Kuşadası 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Kuşadası sonuçlarında Muharrem İnce %61,6 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %25,9 ile ikinci; fark 35,6 puan. Muharrem İnce burada Türkiye ortalamasının (%30,8) 30,8 puan üstünde. 23 mahalle ve köy arasından 21'inde Muharrem İnce önde. Muharrem İnce en güçlü Kadıkalesi Mahallesi (%78,6); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Yeniköy Mahallesi (%65,1). Katılım %87,1 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kuşadası 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Kuşadası, Aydın, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Kuşadası | Aydın | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Muharrem İnce | 45.311 | %61,6 | %44,2 | %30,8 | +30,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 19.076 | %25,9 | %38,0 | %52,4 | −26,5 |
| Meral Akşener | 5.363 | %7,3 | %11,3 | %7,4 | −0,1 |
| Selahattin Demirtaş | 3.442 | %4,7 | %5,8 | %8,3 | −3,6 |
| Doğu Perinçek | 254 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 162 | %0,2 | %0,4 | %0,9 | −0,7 |
Kuşadası seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 240 | 85.651 | 74.600 | %87,1 | 73.608 | 992 |
Kuşadası mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Muharrem İnce | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alacamescit Mahallesi | Muharrem İnce | %52,9 | %30,9 | %85,5 | 842 |
| Bayraklıdede Mahallesi | Muharrem İnce | %72,3 | %19,4 | %86,7 | 1.754 |
| Caferli Mahallesi | Muharrem İnce | %55,6 | %26,7 | %90,4 | 104 |
| Camiatik Mahallesi | Muharrem İnce | %58,9 | %27,6 | %87,0 | 2.591 |
| Camikebir Mahallesi | Muharrem İnce | %68,5 | %21,1 | %89,7 | 868 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Muharrem İnce | %61,0 | %27,5 | %85,6 | 3.742 |
| Çınarköy Mahallesi | Muharrem İnce | %46,3 | %38,9 | %93,9 | 279 |
| Dağ Mahallesi | Muharrem İnce | %67,8 | %19,4 | %80,5 | 287 |
| Davutlar Mahallesi | Muharrem İnce | %50,6 | %28,8 | %87,4 | 9.604 |
| Değirmendere Mahallesi | Muharrem İnce | %63,5 | %25,0 | %85,0 | 2.866 |
| Ege Mahallesi | Muharrem İnce | %64,7 | %23,1 | %88,3 | 10.420 |
| Güzelçamlı Mahallesi | Muharrem İnce | %55,0 | %35,2 | %88,1 | 6.312 |
| Hacıfeyzullah Mahallesi | Muharrem İnce | %62,7 | %25,5 | %85,8 | 9.047 |
| İkiçeşmelik Mahallesi | Muharrem İnce | %48,0 | %35,3 | %86,8 | 8.771 |
| Kadıkalesi Mahallesi | Muharrem İnce | %78,6 | %12,8 | %93,5 | 556 |
| Kadınlar Denizi Mahallesi | Muharrem İnce | %70,0 | %19,6 | %84,9 | 8.948 |
| Karaova Mahallesi | Muharrem İnce | %67,2 | %20,9 | %89,9 | 2.408 |
| Kirazlı Mahallesi | Muharrem İnce | %51,3 | %34,2 | %87,9 | 836 |
| Soğucak Mahallesi | Muharrem İnce | %68,5 | %20,6 | %89,2 | 2.342 |
| Türkmen Mahallesi | Muharrem İnce | %73,7 | %17,9 | %87,7 | 10.488 |
| Yavansu Mahallesi | Muharrem İnce | %67,1 | %23,7 | %85,5 | 1.448 |
| Yaylaköy Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %44,5 | %46,6 | %92,7 | 531 |
| Yeniköy Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %24,9 | %65,1 | %88,0 | 607 |
İlgili sonuçlar