %46,2 | %33,7 | %91,7 | 1.018 |
İlgili sonuçlar